PHP

Optimizasyon Fırsatlarını Keşfetmek için Ücretsiz Scout APM Aracını Kullanarak Laravel veya Symfony PHP Uygulamalarınızı Nasıl Daha Hızlı Yapabilirsiniz?

Bu yazıda şunları öğreneceksiniz:

1. PHP Uygulamalarınızın Performansını Optimize Etmeye Neden Yatırım Yapmalısınız?

2. PHP Uygulamalarınızda Performans Sorunlarını Bulmak İçin Ne Yapabilirsiniz?

3. Performans Sorunlarını Bulmak için Scout APM Kullanarak Laravel veya Symfony Uygulama Sitelerinizi Nasıl Daha Hızlı Yapabilirsiniz?

1. PHP Uygulamalarınızın Performansını Optimize Etmeye Neden Yatırım Yapmalısınız?

PHP uygulamalarınızın performansı, uygulamalarınızın itibarını belirlemede her zaman önemli bir faktör olmuştur.

Birçok kişinin yavaş uygulama sayfalarının yüklenmesini bekleyecek kadar sabrı yoktur. Uygulama sayfalarının yüklenmesi çok uzun sürerse, kişiler uygulamalardan ayrılarak başka bir siteden daha hızlı uygulamalar kullanabilir.

2018 yılında Google, Web sitesi sayfalarının hızının resmi bir sıralama faktörü haline geldiğini duyurdu. Bu, Web sitesi sahiplerine ve geliştiricilerine, sitelerini olabildiğince hızlı hale getirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerektiğini söyleyen bir uyarıydı. Aksi takdirde, izleyicilerini başka sitelere kaptırırlar.

Google, Web sitesi sahiplerine site performansı üzerinde çalışmaları için biraz zaman bile verdi.

Dikkat ettiyseniz, sitelerinizi optimize etmek için ödevi yapmış olabilirsiniz.

Bu ödevi yapmadıysanız, siteniz Google’dan ve diğer birçok türde kitle kaynağından gelen bir kitleyi kaybetmiş olabilir.

2. PHP Uygulamalarınızda Performans Sorunlarını Bulmak İçin Ne Yapabilirsiniz?

Performansı bir şekilde ölçerseniz PHP uygulamalarınızda performans sorunları olup olmadığını anlarsınız.

Günümüzde Google, adı verilen ücretsiz bir araç sunmaktadır. Google Deniz Feneri. Bu aracı deneyebilirsiniz internet üzerinden veya Google Chrome Geliştirici araçlarını kullanarak görünmesini sağlayın.

Bu araç, genel sayfalara sahip bir sitenin ne kadar hızlı veya yavaş olabileceğini belirlemek için mükemmeldir.

Kullanıcıların uygulamalara erişmek için giriş yapmasını gerektiren özel sayfaları olan bir siteniz varsa, Google Lighthouse’ın size pek faydası olmaz.

Bu nedenle uygulamanızın performansını sunucularınızın içinden denetlemek için başka bir yaklaşım izlemeniz gerekir.

Burada PHP Sınıfları sitesinde, sitenin nasıl çalıştığına çok özel olan dahili izleme süreçleri kullanıyoruz.

Site haber bültenlerini göndermek için ek bir sunucu kiralamamız gerektiğini fark ettik. Bu, giderlerimizi artıran hızlı bir çözümdü. Her yeni sunucu, her ay sahip olduğumuz bir masraftır.

PHP uygulama kodunu geliştirmeyi gerektiren çözümler daha iyidir çünkü optimizasyonları yaptıktan sonra daha fazla sunucu kiralamanıza gerek kalmaz.

3. Performans Sorunlarını Bulmak için Scout APM Kullanarak Laravel veya Symfony Uygulama Sitelerinizi Nasıl Daha Hızlı Yapabilirsiniz?

PHP Classes sitesinde çalışan PHP yazılımı bu siteye özeldir.

Site 1999’da başladığında mevcut olmadıkları için herhangi bir modern çerçeve kullanmıyoruz. 600.000 satırdan fazla PHP kodu içeren bir siteyi taşımak çok pahalı olurdu. Site kullanıcıları ile ilgili herhangi bir işlevsellik eklemez.

Bu yüzden geliştirme yöntemlerimize bağlı kalıyoruz. Kullanım için kabul edilebilirler, ancak amaçlarımız için çok özeldirler.

Sıfırdan Laravel veya Symfony kullanarak bir uygulama geliştirdiyseniz, performans sorunlarını bulmak ve düzeltmek için artık daha iyi bir çözümünüz var.

Scout, PHP dahil birçok Web programlama dilini destekleyen bir uygulama performansı izleme uygulamasıdır. Laravel veya Symfony kullandıysanız, uygulamanızı oluşturun.

hakkında daha fazla konuşacağım İzci Başvuru İzleme sonraki haftalarda. Şimdilik, sizi şu adrese giderek denemeye davet ediyorum. Siteyi araştırın ve ücretsiz denemeye kaydolun Böylece bu uygulamanın faydalarını ödemeden yaşayabilirsiniz.

Scout APM Banner Kampanyası bölüm 1 2022-05-09

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu