Roti.express Meteor İle Verimsiz Toplantıları Öldürdü 🍖 | tarafından Meteor Yazılım | Tem, 2022

Roti.express Meteor İle Verimsiz Toplantıları Öldürdü 🍖 | tarafından Meteor Yazılım | Tem, 2022

Meteor ile geliştirilen AI destekli geri bildirim aracı Roti.express, toplantıların ve konferansların değerini artırarak ekiplerin bunlardan daha fazlasını elde etmesini sağlar. Şimdi nasıl görün:

[image source]

Hiç bir toplantı hissi bıraktın mı az üretken? Veya daha da kötüsü, tüm toplantı bir e-posta veya Slack mesajında ​​özetlenebilir miydi?

Fransız startup’ın kurucuları Roti.express Acınızı hissedin ve bunun bir daha olmasını asla istemeyin.

İkiliye göre, “Meeting Mania” birçok şirkette yaygın olmakla birlikte, önemli bir zaman ve verimlilik kaybına neden oluyor. Sorunları çözmek yerine, etkisiz toplantılar çalışanların motivasyonunu kronik olarak düşürür.

Bir konferans görüşmesi sırasında çok az şey başarmak için derin ve anlamlı işlere odaklanmak için zamanlarını almak, omuzlarında ek stres ve baskı oluşturur. Toplantılar için aşırı programlanan birçok ekip sürekli olarak endişe belirtileri gösteriyor ve hatta bazı çalışanlar bu nedenle işlerini bırakıyor.

Roti.express ekibi, işyerinde verimlilik ve refahın birbirini dışlamadığına inanmaktadır. Şirketlerin, hangi toplantıların değer yarattığını ve maliyeti olan toplantıları belirlemesine yardımcı olmayı amaçlar.

Bu nedenle, toplantıların, konferansların, eğitim oturumlarının ve daha fazlasının değerini artırmak için AI ve Meteor kullanan bir geri bildirim otomasyon aracı geliştirdiler. Bu örnek olay incelemesinde Roti.express + Meteor ortaklığını keşfedelim.

kurucu ortaklar Guillaume Darbonne ve Antoine Durand Roti.express’i 2017’de tek bir misyonla başlattı:

Ekiplerin, bu alışverişlerden daha fazlasını elde etmek için toplu güç ve Çevikliğin temel ilkelerinden yararlanarak, ister yüz yüze ister uzaktan yapılan toplantılarında kalıcı iyileştirmeler yapmasına yardımcı olmak..

Gemiyi yöneten bir JavaScript geliştiricisi ve Çözüm Mimarı ile, Çevik yöntemlerin takdir edilmesinin Roti.express’in yaratılmasına ilham vermesi şaşırtıcı değil.

Yazılım geliştirme dünyasında ilk kez 2001 yılında tanıtılan Agile, ekiplerin daha iyi ekip çalışmasına ulaşmasına ve ortak bir hedefe ulaşmasına yardımcı olur:

 • ardışık yinelemeler veya “artışlar”
 • adaptasyon kapasitesi
 • sürekli iyileştirme arzusu

Roti.express, Çevikliğin toplantı dünyasına şaşırtıcı derecede iyi uygulanabileceğini söylüyor. Esasen, bunlar genellikle şu olaylardır:

 • yineleme (yinelemeli) veya projelerin ilerlemesine yardımcı olma (artışlar)
 • bağlam veya katılımcılar değiştiğinde uyarlanır (uyarlanabilir)
 • Daha fazla etkinlik için tutarlı çabalara odaklanmak (sürekli iyileştirme)

ROTI yöntemi (Yatırılan Zamanın Getirisi), ekiplerin bu etkinliklere ayrılan zamanın akıllıca harcanıp harcanmadığını değerlendirmesine yardımcı olur.. Yöneticiler, etkinlik sonrası her katılımcının geri bildirimini toplayarak bu toplantıların ne kadar etkili olduğunu ve katılan herkes için onları nasıl iyileştirebileceklerini ölçebilir.

Roti.express nasıl çalışır? Kurucu ortaklar, bir toplantının, eğitim oturumunun, çalıştayın, konferansın vb. değerini ölçmek için, her bir katılımcının nasıl deneyimlediğine bakarak ve Meteor ile oluşturulmuş dijital platformlarında faydalı geri bildirimlerini toplayarak bir yol geliştirdiler.

[image source]

Ön uçta, katılımcılar basit bir beş yıldızlı değerlendirme kullanır ve düşüncelerini paylaşmak için yorum kutusunu açar. Perde arkasında, Roti.express’e güç veren AI, en önemli anahtar kelimeleri ve duyguları ortaya çıkarmak için bu geri bildirimi analiz eder.

İşte geri bildirim süreci için iş akışı:

Roti.express kurucuları, olayları iyileştirmenin yolunun aslında katılımcıların zihninde yattığına inanıyor. Her bireyin bakış açısından geri bildirim toplamak, ekiplerin toplu olarak yinelemek için gereken eylemleri belirlemesine ve öncelik vermesine olanak tanır.

Ayrıca, belirli toplantılara “dayanan” çalışanlar, iyileştirmeler önerme ve değişiklikleri başlatma (en sonunda!) fırsatına sahip olmayı güçlendirici ve özgürleştirici buluyor. Anketler, katılımcıların tamamlaması için yalnızca 30 saniye sürer ve anonim olabilir.

Katılımcılar anketin bağlantısını e-posta, anlık mesajlaşma (Ekipler, Google Meet vb.) veya tartışma forumları (Slack gibi) yoluyla alır. ROTI anketini şahsen yapmak isterseniz, katılımcılar erişmek için telefonlarıyla bir QR Kodu tarayabilir.

Etkinliğinizden sonra, gerçek zamanlı geri bildirimlerin alınmasını izlemek için Roti.express platformundaki ankete tıklayabilirsiniz. Teknolojileri, büyük geri bildirim toplama için mükemmel şekilde uygundur ve ekiplerin en kısa sürede çok büyük miktarda veri toplamasına ve analiz etmesine olanak tanır.

Ekip, “gerçek, gerçek zamanlı veri işlemeyi sunmaktan gurur duyuyor”. Sonuçlar hazır olur olmaz görüntülenir; beklemeye veya sayfayı yeniden yüklemeye gerek yok. Ekipler, bu gerçek zamanlı verileri inanılmaz derecede tatmin edici ve verimli buluyor.

[image source]

Roti.express, katılımcıların duyguları hakkında hem nicel hem de nitel ölçümler toplar. Analitik araçları, zaman içindeki ilerlemeyi takip eder ve tam memnuniyet sağlamayan bir olayı hızla tanımlar.

Yorumların bilişsel analizi için Yapay Zeka motorları, kullanılan dilden bağımsız olarak çalışır. Platform ortalama puanları hesaplarken, AI, yanıtlayanların yorumlarında ifade edilen algıları (olumsuz – nötr – olumlu) “oranlandırır”.

Yapıcı geri bildirim ve istihbarat ekipleri, iyileştirme alanlarını belirlemelerine yardımcı olur. Bu tür aktif dinlemeyi benimsemek, çalışanları sürece daha bağlı kılar. Sonuçta geri bildirim, “Büyüme Zihniyetinin” temelidir ve olumlu bir iş kültürüne katkıda bulunur.

Kurucular, “ROTI araştırması tamamlandıktan sonra, işin %50’si yapılacak” diyor. Ekiplerin daha sonra beyin fırtınası yapabileceği yer:

 • Birlikte geçirdiğimiz iki saatten ne öğrenebiliriz?
 • Ne işe yaradı? Ne iyi çalışmadı?
 • Bir dahaki sefere neyi daha iyi yapmalıyız?

Yöneticiler ve toplantı kolaylaştırıcıları, “sürekli iyileştirme” için bir eylem planı geliştirmek ve bir sonraki etkinlikte “dinamik ilerleme” sağlamak için bu aşağıdan yukarıya geri bildirimden yararlanabilir.

Roti-Bot, hayatı kolaylaştırmak için ROTI anketleri oluşturma ve dağıtma sürecini tamamen otomatik hale getirir.

Kullanıcıların eklemesi yeterlidir anket@roti.express toplantı gündemindeki son giriş olarak ele alır. Bir günlük uygulamasından (Outlook, Gmail, iCal, vb.) bir toplantı bildirimi alır almaz, kendisini toplantıya “davet eder” ve anketi otomatik olarak ayarlar.

Roti-Bot, ister ekip içinde, ister departman genelinde veya tüm firmada olsun, anketleri farklı ölçeklerde kolayca uygulayabilir. Ardından, katılımcılardan anketi doldurmalarını ister, bunu yapmayı unuturlarsa onlara hatırlatır ve yinelenen toplantılar için çalışmaya devam eder.

Peki Roti.express ekibi tüm bunları nasıl başarıyor?

Kurucu ortak Guillaume Darbonne kendisini “Meteor müjdecisi 🙏” olarak tanımlıyor.

Meteor’dan önce, yaklaşık 10 yıldır PHP geliştiricisiydi. Bir arkadaşı ona MongoDB’yi gösterdi ve bir JSON veritabanına bağlandı. Ardından, 2015 yazında Guillaume şunları okudu:Meteor’u Keşfet” ve “bir veya iki küçük yan proje” denedi. “PHP günlerim yakında sona erdi” diye itiraf ediyor.

Guillaume, 2017’de tamamen Node.js’ye geçti ve bir daha asla geri dönmedi. Şimdi bunun “kodlamanın tek yolu” olduğunu söylüyor.

Roti.express kurucuları, başlangıç ​​yolculuklarının “başlangıcından beri” Meteor kullanıyorlar. Galaxy’de MongoDB ve Node.js ile başladılar. Şimdi Blaze ve Fomantic-UI (Semantic UI çatalı) çalıştırarak güncel kalmaya çalışıyorlar.

Ekipleri ayrıca “birçok npm paketi” kullanıyor. Onlara göre:

Teknik kısım, web sitesinde anketler oluşturmak için ICS dosyaları içeren e-postaları almak için bir Mailgun web kancası yapmaktı. iCal ve Formidable npm paketleri sayesinde o kadar karmaşık değildi. 😊”

Guillaume, Meteor’u “tek geliştiricilik bir ekip için mükemmel çerçeve” olarak tanımlıyor. “birden çok geliştirici ekibinde” kullanmış ve eşit derecede etkileyici sonuçlar elde etmiş olmasına rağmen.

[image source]

Roti.express ayrıca, GSYİH kurallarına uymak için verilerini Fransa’ya taşımak zorunda kalmadan önce “harika” olduğunu iddia ederek Meteor Cloud’u kullandı. Yatay ve dikey olarak ölçeklenebilen tek bir cephe kullandılar.

Barındırma kurulumlarını Cloud aracılığıyla “sadece bir Meteor uygulaması, birçok npm ve Meteor paketi ve Mailgun, Cloudinary, Stripe ve DNSimple’dan bazı API” ile özelleştirdiler.

Guillaume, “Svelte ile oynadığını” açıkladı (Framoji.com Galaxy’de barındırılıyor).” Özellikle Tailwind CSS ve daisyUI ile “taze” bulduğunu söylüyor. Guillaume, “UI yeniden düzenlemesine yatırım yapmak için biraz zaman bulması” gerektiğini kabul ediyor.

Hayranların ve kullanıcıların bunu bekleyebilecekleri bir tarih vermekte tereddüt etse de, bize ekibin “bu sürüme hiç bu kadar yaklaşmadığını söyledi. 😉”

Roti.express, Meteor kullanarak dünyanın her yerindeki katılımcılar ve şirketler için toplantıları daha üretken ve tatmin edici hale getirmek için geri bildirim aracını oluşturdu. Yararsız, etkisiz Meeting Mania ile mücadele misyonları büyük bir başarıya dönüştü.

Peki Meteor, ekibinizin başarmasına ne yardımcı olabilir?

Öğrenmeye hazırsan, topluluğa katıl Bugün Meteor’a güvenen ve güvenen dünya çapında 500 binden fazla geliştiriciden oluşan bir grup!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.