Sizin İçin Linkler

Raymond Camden

Mutlu (Neredeyse) Bağımsızlık Günü. Adobe (her gün klavyeme vurarak köle olarak çalıştığım yer) bu hafta kapandı, bu yüzden hiçbir şey yapmadan elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Muhtemelen başarısız olacağım, ama en azından geç uyuyacağım. İşte incelemeniz için birkaç link.

Eleventy’de İlgili Yazıları Bulma

Bir hafta kadar önce ben gönderildi yılın gününe göre ilgili içerik bulma örneği. Yani 8 Nisan 2022’de yayınlanan bir makale için, daha önceki yıllarda aynı gün yayınlanan makaleleri bulabileceksiniz. Muhtemelen çok kullanışlı değil, ama inşa etmek eğlenceliydi. Twitter’da paylaştığımda, Justin Poehnelt güzel bir eklenti: https://www.npmjs.com/package/eleventy-plugin ile ilgili. Bu eklenti, özelleştirilebilir özelliklere ve ağırlıklara göre ilgili öğeleri bulacaktır. Gerçekten harika ve ekleme planım yokken benim bloga aptal yıl tabanlı demo, aslında bunu ekleyebilirim. (Sadece onu göstermenin güzel bir yolunu bulman gerekiyor.)

Power Automate Sunum

Bu haftanın başlarında, PDF belgelerinin içeriğini otomatik olarak ayrıştırmak için Microsoft Power Automate ve PDF Extract API’mizi kullanma hakkında bir sunum yaptım. Dediğim gibi, Extract API’mizi kullanıyor, ancak Microsoft’un Doğal Dil İşleme API’sini de kullanıyor:

Onbir Haftalık

Başka bir Eleveny bağlantısı, bu sefer Zach’in Haftalık videosuna. Özel not, girintili Markdown kodunda önerilen değişikliklerle ilgili tartışmadır. (Bu, burada yazdığım en inek şey olabilir mi? Evet.)

Bugünlük bu kadar. Güvenli ve olaysız bir tatil geçirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.