Pixel Kullanıcıları Akıllı Ev Sorunları Yaşıyor, Google Sonos’u Suçluyor

Pixel Kullanıcıları Akıllı Ev Sorunları Yaşıyor, Google Sonos'u Suçluyor

Çimenlerin arasında bir Sonos konuşmacısının fotoğrafı

Bir Google Asistan akıllı evinden ziyade yeşil çimenlerde bir Sonos.
Fotoğraf: Adam Clark Estes / Gizmodo

Google ve Sonos, bir süredir patent mahkemesinde mücadele ediyor ve şimdi Google, Sonos ekosisteminin dışındakiler de dahil olmak üzere, yakın zamanda Pixel kullanıcılarının başına gelen birkaç akıllı ev gadget etkinleştirme hatası için Sonos’u suçluyor.. Sonos ise patentlerini ihlal ettiği için tüm bunların Google’ın hatası olduğunu söylüyor.

Başlangıçta tarafından fark edildi 9to5Googlea Blog yazısı Google Nest topluluk forumlarında, bazı kullanıcıları etkileyen sorunu ortaya koyuyor Evlerinin bağlı ekosisteminde Sonos hoparlörleri de olan Pixel kullanıcıları. Google şunları yazar:

Ne yazık ki, Sonos’un neden olduğu bir kesinti nedeniyle, ABD ve Kanada’da Pixel telefon kullanan az sayıda kişi şu anda cihaz kuramayabilir. Bunun yalnızca çok az sayıda kişiyi etkileyen geçici bir karar olduğunu umuyoruz.

Sorun şu şekilde gerçekleşir: Google Asistan liderliğindeki evinizde kayıtlı ve bir süredir kablosuz bağlantıya sahip olmayan bir cihazınız varsa, Google Home uygulaması tekrar açıldığında sizden cihazı yeniden etkinleştirmenizi isteyebilir.

Sonos yapımı cihazların ötesine geçiyor gibi görünse de, bu sorundan hangi akıllı cihazların veya Pixel nesillerinin etkilendiği gönderiden net değil. Google, Google TV/Android TV cihazları için bir düzeltmeden bahseder. Bununla birlikte, bunun, diğer bağlı cihazlarla akıllı bir ev içinde özellikle bir Sonos hoparlörü olan insanları etkileyip etkilemediğini göstermez.

Bu sorunla karşılaşırsanız Google birkaç düzeltme sunar. kullanabilirsiniz Cihaz Yardımcı Programı ABD veya Kanada dışındaysanız, eşyalarınızı tekrar çevrimiçi hale getirmek için uygulama. Ancak ABD’de veya Kanada’daysanız, Google’ı aramanız veya onlarla sohbet etmeniz gerekir. müşteri servisi yardım için.

Bunun akıllı evlerinde Sonos cihazı olmayan herkesi etkileyip etkilemediğini sormak için Google’a ulaştım. Google, konuyla ilgili olarak 9to5Google’a sunduğu aynı ifadeyle yanıt verdi ve bir sözcüye atfedildi:

Bu karar, Device Utility Uygulaması ile ilk kez bir hoparlör veya ekran kuran az sayıda Pixel kullanıcısını geçici olarak etkiler. Kesintiyi en aza indirmek için onlarla birlikte çalışacağız. Destek ekiplerimiz sorunları çözmek için hazırdır ve gerekirse yeni cihazlar göndeririz veya bir Google mağaza kredisi veririz. Yıllar boyunca, ortak müşterilerimizin olumlu bir deneyim yaşamasını sağlamak için çok çalıştık ve Sonos’un hukuk sistemini bu kullanıcılar için kasıtlı olarak sorunlar yaratacak şekilde kullanmaya devam etmesinden dolayı hayal kırıklığına uğradık.

Ayrıca Sonos’tan bir açıklama istedim ve bir temsilcinin gönderdiği aynı parçayı aldım. TechHive:

Google’ın Pixel bozulması, Uluslararası Ticaret Komisyonu’nun kararlaştırdığı gibi, Sonos’un patentlerini lisanslamak yerine ihlal etme kararının doğrudan sonucudur. Sorumlu davranmak yerine müşterilerine daha fazla zarar vermek tamamen Google’ın kararıdır ve yeniliklerini suistimal ettiği şirketi suçlamaya çalışmak kibirin zirvesidir.

Bu gerçekten bu noktada iki ebeveynin ileri geri çekişmeleri gibi hissettiriyor. En azından Google, yukarıda belirtilen sorunları yaşıyorsanız size yardımcı olacağına dair resmi bir açıklama yaptı. 9to5Google ayrıca, temel sorunun Pixel ile ilgili bir ürün yazılımı sorunu kadar önemsiz bir şey olabileceğini ve bu tiyatroyu yüz avuç için daha değerli hale getirdiğini teorize ediyor.

Akıllı ev ekosistemlerini daha tarafsız bir şeyle değiştirmeleri gerekip gerekmediğini merak eden Sonos ve Google Asistan kullanıcıları için tehlikeli bir zaman. Bu yılın başlarında, ITC Google’ın ihlal edildi Sonos’un ses patentlerinde değişti Google hoparlör cihazlarının ev grupları içinde ses yayını nasıl yaptığı. Üçüncü taraflara olan bağımlılığından uzaklaşmak için Sonos, aynı zamanda Kendi dijital asistan Ancak, bazı Sonos hoparlörlerinde önceden yüklenmiş olarak gelen Amazon Alexa ve Google Asistan ile birlikte var olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.