Typo3 Rehberi, typeo3 CMS’yi gözden geçirdi, anladı ve kullandı

Typo3 Guidebook

Uzun bir aradan sonra buradayız, sizlerle bu kağıt kitabı paylaşmak istedik: Typo3 Guidebook ! Hayat ve Covid19 bizi bir süreliğine alıp götürdü ama biz bir kağıt kitapla geri dönmek istedik! Typo3 Derneği’ne geçen yıl kağıt kitabı gönderdikleri için teşekkürler ve umarım böyle harika bir kitabı okumak bir zevkti!

yazım hatası3 kılavuzu
Typo3 Kılavuzu

Geçen yıl, TYPO3 Derneği, neredeyse on yıl içinde TYPO3 CMS hakkında ilk İngilizce kitabı duyurdu. Kılavuz kitap, açık kaynaklı, kurumsal içerik yönetim sisteminin uluslararası olarak benimsenmesine öncülük etmeyi amaçlamaktadır. TYPO3, Orta Avrupa’da büyük popülariteye sahiptir ve küresel markalar, üniversiteler ve hükümetler için web uygulamalarına güç sağlar.

Typo3 Kılavuzunun içine bakın

Bir süredir Typo3 CMS’yi çok iyi tanıyorduk ve sadece bu CMS ile çalışan bazı şirketleri de tanıyorduk, gerçekten ilginç bir stratejik seçim. Kitap, web endüstrisindeki geliştiricileri ve yöneticileri hedefliyor ve onları TYPO3’ü kullanma ve iş kurma konusundaki ilk adımlarında yönlendiriyor.

İki bölümden oluşur: ilki için CMS nasıl çalışır ve ikincisi için tamamen test edilmiş kod örnekleriyle birkaç uygulamalı kılavuz. İlk bölüm, Typo3 Showroom, Tasarım ve Planlama, Bina ve Genişletme ve son olarak Başlatma ve Bakım olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır. Bu, günlük bakım ve geliştirmenin her ayrıntısında ustalaşana kadar CMS’ye başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi kapsayacaktır.

1. Bölüm, CMS’yi keşfedin

Kitabın ilk bölümünde, bu çerçeve ile neler yapabileceğinizi, nasıl kullanıldığını, tarihini, yönetimini, topluluğu, araçları ve teknolojileri görebileceğiniz bir showroom ile başlayan dört bölümdeki özelliklerini keşfetmeye davetlisiniz. vb ! Ardından, özellikle gelişmiş içerik yönetimi iş akışı ve içeriğinizin sürümlerini oluşturmak istiyorsanız, Typo3 web sitenizi nasıl planlayacağınız ve tasarlayacağınız konusunda net bir fikir edinebilirsiniz! Typo3 ile oldukça basit! Yerelleştirme, çoklu siteler ve çoklu dil desteği de bu bölümde ele alınmaktadır.

Ardından, Typo3’ü oluşturmak ve genişletmek, sistem katmanına hızlı bir genel bakış ve web sitenizi nasıl kuracağınız ve özelleştireceğiniz hakkında bir sonraki bölüme geçebilirsiniz. Dördüncü Bölüm, Typo3’ü yönetmeye ve sürdürmeye adanmıştır, web sitenizi çalışır durumda, güvenli ve gizlilik ve diğerleri gibi farklı gereksinimlerle uyumlu tutmak için en iyi uygulamaları anlayacak ve öğreneceksiniz.

Bölüm 2, ana Tipo3

Artık Typo3’ün daha gelişmiş özelliklerini ayrıntılı kod örnekleriyle keşfetmeye hazır olmalısınız, nasıl yapılır kılavuzları bir kurulum kılavuzuyla başlar, ilk Typo3 sitenizi oluşturur ve ardından Typo3’ü genişletir. Bu size, CMS’yi çalışır duruma getirmek ve bazı temel özelliklerini ve işlevlerini anlamak için adım adım pratik bir kılavuz sağlayacaktır.

Sonraki kılavuz, içerik öğelerini planlama, oluşturma ve kullanma, daha gelişmiş özellikleri keşfetmenize olanak tanıyan ilginç özellikler ve Typo3 web sitenizi kolayca özelleştirmenin ve yönetmenin yolu hakkında olacaktır. Ardından, ayrıntılı kodla ve çok iyi açıklanmış ilk bağımsız uzantınızı oluşturabilirsiniz, bu, kodunuzu düzenli tutmanıza ve diğer projelerde kolayca yeniden kullanılabilir hale getirmenize yardımcı olur.

Altıncı kılavuz, Typo3 veya yalnızca üye içeriğiyle topluluk oluşturmak için ihtiyaç duyabileceğiniz bir özellik olan parola korumalı bir üye alanı oluşturmakla ilgilidir. Ardından, hemen hemen aynı hedefe ulaşmak için sitenizi farklı yaklaşımlarla çevirmek için özel bir rehber. Sonunda, CMS iş akışını ve izinlerini yapılandırma, Typo3 etrafında bir iş oluşturma ve platformda hata ayıklama ve sorun giderme gibi daha gelişmiş özellikleri keşfedeceksiniz!

Hadi senin kitabın kopyasını alalım!

Genel olarak bir PHP kitabı olan “Typo3 Guidebook”u tekrar okumak ve Felicity Brand, Heather McNamee ve Jeffrey A. McGuire tarafından yazılan ve TYPO3 derneği tarafından tamamen onaylanan Typo3 özelliklerini yeniden keşfetmek bir zevkti. Ciddi ve güçlü bir CMS arıyorsanız mutlaka sahip olmalısınız!

Typo3 Guidebook kopyanızı şu adresten alın: Amazon [Aff link]! Hem kağıt hem de kindle formatında mevcuttur.

Ayrıca öne çıkan makalemizi de kaçırmayın: Typo3 ile içerik modellemeye giriş Heather McNamee, bu kitabın yazarlarından biri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.