Javscript

Sessionwire, Uzak Müzik Üreticilerini Bağlamak İçin Meteor’u Nasıl Kullanıyor | tarafından Meteor Yazılım | Nis, 2022

Şimdi bu vaka incelemesinde Meteor’un 15 binden fazla uzaktan içerik oluşturucu ve yapımcı tarafından kullanılan bir canlı müzik ve ses işbirliği platformu olan Sessionwire’a nasıl güç verdiğini dinleyin.

[image source]

Bir müzik yapımcısı, başka bir yerde yaşayan grup arkadaşları, yapımcılar ve yeteneklerle canlı olarak ortak çalışmak istediğinde ne olur?

Yüz yüze buluşmak için bir zaman seçebilirler, ancak o zaman büyük bir masrafla seyahat etmeleri ve sırf o özel anları kayda almak için karmaşık kayıt oturumları planlamaları gerekirdi.

Diğer seçenek ise solo kayıt yapmak ve daha sonra paylaşmaktır, ancak bu, canlı bir kayıt ortamının yarattığı aynı sihri uyandırmaz. Tek yapmak istediğiniz müzik yapmakken bunu gerçekleştirmek için teknolojiyi bir araya getirmenin ne kadar sinir bozucu olduğundan bahsetmiyorum bile.

Bu yüzden Sessionwire tüm doğru notaları vurur.

Platformları, canlı, çevrimiçi müzik prodüksiyonunu basitleştirmek için sıfırdan tasarlandı. Sessionwire, içerik oluşturucuların doğrudan favori kayıt yazılımlarında canlı video, ses ve stüdyo kalitesinde ses kullanarak bağlantı kurmasına ve işbirliği yapmasına yardımcı olacak iletişim araçları sağlar.

Ve Meteor her adımda Sessionwire ile birlikte oldu!

Sessionwire müzisyenler tarafından müzisyenler için inşa edilmiştir.

Vancouver merkezli ekip, müzisyenler ve yapımcılar için rüya gibi bir çözüm tasarlamak için yola çıktı: Fiziksel olarak ayrıyken kayıt stüdyosunda titreşim hissini yeniden yaratmayı mümkün kılacak hepsi bir arada bir platform.

[image source]

“Sessionwire’da amacımız her zaman uzun mesafelerde müzikal yaratıcılığın önündeki engelleri kaldırmak olmuştur.”

Ve tam olarak bunu yaptılar.

Artık yetenek sadece bir tık uzağınızda. Küresel çevrimiçi platformları, muhteşem işbirliği için müzik yapımcılarını ve müzik yapım yazılımlarını canlı, stüdyo benzeri bir kayıt ortamında birbirine bağlar.

Yaratıcılar dizüstü bilgisayarlarına bir şarkı kaydedebilir, diğer müzisyenlerle sanki odadaymış gibi uzaktan işbirliği yapabilir ve ardından parçayı tamamlamak için sanal olarak bir miks mühendisiyle çevrimiçi olarak takılabilir.

Sessionwire uygulaması, internet üzerinden işbirliğini kolaylaştıran bir çapraz platform uygulamasıdır.

Profesyonel özellikler arasında görüntülü sohbet, AAX, AU ve VST eklentileri gönderme ve alma bulunur. Ayrıca stüdyo tarzı ayrı bir talkback sistemi, şifreli dosya aktarımı ve macOS veya PC kayıt uygulamaları arasında iki yönlü canlı ses akışı da var.

Bir video akışını talkback ses akışı ve yüksek kaliteli ses akışıyla birleştirmek, yaratıcıların yapımcılara, beatmaker’lara, toplinerlere, stüdyo müzisyenlerine, şarkı yazarlarına, miksaj ve mastering mühendislerine bağlandıklarında stüdyoda camdan bakıyormuş gibi hissetmelerini sağlar. ve dahası.

“İzolasyon yerine işbirliği”

İnsanlar insan etkileşimi için can atıyorlar. Sessionwire’ın etkileşimli uygulaması, kilometrelerce uzakta yaşamalarına rağmen yetenekleri bir araya getirmek için video ve eşler arası ses kaydını kullanır.

Sessionwire, coğrafi konumdan bağımsız olarak birlikte çalışabilmeleri için internet üzerinden ultra düşük gecikme süreli, çift yönlü, stüdyo kalitesinde canlı ses sağlar.

Sessionwire, müzik yapımcılarının kazdığı özelliklerle dolu. All-star ekibi aşağıdaki gibi özellikler geliştirdi:

 • İnternet üzerinden bir DAW’dan diğerine ses akışı için yüksek kaliteli bir ses akışı.
 • Yankı iptali ve gürültü bastırma ile talkback ses akışı.
 • Yüksek kaliteli kodlanmış video akışı.
 • Yüksek çözünürlüklü ekran paylaşımı.
 • Uygulama içi, kalıcı sohbet.
 • Resim Modunda Resim. Kullanıcılar, akranlarının videosunu çıkarabilir ve Sessionwire uygulama penceresini küçültebilir.
 • Oturum Görünümü URL Bağlantı Üreticisi. İçerik oluşturucular, bir web tarayıcısında açabilecekleri bir URL göndererek meslektaşlarının, müşterilerinin veya üreticilerin bir oturuma katılmasını sağlayabilir.
 • Sürükle ve Bırak Dosya Aktarımı. Sessionwire Studio aracılığıyla onlara göndermek için arkadaşınızın yüzüne bir dosya bırakmanız yeterlidir.
 • Dahili otomatik sessize alma. Sessionwire Send eklentisi aracılığıyla eşinize ses akışı yaparken Sessionwire, giden ve gelen talkback sesini otomatik olarak kapatabilir. Kullanıcılar ve meslektaşları, kanamayı en aza indirmek için kulaklık kullanmadan DAW’larında neler olduğunu dinleyebilir.

Sessionwire ekibi bu özellikleri devre dışı bıraktı ve birden çok kapsayıcıda çağrı sinyalini düzenleme, çok sağlam DDP bağlantısı kurma ve çeşitli uygulama etki alanlarında durum yönetimi gibi zorlukların üstesinden istikrarlı bir şekilde geliyor.

Meteor, modern web, masaüstü ve mobil uygulamalar oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm parçaları tek bir JavaScript kod tabanı ile bir araya getiren eksiksiz bir JavaScript Uygulama Platformudur.

Sessionwire, minimum uygulanabilir ürünlerini (MVP) oluşturmak için 2015 yılında Meteor ile sıfırdan başladı. Ekip artık yerel ses eklentilerini, macOS ve Windows Electron uygulamalarını ve Meteor üzerine kurulu bir topluluk web uygulamasını birleştiriyor.

[image source]

“Meteor ile hızlı bir şekilde yeni ürün fikirleri geliştirmenin kolaylığını ve öğrendikçe yinelemeyi seviyoruz.”

Mevcut Sessionwire teknoloji yığını şöyle görünür:

 • Meteor
 • Moğol
 • Tepki
 • Elektron
 • WebRTC
 • WebSesi
 • WebMIDI
 • Şerit

Tüm bu yapboz parçaları, çevrimiçi canlı müzik üretmek için reaktif, yaratıcı bir ekosistem sağlamak üzere hizalanır.

Sessionwire, şaşırtıcı 15k ve hızla büyüyen üye toplulukları için yeni hizmetleri başarıyla ölçeklendiriyor ve başlatıyor. Ekiplerine göre, ölçeklendirme söz konusu olduğunda “Galaxy’yi kullanmak inanılmaz bir zaman tasarrufu sağladı”.

Sessionwire, NBC, ABC, CBS, The Verge, Mix dergisi ve diğerlerinden övgüler alıyor. Kullanıcıları, Grammy ödüllü sanatçılar ve müzik endüstrisindeki en büyük isimlerden bazıları ile çalıştı.

Bu başarılar Sessionwire ekibini Meteor ile daha da büyük galibiyetler elde etmeye zorluyor.

“Meteor, hızlı bir şekilde harika ürünler yaratmak isteyen girişimciler için harika bir yol.”

Çoklu arayan platformları Sessionview için “büyük bir yükseltme” üzerinde çalışıyorlar. Ve üçüncü taraf bir pazara canlı müzik sohbeti sağlamak için ilk B2B girişimlerini başlatıyorlar (SoundBetter.com).

Sessionwire guruları, potansiyel olarak açık kaynaklı bazı girişimler de dahil olmak üzere birkaç başka yenilik için büyük planları olduğundan, bu alanla ilgilenen “aynı fikirde olan geliştiricilerden haber almayı çok seveceklerini” söylüyorlar.

Sessionwire ekibiyle buradan iletişime geçin!

Sessionwire ekibi “web’de daha fazla Meteor görmeyi çok isterdi.” Peki Meteor, ekibinizin başarmasına ne yardımcı olabilir?

On yılı aşkın bir süredir geliştirilen ve endüstri devleri tarafından güvenilen Meteor, milyonlarca kullanıcıya hizmet verebilmeniz için verimli bir şekilde oluşturmanıza ve ölçeklendirmenize olanak tanıyan olgunlaşmış bir açık kaynaklı çerçevedir.

Ekibiniz Meteor ve Vue, Svelte, React veya Blaze gibi popüler ön uç çerçevelerle tam yığın Javascript uygulamaları oluşturabilir ve ardından yalnızca birkaç saat içinde devreye alabilir!

Dünyanın her yerinden 500 binden fazla geliştiricinin neden Şimdi Meteor ile daha akıllı bina.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu