Android

Pixel Feature Drop Özellikleri Teenage Engineering Collab

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro'nun bir fotoğrafı

Pixel 6 ve 6 Pro, bu hafta Apple’ın WWDC’si için tam zamanında bir sürü yeni özellik alıyor.
Fotoğraf: Sam Rutherford / Gizmodo

Google’a, Teenage Engineering ile bir ortak çalışmayı içeren en son Pixel özellik düşüşünün zamanlaması için biraz kredi vermelisiniz. rastlamak başlangıcı ile Apple’ın WWDC’si geliştirici konferansı.

Bugünden itibaren Pixel kullanıcıları çok çeşitli yeni özelliklere sahip oluyor. Yazılım güncellemesi, sanal aşı kartları ve Google’ın yeni Gerçek Ton Filtrelerine erişim gibi beklediğimiz özellikleri içeriyor. Ancak bu son yazılım güncellemesinin belki de en heyecan verici kısmı, aynı zamanda bazı Teenage Engineering stilinden yararlanmanıza izin veren yeni bir uygulama sunmasıdır. remiksleme.

Eğlenceli olanla başlayalım: Google, Cep Operatörünü Pixel kullanıcılarına sunmak için Teenage Engineering ile işbirliği yaptı. Google, Android uygulamasının video içeriği çekmenize ve ardından “bunu eğlenceli müzik ve video kesitlerine dönüştürmenize” olanak tanıdığını söylüyor. Videonuzun üzerine sesleri katmanlandırabilir, desenler oluşturabilir ve görsel efektler ekleyebilirsiniz. Uygulama şurada mevcuttur: Oyun mağazası, ve bu Pixel güncellemesinin en özel kısmı. Yalnızca Pixel 5 ve daha yeni cihazlarda kullanılabilir.

Pixel cihazlar için yeni Teenage Engineering uygulamasının arayüzüne hızlı bir bakış.
gif: Google

Pixel 4 ve üzeri olan herkes için sonunda sanal bir aşı kartına erişebileceksiniz. almak kolay kayıtlıve kullanmak için etkin bir Google Pay uygulamasına ihtiyacınız yoktur. Ancak bu özellik yalnızca ABD, Kanada ve Avustralya dahil olmak üzere belirli bölgelerde kullanılabilir. Ve bir kablosuz geçiş ödeme kartı gibi, aynı anda yalnızca bir cihazda saklayabilirsiniz.

Bir Nest Doorbell’e sahip olmanın en büyük sıkıntılarından biri, kapıda biri varken beslemeye erişmenin kolay olmamasıdır! Özellikle, önizlemeyi açmak için Google Asistan liderliğindeki akıllı ekranınız yoksa. Google, Nest Doorbell video beslemesini Kilit ekranına taşıdı; bu, kapıya cevap vermek isteyip istemediğinizi anlamanıza yardımcı olacak. Bu özellik, uyumlu bir yuva kapı zilihem kablolu Nest Doorbell hem de pille çalışan sürümü içerir.

Daha erişilebilir Gerçek Ton Filtreleri dahil özellikler

Bu güncellemenin diğer önemli kısmı, Gerçek Ton filtrelerinin artık Google Fotoğraflar’da mevcut olmasıdır. Şirket, geliştirilmiş cilt tonu algoritmalarını duyurdu. Google G/Çhangi Monk Cilt Tonu Skalasına dayalıdır. Şimdi Google Fotoğraflar’da deneyebilirsiniz. Düzenleme menüsünde, üzerine dokunun. filtreler Yeni özelliklere erişmek için

Konuşma modu, işitme güçlüğü çekenler için telefonda sohbet etmeyi biraz daha net hale getirmek için artık Ses Yükseltici ile entegre edilmiştir. Ses Yükseltici, aramanızın diğer ucundaki kişiye sesinizi yükseltmenize yardımcı olur ve size ait olmayan arka plan seslerini ve sesleri filtreleyin. Özellik vardı beta bir süredir ve şimdi resmi olarak Pixel 4 ve üzeri cihazlar için mevcut.

Diğer küçük Pixel bit

Bu özellik düşüşünün bir parçası olan ve genel olarak Pixel deneyimini iyileştirmeye yardımcı olması gereken birkaç küçük parça daha var. El fenerinizi açık bırakırsanız ve bunun farkında değilseniz, Android onu kapatmak için bir hatırlatıcı ve hızlı bir kısayol gönderir. Araba kazası algılama, Kanada da dahil olmak üzere daha fazla bölgeye genişletildi. Bağlantı. Chat’te canlı çeviri, Pixel 6 ve 6 Pro için Geleneksel Çince, Felemenkçe, Korece, Tayca ve Türkçe için sunulacak.

Ve şimdiden orman yangını mevsiminden mustarip Kaliforniyalılar için iyi haberler var: Hava Kalitesi uyarıları yakında geliyor. ABD, Avustralya ve Hindistan ile sınırlıdır.

Yeni Pixel güncellemesi şimdi yayılmaya başlıyor. Pixel 4 ve üstü kullanıyorsanız, yakında cihazınıza çarptığını görmeyi bekleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu