Neden Android Uygulama Geliştirme için React Native’i Düşünmelisiniz?

Why Consider React Native for Android App Development

Mobil uygulama geliştirmeye yatırım yapıp yapmamaya karar verirken, ilk soru genellikle platform ve araçlarla ilgilidir. Her işletme sahibi daha iyi performans, daha kısa bir geliştirme döngüsü ve daha hızlı Yerel dağıtım bekler. Gelişmiş özellikleri ve her platformda Native’e dalabilme yeteneği nedeniyle React, yerel kullanıcı deneyimleri sunan karmaşık hibrit uygulamalar oluşturmada en önde gelen isim haline geldi. Android uygulama geliştirme için neden React Native’i seçeceğimize bakalım.

Android uygulama geliştirme için React Native’i düşünün

React Native, bu platformların işletim sistemini tanımlamasını sağlayan platform dosya uzantıları sağlamada faydalıdır. Uyarlanabilir çünkü herhangi bir geliştirici uygulamayı çalıştıran kodu okuyabilir. Uygulamaya erişmek için çekirdek geliştirme gerekmez.

Her işe alınan Android uygulama geliştiricisi, mobil uygulamada hızlı ve mükemmel bilgi ve deneyim ister. Karmaşıklığı en aza indirerek her zaman ileri görüşlüdür. En iyi Android uygulama geliştirme ajanslarından gelişmekte olan işletmelere kadar herkes React Native’i seçer.

React Native’in en önemli faydaları

İşte React Native’in geliştiricilerine sağladığı bazı avantajlar.

Azaltılmış Geliştirme Süresi ve Maliyeti

React Native, kodu mobil platformlar arasında taşımayı kolaylaştırır. Başka bir deyişle, React Native ile oluşturulmuş bir Android uygulaması, birkaç küçük değişiklikle bir iOS uygulaması için kolayca derlenebilir. Her iki platformda da tek bir kod tabanı geliştirme süresini kısaltır. Ayrıca geliştirme süresi azaldıkça geliştirme maliyetleri de giderek azalır, bu da özellikle yeni başlayanlar için avantajlıdır.

Basit bakım

Her yerel çerçevenin API’si, büyüdükçe genişler. Android uygulama geliştirme Native framework ile geliştirmesi çok uzun sürüyor çünkü düzenli olarak güncelleniyor. Uygulamanızı yerel çerçevede oluşturmak zaman alabilir. Ancak React Native’in uyarlanabilir yaklaşımı, uygulama geliştirme bakımını basit, anlaşılır ve uygun maliyetli hale getirir.

Yeniden kullanılabilir bileşenler

Bazı uygulamalar, uygulamaya özel markalara sahiptir. Bunların Native’de uygulanması genellikle zordur, ancak React Native’de basittir. Tasarımı her platforma uyacak şekilde kolayca özelleştirebilirsiniz. Android veya iOS için kullanabileceğiniz bileşenlerin React Native çerçevesinde eşdeğerleri olduğundan, tasarımınız buysa ilgili platformda tutarlı bir görünüm ve his sağlayabilirsiniz. hatta yapabilirsin Android uygulama geliştiricilerini işe alın bileşenleri uygulamalarda yeniden kullanmanıza yardımcı olmak için. İyi bilinen en iyi uygulama kitaplıkları bile davranışlarını otomatik olarak hedef platformlarına uyarlayacaktır. Geliştirme sürecinizi akıcı ve çevik tutar.

Geliştirilmiş kullanıcı deneyimi

Daha önce, mobil cihazlara gelince endişelenecek sadece birkaç cihaz vardı. Şimdi, iOS ve özellikle Android cihazlar arasında daha fazla çeşitlilik görüyoruz. React Native, ekran boyutundan bağımsız olarak tüm cihazlarda son derece uyumlu, yüksek düzeyde uyarlanabilir ve tamamen optimize edilmiş düzen motorları kullanır. React Native uygulamaları farklı ekran çözünürlüklerine uyum sağlar. React Native uygulamaları, HD grafikleri ve cihaz boyutlarını destekler.

Kolay üçüncü taraf entegrasyonları

React Native, yerel modüllerle çerçeveler aracılığıyla senkronize olabilir ve entegre olabilir, bu da uygulama özellikleri ve GPS, kamera vb. diğer bileşenlerle kolayca entegre olmasına olanak tanır. Ek entegrasyon çalışması ihtiyacını ortadan kaldıran dahili cihaz programlaması nedeniyle oluşur. Bu özelliklerin çoğu, platform özelliklerini ücretsiz ve açık kaynaklı kitaplıklarda tutarken JavaScript’teki kodu başarıyla birleştiren bir JavaScript kitaplığı tarafından desteklenir.

Sıcak Yeniden Yükleme

“Sıcak yeniden yükleme”nin kalbi, keyifli bir geliştirici deneyimidir. Her özellik, ekiplerin uygulamaları hızla ve değerli geri bildirimlerle oluşturmasını sağlar. Geliştiriciler, anında sonuçları görürken kaynak kodunu değiştirmek için Sıcak Modül Değiştirme (HMR) özelliğini kullanabilir. Koddaki herhangi bir değişiklik gerçek zamanlı olarak yeniden yüklenir. React Native uygulama geliştiricilerinin yeniden derleme olmadan bir uygulama oluşturmasını sağlayarak geliştirme hızını artırır. Bir mobil cihazda bir web sitesi geliştirmeye benzer. Bunlar, Flipper ve Reactotron gibi gelişmiş hata ayıklama araçlarıyla birleştiğinde, tam entegre, çalışırken yeniden yükleme, gelişmiş hata ayıklama deneyimi elde edersiniz.

Güçlü topluluk desteği

Bir proje yeni olduğunda, yeni başlayanlar tarafından bilgi, yardım ve öğreticiler bulmak zor olabilir. React Native, güçlü topluluk desteği ve kapsamlı belgeleri nedeniyle Uber, Instagram ve diğerleri gibi üst düzey uygulamalar oluşturmak için en iyi seçeneklerden biridir. Ayrıca, bir web veya masaüstü uygulaması için mevcut kodu yeniden kullanmak istiyorsanız, Android uygulama geliştirme en iyi seçeneklerden biridir.

Mükemmel uyumluluk

React Native, iOS için tanıtıldı. Facebook, inanılmaz özelliklerini ve yeteneklerini fark etti ve Android desteği ekledi. React Native’in API’lerinin çoğu çapraz platformdur. Geliştiricilerin aynı anda tek bir kod tabanı kullanarak hem Android hem de iOS uygulamaları oluşturmasını sağlar. Uygulamaya platforma özel uyumluluk ve deneyim sağlamak da mümkündür.

Android geliştiricileri neden React Native’i düşünmeli?

Android, tek bir mobil işletim sisteminden ziyade geniş bir ekosistemdir. Android, sonraki her yinelemede kayda değer ilerlemeler kaydetti.

Android, mükemmel performansın yanı sıra çok sayıda özelleştirme seçeneği sunar. Android ve iOS için devasa bir kod tabanını sürdürmek zordur. React Native gibi çerçeveler bu sorunu giderir.

Kullanıcı dostu ve tasarımı şık, çok boyutlu bir mobil uygulama oluşturmak istiyorsanız, nereye gideceğinizi biliyorsunuz. Girişimlerden köklü işletmelere, kuruluşları için web sayfalarından ziyade mobil uygulamalara yöneliyorlar.

Sonuç: React Native gibi sürekli gelişen platformlar arası çerçevelerle, mobil uygulama geliştirme alanı yeniden hız kazandı. Bu platformlar sonunda yerel gelişim ihtiyacının yerini sıfırdan alacaktır. Daha fazla değerlendirme için projeniz için Android uygulama geliştirme hizmetlerine başvurun.

SSS

Varsayılan olarak üç React Native dizisi nedir?
Oluşturucu üç farklı iş parçacığı kullanır: UI iş parçacığı: Ana bilgisayar görünümlerini değiştirebilen tek iş parçacığı. React’in oluşturma aşaması JavaScript iş parçacığında yürütülür. Arka plan iş parçacığı: Bu, düzen iş parçacığıdır.

React Native’in dezavantajları nelerdir?
React Native Uygulama Geliştirmenin Dezavantajları React Native ile oluşturulan mobil uygulamalarda hata ayıklamak son derece zordur.

React Native’de bellek sızıntısı tam olarak nedir?
React Native’deki bellek sızıntıları, arka planda çalışan birçok gereksiz işlemle birlikte yerel uygulamalarda yaygın bir tekrardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.