Telefonunuza Kulakiçi, PC, Mac veya Google Asistan’da Nasıl Cevap Verilir?

Telefonunuza Kulakiçi, PC, Mac veya Google Asistan'da Nasıl Cevap Verilir?

Bir Sonraki Aramanızı Telefonunuzu Açmadan Cevaplamanın 3 Yolu başlıklı makalenin resmi

Fotoğraf: David Nield/Gizmodo

Verimlilik ve rahatlık açısından, bir şeyi yapmanın birden fazla yoluna sahip olmak (bir e-postayı arşivlemek, ekran görüntüsü almak, web’de arama yapmak) genellikle tek bir yönteme sahip olmaktan daha iyidir. Size en uygun olanı seçebilir, hatta durumlar değiştikçe bu yaklaşımlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Bunu akılda tutarak, konu telefona cevap vermek olduğunda, telefonunuzu elinize alıp aramayı kabul etmek için ekrana dokunmanın ötesinde alternatifler olduğunu bildiğinizden emin olmak istiyoruz. Muhtemelen bu yöntemlerden en az birini daha önce kullanmışsınızdır, ancak burada bilmediğiniz (veya bildiğiniz ve o zamandan beri unuttuğunuz) bir şey bulabilirsiniz.

1) Telefon aramalarını sesli komutla nasıl cevaplarım?

Size hava durumunu söyleyen ve sizin için zamanlayıcıları ayarlayan bu akıllı asistan, gelen aramaları cevaplamak için de kullanılabilir veya en azından Android kullanıyorsanız ve Google Asistan kullanıyorsanız bunu yapabilir. Öncelikle, eller serbest “hey Google” sesli aktivasyonunun etkinleştirildiğinden emin olmanız gerekir ve ardından gelen aramaları cevaplamak veya reddetmek için bir sesli komut kullanabilirsiniz.

Telefonunuzdaki Google uygulamasından profil resminize (sağ üstte), ardından Ayarlar, Google Asistanve Hey Google ve Voice Match: Altında Bu cihaz sekmesinden emin olun Merhaba Google geçiş anahtarı açık. Bir aramayı yanıtlamak için yine de “hey Google” veya “ok Google” komutuna ihtiyacınız olacak.

“Hey Google” komutunun etkinleştirilmesi gerekiyor.
Ekran görüntüsü: Android

Gelen aramalar Android telefonunuzda bildirim olarak görünecek, ardından parmağınızı kaldırmadan cevaplamak için “hey Google, aramayı cevapla” (veya bu satırlarda bir şey) demeniz yeterli. Şu anda konuşmak istemediğiniz biriyse “aramayı reddet” komutunu da kullanabilirsiniz.

Başka bir seçenek de aramalarınızı yönlendirmek için Google Nest veya Amazon Echo gibi akıllı bir hoparlör kullanmaktır; bu, gerektiği gibi Google Home veya Amazon Alexa uygulaması aracılığıyla yapılandırılabilir. Şu anda yapamayacağınız şey, bağlı belirli bir çift kulaklığınız yoksa, bir iPhone’da gelen aramaları yanıtlamak için Siri’yi kullanmaktır…

2) Telefon aramalarını kulaklıklarımla nasıl cevaplarım?

İnsanlar onlarca yıldır aramaları cevaplamak için Bluetooth kulaklık kullanıyor. elbette. Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonunuza bu cihazlardan birini takın ve arama doğrudan kulaklarınıza yönlendirilecektir – ancak yanıtlama yöntemi kullandığınız donanıma bağlı olarak değişecektir. Çoğu modern araba gösterge paneli stereo sistemi artık aynı şekilde çalışıyor, fazla.

Son yıllarda telefonlar, aramaları bir çift kulaklık veya kulaklık aracılığıyla eller serbest olarak yanıtlamanıza izin verme konusunda daha akıllı hale geldi: Arama geldiğinde genellikle yalnızca bir yere dokunmak yeterlidir, ancak yine, cihazınızla birlikte gelen talimatlara başvurmanız gerekir. İle Sony WF-1000XM4Örneğin, gereken her şey kulaklıklardan birine iki kez dokunmaktır.

Siri aramaları yanıtlayabilir, ancak yalnızca kulaklıkla

Siri aramaları yanıtlayabilir, ancak yalnızca kulaklıkla
Ekran görüntüsü: iOS

AirPods kullanıyorsanız, veya bir seçim Beats kulaklık sayısı, iPhone ile, Siri’nin kimin aradığını size söylemesini sağlayabilir ve aramayı yanıtlamak için sesli komut kullanabilirsiniz. Ayarlar’dan seçin Telefon ve daha sonra Çağrıları Duyur: Seçmek Sadece Kulaklıkile ilgili ayrıntıları duyacaksınız. çağrı kulaklarında. Bu özellik etkinleştirildiğinde, “hey Siri” gerekmez; aramayı kabul etmek için “evet” veya Siri sorduğunda reddetmek için “hayır” diyebilirsiniz.

Google’ın Pixel Buds özelliğiyle, gelen aramaları yanıtlamak için sağ kulaklığa dokunabilirsiniz ancak Google Asistan’ı kullanamazsınız. Yapabilirsiniz arama yapmak Google Asistan’ı kullanarak Pixel Buds aracılığıyla, ancak bunları yalnızca sesinizle yanıtlayamazsınız.

3) Bilgisayarımla telefon aramalarını nasıl cevaplarım?

Vızıldayan telefonunuzu bir dizüstü bilgisayardan veya masaüstü bilgisayardan yanıtlamak, bu tür kesintisiz bir çalışma olmasına rağmen, hala belirsiz bir şekilde fütüristik hissettiriyor. teknoloji senkronizasyonu birkaç yıldır etrafta. En azından çalışmasını sağlamak için thryeterince resmi çözümlergadget’larınızın tümünün veya hiçbir gadget’ınızın Apple tarafından yapılmamasına ihtiyacınız var.

Hem iPhone’unuz hem de Mac’iniz varsa işlem çok basittir: iPhone’unuzdaki Ayarlar’dan Telefon, sonra Diğer Cihazlardaki Aramalar özelliği açmak için İkisinin de aynı Apple kimliğine bağlı olduklarını ve aynı wifi ağını kullandıklarını varsayarsak, bunun otomatik olarak gerçekleşmesi gerekir: Gelen bir iPhone araması, aramayı yanıtlamak için tıklayabileceğiniz macOS’ta bir bildirim ister.

iPhone aramaları macOS'ta alınabilir

iPhone aramaları macOS’ta alınabilir
Ekran görüntüsü: iOS

Aynı numarayı Windows ve bir Android telefon ile de yapabilirsiniz. Windows ile birlikte gelen Phone Link uygulamasını açmanız ve ardından Android ahizenizi ve Windows işletim sistemini bağlamak için ekrandaki kurulum talimatlarını izlemeniz gerekir. Her iki cihaz da Bluetooth aracılığıyla bağlı olduğu ve kurulum sırasında aramayı etkinleştirdiğiniz sürece, Android telefonunuz tarafından alınan bir aramayı yanıtlamak için Windows’ta bir istemi tıklayabilirsiniz.

Yazma sırasında, bir Chromebook’ta Android cihazlara yapılan aramaları yanıtlayamazsınız, ancak işlevsellik görünüşe göre yolda (ve siz bunu okurken gelmiş olabilir). Şu anda bir Chromebook ile dosya ve bildirim paylaşmak için bir Android ahize bağlayabilirsiniz: Chrome OS’de saat simgesini tıklayın, ardından ayarlar dişlisini seçin, ardından Kurmak bitişik, yanında Android telefon altında Bağlı cihazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.