Pixel 6a’nın Parmak İzi Sensörleri Hızlı Görünüyor

Pixel 6a'nın Parmak İzi Sensörleri Hızlı Görünüyor

Pixel 6 Pro'nun yanında Pixel 6a'yı gösteren bir ekran görüntüsü

Parmak izi tarayıcıyı canlı tutmak için Android’e bırakın. Malezyalı YouTuber’a göreFazlı Halim (kim zaten ayrıntıları sızdırdı piksel 6a Google’ın 28 Temmuz’da kullanıma sunacağı), piksel 6a’s parmak izi tarayıcı, eski modeldeki gibi hayal kırıklığı yaratan bir dud olmayacak Piksel 6/6 Pro.

Hafta sonu boyunca, 9to5Google su yüzüne çıkan Halim’in son 14 dakikalık görünüm Pixel 6a’da. Video, Pixel 6’lara göre orta sınıf akıllı telefonun arayüzünden daha fazlasını gösteriyor, 9to5Google bize bunun Pixel 6a’da yapılan son yazılım olmadığını hatırlatıyor. Ve işler olabilirken gözükmek daha hızlı, bu akıllı telefonu kendimiz denemek için elimize alana kadar hepsi varsayım.

Halim, 5 dakika civarında Pixel 6a ve Pixel 6 Pro’daki ekran altı parmak izi tarayıcıları arasında hızlı bir karşılaştırma yapıyor. Pixel 6a, Pixel 6 Pro’nun bir kez kilidinin açılması için geçen süre içinde iki kez açılır. Yine de, Pixel 6a bu ilk testten sonra birkaç kez sendeliyor. İkinci gösterimde, Pixel 6a hızlı bir kilit açma için üç deneme yapar. Bağlantı parçası, Pixel’in programlamasının diğer ekran altı parmak izi sensörlerinden biraz daha fazla oyalanmayı gerektirmesi gibi görünüyor.

Halim ayrıca Pixel 6a’yı Samsung Galaxy S22 Ultra, ancak Samsung’un en güçlü amiral gemisinin Google’ın yaklaşmakta olan orta sınıf teklifini geride bırakması şaşırtıcı değil. Halim’in videoda İngilizce olarak söylediği ve YouTube’un altyazılarıyla denediğim iki dilli çeviriye göre, “devrim niteliğinde bir şey yok” gibi görünüyor. Videoda 6a’nın kilidi açılmadan önce üç deneme gerekiyor. Her ikisinde de Ultra kilidinin açıldığını görüyoruz, çok daha hızlı. Parmak izini kaydetmesi için ekranda tarama sembolünün açılmasını bile gerektirmez.

Olarak Sınır bize hatırlatıyor, Rick Osterloh yaptı onaylamak geçen ay Pixel 6a’nın parlayacağıp amiral gemisi selefinden farklı bir parmak izi sensörüne sahip. Umarım, bu performans için iyiye işarettir. Bilgisayarımdaki parmak izi tarayıcısını tamamen devre dışı bıraktım. Pixel 6, ne sıklıkta düştüğü ve bunun yerine eski Android günleri gibi geleneksel PIN kilidini açmayı seçtiği için.

Apple’ın iPhone’u Touch ID’yi tamamen ortadan kaldırırken, Android platformu birincil güvenlik hattı olarak parmak izini tutuyor gibi görünüyor. Teknolojinin yerini, bir Pixel, Samsung ve hatta bir OnePlus cihazında taradığım herhangi bir parmak izinden çok daha hızlı hissettiğini söyleyebileceğim Face ID almış gibi görünüyor. geri döneceği söylentileri var ana iPhoneancak şu anda yalnızca iPhone SE’nin güç düğmesine gömülü Dokunmatik Kimliği var.

Halim’in videosunun geri kalanı bize Pixel’in bazı kamera özellikleri konusunda rehberlik ediyor ve biraz arayüz gösteriyor. Ancak daha önce bahsettiğim gibi, bu nihai bir yazılım yapısı değil, bu yüzden Pixel’in kamera donanımı için bir özellik listemiz olmasına rağmen, yalnızca bir tuz tanesi ile alınmalıdır.

Pixel 6a, 28 Temmuz’da 450 $ fiyatla piyasaya çıkıyor. Ön siparişler 21 Temmuz’dan itibaren başlayacak. Telefon 6 GB belleğe, 128 GB depolama alanına sahip olacak ve WiFi 6e, Bluetooth LE, eSIM ve temassız ödemeleri destekleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.