Zenhub Proje Yönetimi İncelemesi | Developer.com

Zenhub Proje Yönetimi İncelemesi | Developer.com

Zenhub, yazılım geliştirme ekibiniz için en iyi proje yönetimi platformu mu? İhtiyaçlarınız için doğru PM yazılımı kararını vermenize yardımcı olmak için özelliklerini, fiyatlandırmasını ve artılarını ve eksilerini tartışacağımızdan öğrenmek için okumaya devam edin.

Okumak: En İyi Proje Yönetimi Sertifikaları

Zenhub Nedir?

Zenhub GitHub kullanan yazılım geliştirme ekipleri için bir proje yönetimi çözümüdür. Geliştiricilerin çalışma hızlarına odaklanmalarına ve hızlandırmalarına yardımcı olan geniş özellik yelpazesi sayesinde Zenhub, ekip üretkenliğini yüzde 75 oranında artırabildiğini iddia ediyor. İşte bu proje yönetimi çözümünün ne kadar güçlü olabileceğini gösteren, yazılımın ana sayfasından alınan bazı istatistikler:

 • Zenhub kullanıcılarının yüzde 93’ü, yazılımın ekiplerinin görevlere öncelik vermelerine yardımcı olduğunu ve böylece yapılması gerekenlere odaklanabileceklerini söylüyor.
 • Yüzde 92’si Zenhub’ın proje ilerlemesini güncellemek için gereken süreyi azalttığını ve onlara kodlama için daha fazla zaman verdiğini söylüyor.
 • Zenhub kullanıcılarının yüzde 97’si, PM yazılımının proje ilerlemesinin doğru ve güncel olduğunu garanti ettiğini söylüyor.
 • Kullanıcılar Zenhub kullanarak, kodlama gibi temel görevler üzerinde çalışmak için haftada fazladan 2,5 saate sahip olduklarını iddia ediyorlar.
 • Zenhub kurulduktan sonra, birçok geliştirici GitHub dışında geçirdikleri zamanı önemli ölçüde azalttıklarını söyledi.

Zenhub, 2014 yılında aşağıdakileri yapmaya çalışan bir yazılım geliştirme ekibi tarafından başlatıldı:

 • Üretken ve odaklanmış kalın.
 • Bir projenin durumunu güncel tutun.
 • Zamanında ve doğru verilere dayalı kritik iş kararları alın.

Zenhub, yazılım ekiplerini GitHub’dan çıkarmak yerine proje yönetimini getirdi, böylece her iki dünyanın da en iyisinin tadını çıkarabildiler. Zenhub UI’yi bir tarayıcı uzantısı aracılığıyla GitHub’a enjekte eden Zenhub’ın yaratıcıları, bağlam değiştirmeyi azaltırken ve proje durumu doğruluğunu artırırken ekiplerin çok daha üretken olabileceğini keşfetti. Bağlam değiştirme, geliştirici üretkenliğine yönelik en büyük tehditlerden biri olma potansiyeline sahiptir. Üçüncü taraf proje yönetim aracı gibi bir şey bir geliştiriciyi kodundan uzaklaştırdığında, bu dikkat dağıtma maliyetli olabilir. Zenhub ile proje yönetimi ve kod bir araya gelerek bağlam değiştirmeyi neredeyse yok kılıyor.

Proje yönetimi koda yaklaştırıldığında, Zenhub, özelleştirilmiş çalışma alanları, Epics gibi organizasyon yapıları, sağlam raporlama, Kanban panoları ve daha fazlası gibi geliştirici ekibi üretkenliğini daha da artırmak için ekstra ziller ve ıslık ekledi.

Eğitimimizde Kanban panolarının rolü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: Proje Yöneticileri ve Geliştiriciler için Kanban.

Zenhub’ı Kimler Kullanmalı?

Belirtildiği gibi Zenhub, GitHub kullanan ekipler için oluşturuldu. Daha spesifik olarak, kullanan büyük ve küçük ekipler için oluşturuldu. Çevik metodoloji. Bir yazılım geliştiricisi, proje yöneticisi, ürün sahibi, veri bilimcisi vb. olsun, Zenhub, yüksek kaliteli ürünleri hızlı bir şekilde piyasaya sürmek için diğer ekip üyeleriyle işbirliği yapmanıza yardımcı olabilecek birçok özelliğe sahiptir.

Zenhub’ın Özellikleri Nelerdir?

Zenhub, ekibinizin üretkenliğini nasıl artırabilir ve onlara kodlama için daha fazla zaman verebilir? Aşağıdaki özellikleri parmaklarınızın ucuna getirerek.

Kanban Panoları

Zenhub Kanban Panoları

Geliştirme sırasında tam şeffaflık istiyorsanız, Zenhub’ın Kanban panoları size tam da bunu verecektir. Bunları projeleri izlemek, görevleri öncelik sırasına koymak, ilgili sorunlara çekme istekleri eklemek, etiketlere göre filtrelemek vb. için kullanın. Gelişmiş planlama ve izleme için çeşitli sorunları tek bir destanda gruplayın. Sürükle ve bırak işleviyle, bu panoları kullanmak ve ekibinizin nerede zorlandığı konusunda gerçek zamanlı bilgiler edinmek çok kolay.

Çalışma Alanları

Zenhub Çalışma Alanları

Zenhub’ın en büyük artılarından biri, özelleştirilmiş çalışma alanları aracılığıyla sağladığı esnekliktir. Ekipler, diğerlerini kesintiye uğratmadan benzersiz iş akışlarını tasarlayabilir.

Sprint Planlama

Zenhub Sprintleri

Zenhub sprintleri sayesinde, toplantılarda harcanan zamanı azaltmak için takımınızın sprint planlama sürecini otomatikleştirebilirsiniz. Bu ayarla ve unut özelliği, sonraki üç sprintinizin her zaman otomatik olarak planlanacağı bir program oluşturmanıza olanak tanır. Herhangi bir eksik sorun varsa, bunlar otomatik olarak tespit edilecek ve bir sonraki sprint’e taşınacaktır. Burndown ve hız çizelgeleri ile bireysel ve çoklu sprintleri takip edebilirsiniz. Sprintlerinizin daha öngörülebilir olmasını istiyorsanız Zenhub’ın Planning Poker özelliğini kullanabilirsiniz.

Entegrasyonlar

Zenhub’ın birincil entegrasyonu GitHub ile. Zenhub Chrome veya Firefox uzantısını kullanın ve sekmesini GitHub UI’nin en üstünde Çekme İstekleri ve Projeler arasında göreceksiniz. Özel web uygulamasını kullanın ve tüm temel GitHub verilerinizi Zenhub’ın arayüzüne alabilirsiniz. Kısacası Zenhub, GitHub’ı Çevik proje yönetimi için güçlü bir platforma dönüştürüyor.

Zenhub ayrıca ekip işbirliğini artırmak için Slack ile entegre olur. Ekibiniz Zenhub’ı Slack ile entegre ederse, herkes herhangi bir cihazda kritik GitHub olayları hakkında gerçek zamanlı olarak güncel kalabilir.

İş Akışı Otomasyonu

Zenhub’ın geliştiricilere kodlamak için daha fazla zaman vermesinin bir yolu, iş akışı otomasyon özelliğidir. Neyin önemli olduğuna odaklanmak için günlük görevleri otomatikleştirebilirsiniz. GitHub sorunları güncellenip tamamlandığında, bu özellik projenizi otomatik olarak senkronize eder. Bunu manuel olarak yapmak yerine, Zenhub’ın durum kontrollerini, sıkıcı görevleri, darboğazları vb. kaldırmasına izin verin. Elden çıkarmaları otomatikleştirin ve zamanlama darboğazlarını ve gecikmeleri önleyebilirsiniz. Zenhub ile mümkün olduğunca otomatikleştirin ve kodlamadan zaman alan aşırı toplantıları da ortadan kaldırabilirsiniz.

Zenhub’ın İş Akışı Otomasyonu, GitHub sorunları güncellenip tamamlandıkça projenizi otomatik olarak senkronize eder. Darboğazları, sıkıcı görevleri ve aşırı durum kontrollerini ortadan kaldırın.

Raporlama

Zenhub Raporlama

Geliştirme ekipleri, GitHub’ı Zenhub ile birleştirerek iş akışlarında neler olup bittiğine dair son derece doğru bilgiler elde edebilir. Zenhub canlı GitHub verilerini kullanarak sizin için yapacağından, bir projenin nerede durduğunu görmek için üçüncü taraf araçlara güvenmenize gerek yoktur. Zenhub’ın güçlü raporlama özelliklerini kullanın ve genellikle görünürde gizlenebilen iş akışı darboğazlarını saptayabilirsiniz. Zenhub, Kanban raporlaması, kümülatif akış şemaları, sürüm raporları, kontrol noktası çizelgeleri, tükenmişlik çizelgeleri, hız takibi ve daha fazlasını sunar.

Okumak: Uzaktaki Geliştiriciler için En İyi Araçlar

Zenhub’ın Maliyeti Ne Kadar?

Fiyatlandırma ile ilgili olarak, Zenhub bunu oldukça basit tutuyor. Seçim yapabileceğiniz üç seçeneğiniz var; ilki, ayaklarını ıslatan bireylere veya akademik veya açık kaynaklı ekiplere yönelik Ücretsiz plan. bu Özgür plan, Zenhub’ın tüm özelliklerine ve işlevlerine tam erişim sunar; bu, yazılımı kullanmak ve minimum bütçeye sahip olmak istiyorsanız harika bir haber.

bu Büyüme plan, kullanıcı başına aylık 10 ABD Doları tutarındadır ve gelişmiş işbirliği özellikleri ve desteği arayan ekipler için idealdir. Gibi Özgür plan, Büyüme Zenhub’ın tüm özelliklerine ve işlevlerine erişmenizi sağlar. Ancak, daha fazla ödediğiniz için sınırsız özel depo bonusu alırsınız.

Nihai Zenhub fiyatlandırma planı, Girişim. Maliyetini öğrenmek için Zenhub’ın satış ekibiyle iletişime geçmeniz gerekecek. her şeyi sunar Büyüme planın yanı sıra onu şirket içinde veya bulutta barındırma seçeneği de vardır. Ayrıca, özel bir müşteri başarı yöneticisi aracılığıyla öncelikli destek alırsınız.

Zenhub Artıları ve Eksileri

Zenhub mükemmel bir proje yönetimi yazılımı mı? Hayır, ancak böyle kusursuz bir çözümü her yerde bulmakta zorlanacaksınız. Neyse ki, Zenhub’ın artıları eksilerinden daha ağır basıyor.

Zenhub Artıları

Zenhub, yazılım geliştirme ekiplerine aşağıdaki avantajları sunar:

 • Esneklik – Hiçbir iki ekip aynı şekilde çalışmaz ve Zenhub, özelleştirilmiş çalışma alanları sunan yazılımını oluştururken bunu göz önünde bulundurmuştur. Ekipler, ihtiyaçlarına, tarzlarına veya görevlerine uymayan bir şeyle sınırlı hissetmeden benzersiz iş akışlarını temsil eden bireysel panolar oluşturabilir. Zenhub, özelleştirilebilir çalışma alanlarının ötesinde, web uygulaması ve tarayıcı uzantısı aracılığıyla ek esneklik sunarak, yazılımı kullanmanız için size iki uygun yol sunar. Ayrıca yazılımı şirket içinde veya bulutta da dağıtabilirsiniz.
 • Zamandan tasarruf – Geliştirici ekibiniz, bağlam değiştirmeyi önemli ölçüde azaltarak ve proje yönetimini GitHub ile birleştirerek çok fazla zaman kazanabilir ve daha fazla çaba harcayabilir ve gereksiz görevlere karşı kodlamaya odaklanabilir.
 • Tam yüklü Ücretsiz plan – Sınırlı bütçeli ekipler veya yatırım yapmadan ayaklarını ıslatmak isteyen kişiler, Zenhub’ın yazılımın tüm özelliklerini ve işlevlerini sunan Ücretsiz planı ile bunu yapabilir.
 • GitHub ile sorunsuz çalışır – Bazı geliştiriciler, Zenhub’ın GitHub ile çok iyi çalıştığını ve ikisinin farklı ürünler olduğunu unuttuklarını iddia ediyor.

Zenhub Eksileri

Aşağıda Zenhub’ın bazı eksilerini bulacaksınız:

 • durgunluk – Panolarınızın boyutuna bağlı olarak, bazen biraz yavaş performans yaşayabilirsiniz.
 • Destek eksik olabilir – Bir Girişim Zenhub ekibinin yavaş desteğinden dolayı hayal kırıklığına uğramış hissedebilirsiniz.

Devamını oku proje yönetimi yazılımı incelemeleri ve PM aracı karşılaştırmaları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.