Sürüm Yükseltmesini Doğrulamak için E-posta Bildirimli PHP İzleme Sistemi Nasıl Kullanılır – 3 dakika – Son zamanlarda PHP Podcast Bölüm 92 Bölüm 9’da

View Podcast in iTunes

10. Sonraki Makale: Diğer PHP Geliştirici Topluluğu Tarafından Kullanılan Yöntemler ve Araçlar

Uygulamanızın olup olmadığını kontrol etmek için günlüklerinizi izlemeniz gerekir.

çalışıyor. Bu nedenle, uygulamanızın ayrıca bir göz atabileceğiniz ve her şeyin doğru çalıştığını onaylayabileceğiniz günlük dosyaları oluşturması gerekir. Bir şeyler yanlışsa, hata günlüklerine de ihtiyacınız olacaktır.

Bir sonraki öneri, uygulamanızın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için günlüklerinizi izlemektir.

Bu nedenle, uygulamanızın ayrıca bir göz atabileceğiniz ve her şeyin doğru çalıştığını onaylayabileceğiniz günlük dosyaları oluşturması gerekir. Bir şeyler yanlışsa, hata günlüklerine de ihtiyacınız olacaktır.

Etkinlik günlükleri bir şeydir. Hata günlükleri başka bir şeydir. PHP’nin kendi hata günlüğü vardır.

PHP hata günlüğünü etkinleştirmenizi öneririm, böylece PHP’de uygulamanızı etkileyen sorunlar olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu günlükleri izlemeniz gerekir.

Etkinlik günlükleri ve hata günlükleri. Hata günlükleri daha önemlidir çünkü düzgün çalışmayan şeyleri yansıtırlar ve önce bunları düzeltmeniz gerekir. Peki?

Yani günlüklerinizi izlemek için önerdiğim şey herhangi bir araç olabilir ama kullandığım kendi sınıfım var. Günlük dosyalarını izleyen bir sınıf kullanıyorum. Günlük dosyasının yolunu verirsiniz. PHP hata günlük dosyası olabilir.

Ayrıca, varsayılan olarak etkinleştirilmediğinden PHP yapılandırmasında PHP hata günlüğü dosyasını etkinleştirebilmeniz gerekir.

Bu konfigürasyonu değiştirdikten sonra, PHP konfigürasyonunun yeniden yüklendiğinden emin olmak için Web sunucusunu yeniden başlatın, PHP’de meydana gelen hataları takip edebileceksiniz.

Bu gerçekten çok önemli çünkü uygulamanızdaki birçok sorun PHP kodunda hatalara neden oluyor ve düzeltmeniz gereken herhangi bir şey olduğundan emin olmak için PHP hata günlüğünü izleyebilirsiniz.

Peki? Composer veya istediğiniz herhangi bir yolla indirebileceğiniz veya kurabileceğiniz paketin bağlantısını vereceğim. Bunu bir sınıfla ayrı bir komut dosyası olarak kullanıyorum. Bunu yapan bir sınıfı çağıran bir betiğim var.

Ayrıca, bu günlük izleme sınıfını kullanarak ortamınızdaki hataları en kısa sürede nasıl tespit edeceğinizi anlatan bir öğretici makaleye de göz atabilirsiniz. Peki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.