Web’in Sürüm Numaraları Yok

Faydalı Alternatif Metin Yazma

Muhtemelen “web3” terimini, “blockchain”, “kripto” ve “NFT’ler” gibi ilgili terminolojiyle birlikte, geçen yıl içinde epeyce dolaştığını duymuşsunuzdur. Eğer bir web geliştiricisiyseniz, bu teknolojinin hemen üzerine atlamanız gereken bir şey olduğunu veya geride kalma riskini göze almanız gerektiğini düşündüğünüz için affedilirsiniz. Bu gönderi ile Vries’i sakla yanıltıcı “web3” terimi konusunda neden dikkatli olmamız gerektiğini açıklıyor ve olumsuzluk bir çeşit resmi yayınla karıştır. Yazdığı gibi:

Web’in düzenli olarak yeni sürümlerini yayınlayan ve son zamanlarda bunu mutlu bir şekilde duyuran hiçbir kurum yoktur.

Bu yeni teknolojilerin farkında olmak kesinlikle zarar vermez. Şu anda çok tartışılıyorlar ve uzun vadede faydalı olabilir veya olmayabilirler. Ancak Hidde, onsuz gayet iyi giden birçok web olduğunu ve web platformunun kendisinde blok zinciri ile ilgisi olmayan birçok heyecan verici yenilik olduğunu savunuyor.

Umarım “web3” ve onunla ilişkili terminolojiler, işe alım görevlilerinin CV’de aradıkları moda sözcükler haline gelmez. Çoğu web geliştirme rolü için bu alandaki uzman bilgisi tamamen gereksizdir.

Makaleyi okuyun →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.