Uygulama içi güncelleme. uygulama kullanıcılarınızı güncel tutun… | tarafından Vinod Baste | Tem, 2022

Uygulama içi güncelleme.  uygulama kullanıcılarınızı güncel tutun… |  tarafından Vinod Baste |  Tem, 2022

uygulama kullanıcılarınızı cihazlarında güncel tutun

fotoğrafı çeken Markus Winkler üzerinde Sıçramayı kaldır

Kullanıcılar, yazılımınızı cihazlarında güncel tutarken yeni özellikleri test edebilir, hız geliştirmelerine erişebilir ve hata düzeltmelerinden yararlanabilir. Bazı kullanıcılar, ölçülmemiş bir bağlantı kullanırken arka plan güncellemelerini etkinleştirmeyi seçse de, diğer kullanıcıların bunu yapmak için bir hatırlatıcıya ihtiyacı olabilir.

Etkin kullanıcılardan, Google Play Core kitaplıklarındaki uygulama içi güncellemeler işlevini kullanarak uygulamanızı yükseltmeleri istenir.

Android 5.0 (API düzeyi 21) veya sonraki sürümleri çalıştıran cihazlar, uygulama içi güncellemeler özelliğiyle uyumludur.

Uygulamanızda güncellemeleri görüntülemek için iki yöntem şunlardır:

Kullanıcı uygulamayı güncellemek isterse bir açılır pencere sorar. Hem kabul hem de reddetme seçeneklerdir. Kabul ederlerse, güncelleme perde arkasından indirilmeye başlayacaktır. Güncellemeniz bir birkaç mütevazı kullanıcı arayüzü düzeltmesi veya performans yükseltmesibunu kullan.

Fotoğraf Uygulama içi güncellemeler

Bu tam ekran UX’i süresiz olarak kullanabilmek için kullanıcının uygulamayı güncellemesi gerekir. varsa bunu kullanabilirsin güvenlik yaması gibi önemli bir güncelleme.

Fotoğraf Uygulama içi güncellemeler

Güncellemeyi başlatabilecek iki sinyal vardır:

  • Öncelik: 0 ile 5 arasında bir tamsayı sağlayarak her sürümde güncellemenin önemini belirtirsiniz (5 en yüksek önceliktir). Uygulamayı güncellemek için bu, uygun güncelleme akışını başlatacaktır (Hemen veya Esnek).
  • Yıpranmışlık: Cihazın bir güncellemenin mevcut olduğunun farkında olduğu süreyi belirtir. Bu, uygun akışın ayarlanmasına yardımcı olur. Örneğin, kullanıcı, güncellemenin yayınlanmasından sonraki 30 gün içinde uygulamayı güncellememişse Esnek akış tetiklenir ve 90 günden uzun olmuşsa Anında akış tetiklenir.

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için iki sinyali de birleştirebilirsiniz.

Modül seviyenize aşağıdaki bağımlılıkları ekleyin gradle.build dosya.

Uygulamayı kolaylaştırmak için ihtiyacımız olan her şeyi ayrı bir dosyaya koyacağız ve sonra onu Aktivite güncellemeleri kontrol etmek istiyoruz.

Aşağıdaki kod adlı yeni bir dosyaya yapıştırılmalıdır. InAppUpdate.kt

başlat InAppUpdate.kt sınıf ve yöntemleri ekleyin Özgeçmişte ve onActivityResults senin için aktivite (genellikle Ana aktivite):

Bu kodu kullandığınızda ve ayarladığınızda öncelik ile:

5: Anında görüntüler Anında (Kritik güncellemeler için önerilir)
4: 5 gün sonra Aciliyeti ve 3 gün sonra Esnekliği görüntüler.
3: 30 gün sonra Hemen ve 15 gün sonra Esnek görüntüler (Performans güncellemeleri için önerilir)
2: 90 gün sonra Hemen ve 30 gün sonra Esnekliği görüntüler (Küçük güncellemeler için önerilir)
1: Daima Esneklik Gösterir
0: Güncelleme akışı üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Elbette, gereksinimlerinize uyacak şekilde kodu değiştirmekte özgürsünüz.

güncellemeyi ayarlamanın bir yolu yok öncelik içinden Google Play Konsolu; bunun yerine, kullanmanız gerekir Google Play Geliştirici API’sı.

Uygulamanızı yüklemelisiniz iki defa için dahili (veya alfa veya beta) uygulama içi güncelleme çözümünüzü test etmek için izleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.