Yeni Başlayanlar için Ücretsiz Android Geliştirme Öğrenim Kaynakları

Yeni Başlayanlar için Ücretsiz Android Geliştirme Öğrenim Kaynakları

9 yıl Android geliştirmeye dokunmadıktan sonra (hala acemiydi, muhtemelen sadece 6 aylık deneyimdi), yakın zamanda 9 ay önce bunu tekrar almaya başladım.

Evet, biraz pişmanlık hissediyorum. O zaman öğrenmeyi bırakmadığımı hayal edin, artık Android uzmanıyım! Umarım yeniden öğrenmeye başlamak için hala çok geç değildir.

Geçmişe kıyasla şimdi iyi olan şey, bugün çok sayıda ücretsiz kaynak var. Bu ücretsiz kaynaklar, hızlı bir şekilde öğrenmeme yardımcı oluyor. Yeni başlayanlar için hangi kaynakların yararlı olduğunu sizinle paylaşacağım.

Bu aldığım ilk kurstu. Bu kursu seviyorum çünkü bu videolar dışında çok basit (yine de isteğe bağlı). Bu, Android geliştirmenin neyle ilgili olduğuna dair size çok hızlı bir genel bakış sunan en iyi kurstur.

Kotlin’de yeni olduğum için, bunun Kotlin’i öğrenmenin en iyi ve en hızlı yolu olduğunu düşünüyorum. İyi çünkü size örnekler veriyor, sıkıcı ve uzun belgeleri okumak yerine görselleştirmenize izin veriyor.

Aşağıdaki blog yazısı, diğer dillerde (örneğin C++ ve C#) bulamayacağınız yeni Kotlin konseptini özetlemektedir.

O zamanlar hala eksik hissediyordum. Daha fazlasını öğrenmek istedim, daha ileri bir şey öğrendim. Bu yüzden çok pahalı olan bu Android Kotlin Developer Nanodegree’ye kaydoldum.

Ancak tavsiye ederim bunun için ödeme yapmıyorsun çünkü tüm kurslar ücretsiz olarak verilmektedir. Kısacası, aşağıdaki 2 bağlantı tüm ücretli kursları kapsamalıdır:

Aşağıdaki makale, bu kurstan öğrendiklerimi özetlemektedir (oldukça ayrıntılıdır):

Android Kotlin Developer Nanodegree kursuyla ilgili sorun, Jetpack Compose’u kapsamamasıdır. Neyse ki, bu resmi Jetpack Compose Pathways kursu bence oldukça tamamlandı.

Dürüst olmak gerekirse, bazı kavramları anlamak kolay değildir. Önemli olan yeniden düzenleme ve yan etkilerdir. Bu nedenle, her zaman bu yetkiliye atıfta bulunuyorum. Jetpack Oluşturma belgeleri.

Belgeleri birçok kez okudum, bugün hala okuyorum ve sizi de bunu yapmaya teşvik ediyorum. Her okuduğunuzda yeni şeyler öğreneceksiniz, özellikle de deneyim seviyeniz belirli bir süre içinde geliştiğinde.

Phillip Lackner’ı çok yakından takip ediyorum ama hızına yetişemiyorum. Öğrenme hızımdan daha hızlı video yayınlıyor!

Tüm geçmiş videolarını gözden geçirmenizi ve öğrenmek istediğiniz becerilerin neler olduğuna bakmanızı ve buna dikkat etmenizi öneririm. Özellikle, belgelerde bulamayacağınız en iyi uygulama uygulamalarını paylaştığında seviyorum.

Bu benim blogum, bu yüzden kendimi tanıtıyorum. Yeni bir şey öğrendiğimde veya paylaşmaya değer olduğunu düşündüğümde blog yazarım. Amacım haftada bir makale yayınlamak ve şimdiye kadar hala yapabiliyorum. Umarım bunu yapmaya devam edebilirim…

İşin iyi yanı, buradaki makalelerin çoğu yeni başlayanlar için çok uygun. O kadar iyi olmayan şey, makalelerin muhtemelen çok iyi yapılandırılmamış olmasıdır. Örneğin, bu hafta yazdığım şey muhtemelen geçen haftaki blogla alakalı değil.

Çözüm

Umarım buradaki küçük paylaşımımı faydalı bulursunuz. En azından benim için faydalıdır. Dışarıda ele almadığım başka iyi kaynaklar olduğunu biliyorum. Benimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Dürüst olmak gerekirse, hala öğreniyorum ve hala bazen mücadele hissediyorum. Aynı şeyi hissediyorsan, tamamen yalnız değilsin. Her seferinde sadece küçük adımlar atıyorum ve umarım becerileri yavaşça kazanabilirim. Belki sen de aynısını yapabilirsin.

Senin için her şeyin en iyisini dilerim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.