Sizi Geride Tutan 7 Hata – JSManifest

Sizi Geride Tutan 7 Hata – JSManifest

JavaScript öğrenmek herkes için, özellikle de sabırsız kişiler için eğlenceli değildir. Bazen insanların bunun kendileri için doğru kariyer yolu olup olmadığını sorgulamaya başladıkları bir nokta gelir.

Ancak JavaScript hiçbir zaman parkta yürüyüş yapmak için tasarlanmamıştı.

bu iyi haberler öğrenme sürecinizin daha iyi kararlar ve öğrenmeye yönelik yaklaşımlar vererek geliştirilebileceğidir. bu kötü haberler? Eh, kendi başına olmayacak. Tüm bunları değiştirebilecek tek kişi, sen.

Bu makale, geliştiricilerin JavaScript’te daha iyi olmayı öğrenirken onları geride tutan 7 hatayı gözden geçirecek.

1. Kavramlarda Acele Etme

gibi kavramları anlamaya başladığınızda kapanışlar veya üst düzey fonksiyonlaronun neredeyse hiç önce uygulamalı bir deneyim yaşamadan bir sonraki derse geçmek iyi bir fikirdir.

Ama bir sonraki konuya geçmek çok cazip gelebilir, biliyorum. Herkese olur. Ama inanın bana, arada sadece beş dakikalığına bile olsa, uygulamalı kodlamaya biraz zaman harcarsanız, gelecekte proje oluşturmak için daha kolay zaman geçirmenize yardımcı olur. Çoğu zaman hissetmek Bir kavramı kodlamak, aklınıza takılan ve uzun vadede bir şeyleri hatırlamanıza yardımcı olacak şeydir.

Konseptler arasında aceleyle koşarsanız, hafızanızı tazelemek için eski materyalleri unutur ve araştırırsınız. Bu olduğunda, bunu daha önce “öğrenmişken” değerli zamanınızı kaybettiğiniz için son derece cesaret kırıcı olabilir. O zamanlar bu olumsuz düşünceler kafanızda birikmeye başlar.

Ve bu önemli, çünkü insanlar genellikle programlama kariyerini bırakmak Nedeniyle yetersiz zaman.

Bir konseptin sizin için çocuk oyuncağı olduğunu hissettiğinizde, daha ileriye gitmeye hazır olmalısınız!

2. Kodunuzun Sahibi Olmamak

kodunuza sahip olmamak

Bugün hala gördüğüm yaygın bir şey, insanların diğer insanların çalışmalarına çok bağımlı hale gelmesidir – bu, başka bir kişinin dosyasını bir öğreticiden kopyalamak veya her şeyi yapmak için lodash kitaplığını kullanmak olabilir. varken yanlış bir şey yok Birçok göreviniz için lodash kullanarak, bu kavramların çoğunu henüz kendiniz uygulamadıysanız, uzun vadede kendinizi geri bırakabilirsiniz. Kavramlar ne olacak diğer araçlara/çerçevelere/dillere bağlı kalın çünkü onlar programlamada düşünmenin yolları.

Bu, birçok röportajın hala kodlama zorlukları vermesinin nedenidir. Nasıl düşündüğünüzü veya kavramları geliştirmedeki yaygın sorunlara nasıl uyguladığınızı görmek istiyorlar. Algoritmaları sizin için uygulayan lodash tutamacını yaparken en iyi görünen kullanıcı arayüzünü yapmak için tek başına bileşen kitaplıklarını kullanabilirsiniz, ancak sorunlar ortaya çıktığında kavramları uygulamaya ve çözmeye hazır olmanız gerekir. dört gözle beklemiyorlar npm kurulumuproblemlerini çözmek için başka bir kütüphane kurmak. İhtiyaçları var sen.

Halihazırda öğrendiğiniz kavramları uygulamakta zorlandığınız durumlarla karşılaşmak istemezsiniz. Bu nedenle, bunları kendi başınıza uygulamak için biraz zaman ayırmanız genellikle iyi bir fikirdir. kodunuza sahip olun!

3. Her Şeyi Fazla Düşünmek

Javascript öğrenirken her şeyi fazla düşünmek

İnternette bulabileceğiniz tüm bilgilerle, çok JavaScript’te bir sonraki konuyu öğrenmeden önce oturmak ve ihtiyacınız olan tüm kaynakları toplamak cazip geliyor.

Ama bunun öğrenmenin ve daha iyi olmanın yolu olduğunu söyleyen birini gördüğümü sanmıyorum. Yine de bunu yapma isteğimiz var gibi görünüyor çünkü tüm bilgilerin önümüzde olmasını istiyoruz, böylece yılın geri kalanı için hazır hissediyoruz.

hepsi senin kafanda.

80 öğretici, 6 e-kitap, 50’den fazla yer imi kaynağından oluşan bir koleksiyon toplama ve web geliştirmenin kralı gibi hissettiğiniz sürece bunları bir araya getirmeye çalışmayın.

JavaScript öğreniyorsanız, uygulamalı öğrenme ile ellerinizi kirletin. Bir şeyler yazmaya yeni başlıyorum. Son bir saatte öğrendiklerinizi kullanın ve kendiniz için küçük bir örnek oluşturun. Bu etkinlikler, topladığınız tüm bu öğrenme materyallerini bir maraton boyunca okumak zorunda kalmak yerine kafanızda daha uzun süre kalacak olan şeylerdir.

4. Kendinizi Çok Fazla Bilgiyle Bunalmak

javascript'te çok fazla bilgi ile kendinizi bunaltmak

Arada kodlama yapmak yerine bilgi almak için çok zaman harcadığınızda, aslında kendinizi unutmaya ve malzemeye daha sonra geri dönmeye hazırlıyorsunuz.

Kendinizi yerleştirmek için korkunç bir yer, tüm bu zamanı öğrenmeye harcamaktır çünkü siz gibi hissediyorum senin öğrenmen. Ama birkaç ay sonra unuttuğunuz zaman ne olur? Aylar önce öğrendiğiniz kavramları ve materyalleri bir nedenden dolayı uygulayamadığınızı göreceksiniz.

Tavsiyeye ihtiyacınız varsa, bilgi tüketen her bir saat için en az on beş dakika kodlama yapın.

5. Kendinizi Daha Gelişmiş Geliştiricilerle Kıyaslama

kendinizi daha gelişmiş geliştiricilerle karşılaştırmak

Kendinizi başkalarıyla karşılaştırdığınızda aslında düşünmüyorsunuz nasıl oraya ulaştılar – sadece nerede olduklarını düşünmek yerine şimdi.

İnsanlar başarılı programcılara baktığında Dan Abramov otomatik olarak öğrenme süreçlerinin en baştan temiz kod yazmakla başladığını varsayarlar.

Sadece şu anda öğrendiklerinize odaklanmaya devam edin ve ilerledikçe daha iyi olmaya devam edeceksiniz. Yakında insanların nasıl olduğunu merak etmeye başlayacakları bir konuma geleceksiniz. sen oraya vardım.

6. JavaScript Üzerine İnşa Edilen Araçları ve Çerçeveleri Öğrenmek

javascript üzerine kurulu araçları ve çerçeveleri öğrenmek

Yani JavaScript öğrenmeniz gerekiyor ama bunun yerine hemen React/jQuery/Angular/Vue öğreniyorsunuz. Devrim niteliğindeki yeni bir araç çıktığında ve siz geçiş yaptığınızda ne olur? Sonunda, düzgün hileleri bulmak için bir başkasına güveneceksiniz ve birisinin JavaScript öğrendiği ve siz yapmadığınız için bunları paylaşmasını umacaksınız!

Vanilya JavaScript’i öğrenmek için enerjinizin büyük bir kısmını feda etmediyseniz, şiddetle tavsiye ederim. Gerçekten dili öğrenin – çünkü dili öğrenirseniz, onun üzerine inşa edilmiş araçları anlamalısınız, Niye inşa ediliyorlardı ve ne çözdükleri problemler. öğrenerek Niye JavaScript’te de kötü kod tasarımı kararları vermekten kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Kariyerim boyunca yaptığım en pişman olduğum hatalardan biri, o zamanlar JavaScript öğrenmeye başlamadan önce jQuery öğrenmekti. React geldiğinde, ben çoğunluğa atladı ve React’i öğrenmeye başladı. Ancak bu bir hale geldi çok garip yapmadığımı fark ettikten sonra öğrenme süreci neden tepki kullanmam gerektiğini veya insanların neden buna ihtiyaç duyduğunu biliyorum. Birdenbire sadece geçinmek için tepki kodunu ezberleme oyunu haline geldi. JavaScript araçlarında veya çerçevelerinde, önemli bitlerin çoğu gizlenmiştir. görmen lazım ama değil.

7. Kavramları Daha Küçük Parçalara Bölmemek

javascript'te kavramları daha küçük parçalara ayırmamak

JavaScript öğrenmek, büyürken matematik öğrenmek gibidir. Toplama, çarpma, bölme, çıkarma işlemlerinin temellerini öğrendikten sonra, devam edebilirsin kullanarak sayıları karşılaştırma > (büyüktür) ve < (daha az), uzun bölme, temel cebir, vb. Bir şeyi anlamaya çalışırken zorlandığınızı fark ettiğinizde, bunun nedeni genellikle küçük adımlar atmak yerine çok ileri atlamış olmanızdır. Tabii ki doğrudan cebire gitmek, önce temelleri gözden geçirmeden imkansız hissedecek 🙂

Küçük adımlar atarak ve size mantıklı gelmeyen bir kavramla karşılaşarak, niyet yardım almanız çok daha kolay olacak çünkü zaten konuyu daraltmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.