Todoist Görev Yönetimi İncelemesi | Developer.com

Todoist Görev Yönetimi İncelemesi | Developer.com

Kişisel ve iş hayatınızı düzenlemek için bir görev yönetimi ve yapılacaklar listesi uygulaması mı arıyorsunuz? O zaman Todoist tam size göre olabilir. Yazılım geliştirme ekibinizin ihtiyaçları için ideal bir organizasyon aracı olup olmadığını belirlemeye yardımcı olmak için uygulamanın özelliklerini, fiyatlandırmasını ve artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz.

Sertifikalı bir proje yöneticisi olmak mı istiyorsunuz? vurgulayan harika bir eğitimimiz var. En İyi 5 Proje Yönetimi Sertifikası başlamanıza yardımcı olmak için.

Todoist Görev Yönetimi Nedir?

Ana sayfasına göre, Todoist “dünyanın 1 numaralı görev yöneticisi ve yapılacaklar listesi uygulamasıdır.” Telefonunuzda veya diğer elektronik cihazlarınızda eski usül kalem ve kağıtlara veya basitleştirilmiş bir not alma uygulamasına güvenmek yerine, Todoist, üretkenliğinizi artırmak için yapılacaklar listesi oluşturmaya odaklanan birçok özelliği ile hayatı ve iş organizasyonunu başka bir düzeye taşır .

Yapılacaklar listesi uygulaması önemsiz görünüyorsa, Netflix, Apple, Disney, Amazon, Facebook ve NASA da dahil olmak üzere dünyanın en büyük markalarından bazılarının Todoist’i her şeyi takip etmek için kullandığını belirtmekte fayda var.

Todoist’in Özellikleri nelerdir?

Geliştirme ekibinizi düzenli ve işbirliği içinde tutmak için mümkün olan her özelliğe sahip bir yapılacaklar listesi uygulaması istiyorsanız, Todoist yeterli olacaktır. Günlük yaşamınızı yolunda tutmak için kişisel kullanım için harikalar yaratabilse de, programcıların, ekiplerin ve kuruluşların organize ve üretken kalmasına nasıl yardımcı olabileceğine odaklanacağız. İşletme plan.

Ekipler İçin Todoist İş Planı Özellikleri

Todoist’i yazılım geliştirme ekibinizin yapılacaklar listesi uygulaması olarak benimsemeyi düşünüyorsanız, açıkça bu amaca yönelik çeşitli özelliklere sahip olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaksınız. Onları almak için Todoist’e ödeme yapman gerekecek İşletme Yıllık faturalandırma modeli kapsamında kullanıcı başına aylık 6 ABD doları ile en pahalı teklifi olan plan.

100.000’den fazla ekip, aynı sayfada kalmak ve üretkenliği artırmak için Todoist’i kullanıyor ve ekibiniz de aşağıdaki özellikler aracılığıyla aynı şeyi yapabilir:

 • Takım yönetimi – Merkezi yönetici, ekip üyelerini yönetmenize, paylaşım izinlerini değiştirmenize ve faturaları görüntülemenize olanak tanır. Ekibinizin ne üzerinde çalıştığını ve sırada ne olduğunu görmek için projeye göre görüntülenebilen veya ekip üyesi başına ayrıntılı olarak incelenebilen bir etkinlik günlüğü vardır. Ayrıca, ekip üyelerinizden daha fazlasını elde etmek için eğilimleri görselleştirebilir ve üretkenliği oyunlaştırabilirsiniz.
 • Panolar – Günümüzde pek çok ekip projeleri organize etmek için panoları kullanıyor. Todoist, bu işlevselliği kullanıcı dostu bir şekilde sunar. Yeni takım arkadaşlarınızı bir panoya katılmaya davet edebilir, Fikirler, Yapılacaklar, Devam Ediyor ve Bitti gibi farklı sütunlardan görevleri sürükleyebilir, bölümler ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Panolarınızı basitleştirmeyi veya ayrıntılarla dolu derinlemesine katmanlar eklemeyi tercih etmek size kalmış. Asana ve Trello gibi diğer, daha maliyetli proje yönetimi uygulamalarından farklı olarak Todoist, ihtiyacınız olan panoyla ilgili tüm özellikleri tek bir yerde sunar. Doğal dil planlaması, pano görünümü, liste görünümü, alt görevler vb. olsun, hepsini burada bulacaksınız.
 • İşbirliği – Paylaşılan bir projeye bir şey olursa, ekip üyelerine otomatik olarak bilgi verilir, böylece önemli hiçbir şey çatlaklardan kaçmaz. Ürünleri geliştirmek ve hedeflere ulaşmak için ekibinizle yorum ve geri bildirimleri paylaşabilir, ayrıca Google Drive veya Dropbox aracılığıyla dosya paylaşabilirsiniz. Görev ekleme, sorumluluk atama ve yeni projeler oluşturma, hepsi bir anda yapılabilir. Ve ekibin geçmişte uzun e-posta dizilerinde veya durum toplantılarında kaybolduysa ve tonlarca zaman harcadıysa, verimli bir şekilde işbirliği yapmak için Todoist’i kullanmaya başladığında o günler sona erecek.
 • Güvenilirlik ve güvenlik – Todoist, yüzde 99 sistem çalışma süresi sağlarken ekibinizin tüm cihazlarında (10’dan fazla platformda) 7/24 veri senkronizasyonu sunar. Bu, ekibinizin yalnızca en güncel bilgileri görmesini sağlar, böylece buna göre hareket edebilirler. Uygulama, gerektiğinde geri yükleyebilmeniz için proje verilerinin otomatik günlük yedeklemelerini gerçekleştirir. Ayrıca, ekibinizin verilerini güvende tutmak için banka düzeyinde standart SSL şifrelemesi sunar.
 • Odak – Karmaşık bir proje üzerinde çalışıyorsanız, bilgi denizinde kaybolmak kolay olabilir. Todoist, en çok kullandığınız görev görünümleriniz için özel filtreler, en önemli görevleriniz için renk kodlu öncelik seviyeleri ve görev organizasyonu için etiketler aracılığıyla gerektiğinde kritik verileri odaklamanıza ve tam olarak belirlemenize yardımcı olur.
 • hatırlatıcılar – Birçoğu, önemli hiçbir şeyin unutulmamasını sağlamak için Post-it notlarına yazılmış olsa bile yapılacaklar listesi kullanır. Todoist, push bildirimleri veya e-posta yoluyla size ulaşan yaklaşan görevlerin hatırlatıcıları, Outlook ve Gmail e-postalarının görevlere dönüştürülmesi ve doğal dili kullanarak oluşturabileceğiniz, “her Pazartesi saat 10.00’da” gibi yinelenen bitiş tarihleri ​​ile bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olur. ”
 • şablonlar – Todoist gibi bir araca yeni başlayanlar bunalmış hissedebilir ve başlamak isteyebilir, ancak bunu nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Todoist’in şablonlarıyla yeni projelere kolaylıkla başlayabilirsin. Todoist şablonlarına örnek olarak randevular, hata takibi, bire bir toplantılar, müşteri yönetimi, geliştirme iş akışı, sorun takibi, ürün lansmanı, ürün yol haritası, proje takipçisi, işe alım ve daha fazlası dahildir.
Todist Görevleri
Todoist Görevleri Örneği

Geliştiriciler için daha fazla işbirliği aracı mı arıyorsunuz? Listelenen bir öğreticimiz var Geliştiriciler için En İyi İşbirliği Yazılımı başlamak için.

Entegrasyonlar

Şansınız var, birkaç üretkenlik araçları ve zaten kullandığınız yardımcılar. Süre Todoist kendi başına sunabileceği pek çok özellik vardır, uygulamayı, işlevselliğini daha da genişletmek için halihazırda kullandığınız araçlarla bağlayabilirsiniz. İşte Todoist’in çeşitli kategorilerdeki entegrasyonlarının bir örneği:

 • Otomasyon – Bütünleşik olarak, Zoho Flow, Zapier, Lead My Leads, IFTTT, Apiway
 • tarayıcılar – Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Opera, Safari
 • Takvimler – Google Takvim, Sunsama, Akiflow, Fantastik, Trevor AI
 • İletişim – Gmail, Microsoft Teams, Outlook, Airmail, Slack, Zoho Mail, Twist, Missive, Mailbutler
 • Dosya paylaşımı – Taslaklar
 • üretkenlik – Evernote, Cerebro, Hugo, Minus.app, Beeminder
 • Proje Yönetimi – Jira, Zendesk, Trello, Monday.com, Ganttify
 • Zaman takibi – PomoDone, Time Doctor, Flat Tomato, TMetric, HourStack
 • Ses asistanları – Alexa, Google Asistanı
Todoist Takvimi
Todoist Takvim Entegrasyonu Örneği

Todoist’in Maliyeti Nedir?

Todoist, değişen ihtiyaçlara ve bütçelere sahip kullanıcılara uyacak üç fiyatlandırma planı sunar. bu Özgür plan, kişisel ve belki de iş hayatını daha düzenli tutmak için temel bir şeye ihtiyaç duyan yeni başlayanlara yöneliktir. Beş aktif proje, proje başına beş ortak çalışan, üç filtre, 5MB dosya yükleme ve bir haftalık aktivite geçmişi sunar.

Sırada Todoist var profesyonel güçlü kullanıcılara yönelik plan. Yıllık faturalandırmayı seçin ve size kullanıcı başına aylık 4 ABD dolarına mal olacak. Aylık faturalandırmaya geçin ve bu tutar 5 ABD Dolarına yükselir.

profesyonel 300 aktif proje, proje başına 25 ortak çalışan, 150 filtre, 100 MB dosya yükleme, sınırsız etkinlik geçmişi, temalar, otomatik yedeklemeler ve hatırlatıcılar sunduğu için size Ücretsiz plandan çok daha fazlasını sunar.

Yazılım geliştirme ekipleri Todoist’ten yararlanmak isteyecektir İşletme plan. Yıllık faturalandırılırsa kullanıcı başına aylık 6 ABD Doları veya aylık faturalandırılırsa 8 ABD Doları tutarındadır. bu İşletme plan size her şeyi verir profesyonel plan teklifleri, ayrıca üye başına 500 aktif proje, proje başına 50 kişi, ekip faturalandırması, ekip gelen kutusu ve yönetici artı üye rolleri.

Ekibinle işbirliği yapmak için Todoist’i kullanmayı planlıyorsan, İşletme plan senin seçimin olmalı. Uygulamanın en pahalı teklifi olmasına rağmen, yine de kullanıcı başına makul bir aylık fiyatla geliyor. Ve eğer yatırım yapmak istediğinizden emin değilseniz, İşletme plan, Todoist 30 günlük ücretsiz deneme sunar, böylece tüm özelliklerini test edebilir ve buna değip değmediğini görebilirsin.

Todoist Artıları ve Eksileri

Todoist’in artıları eksilerinden daha ağır basıyor mu, bu da onu ekibiniz veya kişisel yaşamınız için yapılacaklar listesi uygulaması olarak sağlam bir seçim haline getiriyor mu? Bunun cevabı: evet. Tek büyük dezavantajı, Todoist’in tüm özelliklerinden yararlanamayacak olman. Özgür planı ve bazıları fiyatlarının geçen yıl çok fazla arttığını düşünüyor.

Bunun ötesinde, Todoist, kullanımı kolay olduğu, neredeyse anında çalışmaya başlamanızı sağlayan bir dizi şablona sahip olduğu, ortak çalışma ve yönetim özellikleri ile yüklendiği, çevrimdışı çalıştığı ve desteklediği için bir yapılacaklar listesi uygulaması olarak mükemmel bir seçimdir. çoklu platformlar.

Todoist’i kullanmaya başlayabilir ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin. Todoist görev yönetimi İnternet sitesi.

Sorumluluk Reddi: Bağlı kuruluş bağlantıları veya sponsorlu ortaklıklar gibi yöntemlerle bu sayfada görünen satıcılar tarafından tazmin edilebiliriz. Bu, ürünlerinin sitemizde nasıl ve nerede göründüğünü etkileyebilir, ancak satıcılar incelemelerimizin içeriğini etkilemek için ödeme yapamazlar. Daha fazla bilgi için, ziyaret edin Kullanım Koşulları sayfası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.