Android

Udacity’den Android Kotlin Geliştirici Nanodegree Kursu tarafından aldatıldı

Udacity’den Android Kotlin Developer Nanodegree tarafından sunulan kursların, Udacity tarafından sağlanan ücretsiz sürümlerle %100 aynı olduğunu bilmiyordum. Bu yüzden biraz aldatılmış hissediyorum.

Aşağıdaki ekran görüntüsüne baktığınızda Nanodegree’nin sunduğu kursların tamamen ücretsiz olduğunu söyleyebilir misiniz?

Hiç belli değil. İçeriğin farklı olması gerektiğini hissediyor ve ücretsiz sürümden ücretli sürüme bir ilerleme olduğunu ima ediyor. Maalesef çıkıyor her iki kurs içeriği de %100 aynı.

Bunu fark ettim çünkü Nanodegree’ye kaydolmadan önce ücretsiz kursa katıldım (neyse ki %75 indirimim var). Sadece dersleri tekrar ettiğim ortaya çıktı. 🙁

Müfredat 4 ders içerir:

  • Kurs 1: Android Uygulamaları Geliştirme, Bölüm 1
  • Kurs 2: Android Uygulamaları Geliştirme, 2. Kısım
  • Kurs 3: Kotlin ile Gelişmiş Android Uygulamaları, Bölüm 2
  • 4. Kurs: Kotlin ile Gelişmiş Android Uygulamaları, 2. Kısım

Kurs 1 ve kurs 2 için ücretsiz olarak alabilirsiniz. Kotlin ile Android Uygulamaları Geliştirme.

Kurs 3 ve kurs 4 için, ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Kotlin ile gelişmiş Android.

Yani, Android Kotlin Developer Nanodegree tarafından sağlanan tüm içerikler ÜCRETSİZDİR!

Peki, Ne Ücretsiz DEĞİLDİR?

Nanodegree tarafından sunulan projeler ücretsiz değildir:

  • 1. Kurs Projesi: Bir Ayakkabı Mağazası Envanteri Uygulaması Oluşturun
  • Kurs 2 Projesi: Bir Asteroid Radarı İnşa Edin
  • Kurs 3 Projesi: Uygulama Yükleme Durumuna Sahip Bir Uygulama Tasarlayın
  • Kurs 4 Projesi: Bir Konum Hatırlatma Uygulaması Oluşturun
  • Final Capstone Projesi: Bir Android Uygulaması Tasarlayın ve Oluşturun

Ücretsiz olmayan her kursun sonunda uygulamalı deneyim bir projeyi tamamlamak ve göndermek için. Projeyi gönderdikten sonra, mentordan geri bildirim alırsınız.

Ayrıca orada “Mentor Yardımı” ve “Akran Sohbeti“Arama yapabileceğiniz veya aklınıza takılan soruları sorabileceğiniz tartışma forumları.

Başka bir şey “Kişisel Kariyer HizmetiÖzgeçmişinizi, LinkedIn ve GitHub hesaplarınızı gözden geçirebileceğiniz.

Son bir şey, “sertifika“.

Peki, Değer mi?

Değer mi, sorabilir misin? Bilmiyorum. Kurs 1 ve 2 projelerini yeni tamamladım ve devam edecek 3 projem daha var. Oldukça pahalı bir kurstur. Kaydoldum çünkü %75 indirime sahibim (ki bu çok fazla) ve bu yüzden buna değmesi gerektiğini düşündüm. Yani kursa gittim.

Bence, ödediğiniz şey içerik DEĞİL, uygulamalı projelerdir (önceden haberim yoktu). Birinin projelerinizi gözden geçirmesi için ödeme yaparsınız, takıldığınız zaman yardım alması için ödeme yaparsınız ve birisinin profesyonel profilinizi gözden geçirmesi ve iyileştirmesi için ödeme yaparsınız.

Açıkçası, bunun için gerçekten ödeme yapmanıza gerek yok çünkü hala ücretsiz kurslardan öğrenebiliyorsunuz. Bu Nanodegree projeleri için, birçok öğrenci bunları GitHub hesaplarında paylaştı, burada benimki de dahil, herkese açık.

Ücretli hizmetlere ihtiyacınız varsa ve kısıtlı bütçeniz varsa, yapabileceğiniz şey önce tüm ücretsiz kursları tamamlamaktır. Bundan sonra Nanodegree programına kayıt olmak için minimum bir aylık ücret ödersiniz. Ardından içeriği atlayabilir, doğrudan bu projeleri gönderebilir, özgeçmişinizi gözden geçirebilir ve sertifikanızı alabilirsiniz. Bence en uygun maliyetli yol. Gerçekten ihtiyacınız olan şey için ödeme yaparsınız.

Son Sözlerim

Zaten parasını ödediğim için, buna değdiğinden emin olmak istiyorum. Dürüst olmak gerekirse, buna değebileceğimden %100 emin değilim çünkü cevabı genellikle birine sormak yerine kendim ararım. Belki çalışma tarzımı değiştirmeliyim?

Yine de, sağlanan tüm ücretsiz olmayan hizmetlerden yararlanmak için elimden geleni yapacağım. Kursları bitirdikten sonra muhtemelen bununla ilgili başka bir yazı yazacağım.

Güncelleme: 12/11/2021: Sonunda mezun oldum. Bu programın değip değmediğini burada paylaştım.

Umarım bu makale, özellikle bu Nanodegree programını almak isteyip istemediğinize karar verenler için yararlıdır. En azından tam olarak ne için ödeme yaptığınızı bilirsiniz. İyi şanlar!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu