Sonraki Android Telefonunuzun Kilit Ekranı Reklamlarla Dolu Olabilir

Sonraki Android Telefonunuzun Kilit Ekranı Reklamlarla Dolu Olabilir

Glance web sayfasının ekran görüntüsü

Bakış, kilit ekranında dinamik içeriği gösterir. Ama bunu kim istedi?
Ekran görüntüsü: Bakış atmak

Android kilit ekranının Apple’dan bu yana biraz canlanma kullanabileceği doğru olsa da meydana çıkarmak iOS için yaptığı şey, düşündüğümüz bu değildi. Göre TechCrunchmobil reklam şirketi Glance, önümüzdeki iki ay içinde ABD’deki Android cihazlarda kilit ekranı platformunu başlatmayı planlıyor.

Rapora göre, Glance, ABD kablosuz operatörleriyle görüşmelerde bulunuyor ve önümüzdeki ay birkaç akıllı telefonda piyasaya sürmeyi planlıyor. TechCrunch’ın kaynağı, “görüşmeler devam ediyor ve özel” olduğu için anonimlik talep eden “konuya aşina” bir kişidir.

Glance, Gizmodo’nun yorum isteğine hemen yanıt vermedi ve bunu duyduğumuzda bu gönderiyi güncelleyeceğiz.

Glance, Hindistan merkezli bir mobil pazarlama platformu olan InMobi’nin bir yan kuruluşudur. Hindistan’ın ilki olarak anılıyor tek boynuzlu at başlangıç bağış toplama başarısından kaynaklanmaktadır. Hatta bir yatırımcı olarak Google’ı güvence altına almayı başardı. birkaç yıl önce.

Glance, Samsung’un bütçeye uygun akıllı telefon serisi de dahil olmak üzere, denizaşırı ülkelerdeki Android cihazların çok sayıda yardımına önceden yüklenmiş olarak gelir. Geleneksel anlamda bir Android uygulaması değil, yani Google Play mağazasına girip indirebilirsiniz. Bunun yerine, bir tür yer paylaşımı olarak Android işletim sisteminin üzerinde durur. Glance ayrıca, Google ve Jio arasında aşağıdakiler gibi uygun fiyatlı akıllı telefonlar için geliştirilen özel bir Android sürümü olan Pragati OS’nin önemli bir parçasıdır. Jio Telefon Sonraki.

Glance exists primarily as a dynamic lock screen. Once you turn on the phone screen, you’ll see updated content, like a different wallpaper, news headlines, and video. But it also displays advertisements, and although they’re not blaring on the screen like the pop-up ads of the internet yesterday, they are annoying enough that you can quickly surface mesaj yazı tahtası yapmaya çalışan kullanıcıların konuları yeteneği devre dışı bırak. Bu hikayeye göz atarken, bu Realme Hindistan’a bile rastladım. destek hesabı Twitter’da Glance’ı tamamen devre dışı bırakma yeteneğinin olmamasından dolayı özür diledi.

İçeriği atlamak için telefonun kilidini açabilirsiniz, ancak Glance, haberler ve orijinal video gibi gerçekten isteyebileceğiniz içeriğin bulunduğu farklı panellerle etkileşim kurmak için kaydırmaya devam etmenize izin verecek şekilde programlanmıştır. Tutsak izleyici yaklaşımının ötesinde, şirket, “sizi bir süre kalmaya ikna et” modeliyle potansiyele sahip olduğuna inanıyor gibi görünüyor. Bu yılın başlarında, Bakış başlatılan Hintli müşteriler için bir Android TV deneyimi, kullanıcılara “en sevdikleri yıldızlarla televizyonlarının ana ekranlarında gerçek zamanlı olarak doğrudan etkileşim kurma” yeteneği vaat ediyor.

Dünyanın diğer köşelerinde algılanan başarıya rağmen, Glance’ın gözünü Amerika Birleşik Devletleri’ne dikmesi endişe verici. Düşük seviye ve orta seviye cihaz kullanıcıları, bir taşıyıcı aracılığıyla bir akıllı telefon satın alırken zaten işin kısa ucunu alıyorlar. Sunulan telefon modelleri, düşük performans gösterme ve temel yazılım güncellemelerinde gecikme olma eğilimindedir. Tüm bunlarla, ayrıştıramayacağınız veya devre dışı bırakamayacağınız bloatware reklamları ve istenmeyen içerikle uğraştığınızı hayal edin.

Glance tarafından resmi olarak hiçbir şey açıklanmadı, ancak Android akıllı telefonlarda reklamların varlığı son birkaç yılda gerçek bir endişe haline geldi. Bir anekdot sunmak için, geçen yazdan beri OnePlus 9’u kullanıyorum ve resmi şirket uygulaması, bildirim gölgesinde sürekli olarak promosyonlar ve bu tür şeyleri zorluyor. Aynı şey bazılarında oldu Samsung cihazlarıSamsung Health ve Galaxy Store da dahil olmak üzere şirketin tüm hisse senedi uygulamalarında reklamların çıktığını gösterdi. Neyse ki, Android 13’te, bir uygulamayı yüklediğiniz anda açılan bildirim gölgesindeki tüm istenmeyen ping’leri engelleyen bir düzeltme var, ancak bu temel sorunu çözmez.

Daha fazla şirket, kullanıcıların bu tür zorunlu reklamlara tolerans göstermeye istekli olduğunu tespit ederse, bu, Android platformunun zaten yıpranmış itibarına zarar verebilir. Bu, iOS’ta iPhone’un “ucuz” modelleri ile en son seçim çerçevesi birimleri arasında pariteyi korumayı başaran ve pazar payı kazanan Apple için iyi bir haber olabilir. Google, öncelikle reklam işindedir ve Android platformu, en azından kısmen, reklam hedeflemeyi besleyen veri toplama ile ilgilidir. Kullanıcıları bloatware ile dolu olmayan bir Apple telefonuna yatırım yapmaya zorlamak gerçekten ihtiyaç duymadığı bir benlik olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.