Android

Mobil Uygulama Geliştirme Şirketini İşe Alırken Startupların Yaptığı Hatalar

Mobil uygulama Geliştirme teknolojisi, birçok işletme için hızla kritik bir araç haline geliyor. Günümüzde, bir ürün veya hizmetin tüketicileri veya alıcıları, basit mobil uygulamaları kullanarak en sevdikleri ürünlerin teslimatını evlerinden kolayca alabilmektedir.

Ayrıca, bu basit mobil uygulamalar yeni başlayanlar için büyük servetler kazanıyor. Şimdi burada belirttiğimiz çok önemli noktalar üzerinden mobil uygulamaların önemine bir göz atalım.

 • Milyarlarca uygulama geliştirildi ve çoğu şu anda aktif.
 • Mobil uygulama geliştirme sektörü bu yıl genişledi.
 • Bir önceki yıla kıyasla, mobil uygulama indirmeleri %47’den fazla arttı.
 • İşletmeler, görevlerini yerine getirmek için mobil uygulama geliştirme yazılımlarına giderek daha fazla güveniyor.
 • Ancak, bir mobil uygulama geliştirme yolu yeni başlayanlar için kafa karıştırıcı olabilir: nereden başlamalıyım? Nasıl başlarsınız Uygulamayı geliştirmek için kiminle iletişime geçersiniz?

  Ayrıca, mobil uygulama geliştirme girişimlerinde yapılan hatalar büyük aksiliklere yol açabilir. Bir başlangıç ​​uygulamasının başarılı olması için aşağıdaki hatalardan kaçınmanız gerekir.

  #1. Uygulama geliştirmenin amacı hakkında netlik yok

  Şirketlerinin kendi geliştirdikleri uygulamanın heyecanının ortasında, birçok startup, en önemli hususlardan birini gözden kaçırma eğilimindedir: şirketinizin gerçekten bir uygulamaya ihtiyacı olup olmadığı ve eğer ihtiyaç duyuyorsa hangi amaca hizmet etmesi gerektiği.

  Unutulmamalıdır ki, bir uygulamanın kesinlikle gerekli olmadığı birçok şirket vardır, bu nedenle bir mobil uygulama oluşturmaya karar vermeden önce ihtiyacı ve amacını bilmek önemlidir.

  Daha fazla netlik için, oyun uygulamalarıyla Android kullanıcılarını hedeflemek istiyorsanız, yalnızca bu platform için bir uygulama oluşturun. Ve! ile bağlanın Android uygulama geliştirme şirketi faydalarını bilmek ve gelişmeyi planlamak.

  #2. Uygulamanız için mükemmel platformu seçin

  Stratejik düzeydeki ilk değerlendirmelerden sonra, önemli karar, uygulamayı (iOS veya Android) oluşturmak için doğru platformu seçmektir. Birçok girişim tarafından gözden kaçırılır ve hafife alınır ve bu nedenle platform genellikle kötü seçilir.

  Bu nedenle, öncelikle uygulama türünü anlamalı ve uygulamanız için hangi platformun en uygun olduğuna karar vermelisiniz. Ayrıca, her bir platform türünün avantaj ve dezavantajlarını da göz önünde bulundurmalısınız.

  #3. Uygun araştırma yapılmadan bir mobil uygulama şirketi/geliştiricisinin işe alınması

  Çeşitli mobil uygulama kategorilerine ek olarak, teknolojiye, platforma ve daha fazlasına bağlı olarak mobil uygulama geliştiricileri kategorileri vardır.

  Ve aynı şekilde, tüm mobil uygulama geliştirme şirketleri farklıdır. Öncelikle, bir mobil uygulama geliştirme ekibine karar vermeden önce uygulamanızın bütçesini, platformlarını, karmaşıklığını ve kapsamını belirlemeniz gerekir.

  İkinci olarak, mobil uygulamanız için kriterlerinize uyan uygulama geliştirme şirketleri/geliştiricileri hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Uzmanlıklarına, önceki projelerine ve müşteri geri bildirimlerine bakın.

  #4. MVP gelişimini göz ardı etmek

  Bir MVP oluşturmak, uygulamanızı felaketten kurtarmanın en iyi adımı olabilir. MVP veya Minimum Uygulanabilir Ürün, ürününüzü gerçek piyasa koşullarında test etmenize ve uygulamanın performansını gerçek kullanıcılarla değerlendirmenize olanak tanır.

  MVP’yi ön ürün olarak uygulamak, gerçek ürünü/uygulamayı geliştirme süresini ve maliyetini azaltmanıza olanak tanır.

  Ayrıca, bir uygulamanın temel sürümünü yayınlamak, geri bildirim almak, uygulamada gerekli değişiklikleri tetiklemek ve nihai ürünü bir araya getirmek için geliştirme sürecini hızlandırabilirsiniz.

  Bir uygulama oluşturmak için yapmanız gerekenler Android geliştiricilerini işe al MVP’de uygulamalı deneyime sahip.

  #5. Çok fazla özelliği entegre etme

  Başlangıçların, iş uygulamalarını son derece işlevsel ve zengin özelliklere sahip hale getirmek istediği zamanlar vardır. Bu arayışta, uygulama tasarımının düzgünlüğünü ve kusursuz deneyimini görmezden gelmek yaygındır.

  Gerçekte, çok fazla özellikle dolu bir uygulamanın kullanımı sadece zor olabilir. Ayrıca, uygulamanın performansını düşürür. Bu nedenle, uygulama tasarımını kullanılabilirlik açısından dikkatlice düşünmeli ve özellikleri önceden planlamalısınız.

  #6. Uygulamayı yeterince test etmemek

  Kullanıcılarınıza hatasız bir uygulama sunmak her şey demektir. Özellikle bir uygulamanın ilk günlerinde kusursuz performansı ile kullanıcıları elde tutmak çok önemlidir.

  Ayrıca, iyi bir ilk izlenim elde etmek için bunu birden fazla cihazda denemelisiniz. Aslında, bir Android uygulama geliştirme şirketinin izleyeceği tüm test stratejilerini önceden bilmek daha iyidir.

  Uygulama testi, uygulama için katılım ve kullanımın uzun ömürlü olması açısından kritik öneme sahiptir. Bunu yapmak için üçüncü taraf test uzmanları ve profesyoneller alabilirsiniz. Fakat! Herhangi bir kritik hata olmadan mükemmel bir uygulama başlattığınızdan emin olun.

  #7. Uygulamanızın lansmanını planlamamak

  Uygulama başlatma, çok fazla güçlük ve baskı ile birlikte gelir. Hedef kitlenizi ve pazarınızı genelleştirmekle başlar. Uygulamanızın net bir resmine ve sorunsuz yürütmeye sahip olmak, planlama gerektirir.

  Uygulama mağazası optimizasyonu, sosyal medya promosyonu ve çok daha fazlasını içerir. Uygulama açılışında rastgele şeyler yapmak yerine izlenecek bir yol haritasına sahip olmak daha iyidir.

  #8. Uygulama kullanıcı arayüzünü yoksayma

  Kaçınılması gereken en büyük hatalardan biri, uygulamanın kullanıcı arayüzünü görmezden gelmektir. Kullanıcı arayüzü ve deneyimi, kullanıcıları çeken ve izleniminizi yaratan uygulamanın yüzleridir.

  Çok sayıda çevrimiçi uygulama mağazası var. Bu nedenle, kullanıcılar çok sabırsız hale geldi ve uygulamaları dağınık ve yavaş yüklenen UI’lerle hızla terk etti.

  Başka bir deyişle, iyi bir kullanıcı arayüzü, göz ardı etmemeniz gereken kullanıcı tutma anahtarıdır. İşte göz önünde bulundurmanız gereken bazı yönler.

 • Uygulama akış şeması olmadan tasarım yapmayın
 • Her zaman çözünürlüğü göz önünde bulundurun – düşük çözünürlüklü tasarımdan kaçının
 • Yavaş yükleme ile uygulamayı öldürebileceği animasyonlar oluşturmaktan kaçının.
 • Toplama

  Mobil uygulama geliştirmede sık yapılan hatalar ve sonunda öğrenilen dersler, işinizi başarılı bir şekilde başlatmanıza ve güçlüklerden kaçınmanıza olanak tanır.

  Test yoluyla anında müşteri tanımlama ve doğrulama, daha fazla kullanıcı edinmek için uygulama deneyimini düzeltmenize olanak tanır. Ayrıca, kapsamlı müşteri anketleri ve geri bildirimlerinden sonra uygulamayı doğru platformda başlatmak, elde edilmesi zor kaynakları güvence altına almanın anahtarıdır.

  Ayrıca, ister bir uygulama geliştirme şirketi kiralayın, ister sohbet robotu geliştirme şirketiher zaman uzmanlıklarını doğrulayın ve önceki çalışmaları sorun.

  SSS :

  Mobil uygulamanın hangi özellikleri var?

  Her iki mobil uygulama da, kullanıcılarınıza sunduğunuz uygulama türüne bağlı olarak hesap bilgilerinize erişmenize, basın bültenlerini görüntülemenize, kesintileri bildirmenize ve iletişim kurmanıza izin vermelidir.

  Mobil uygulama geliştirme için neye ihtiyacınız var?

  Bir mobil uygulama geliştirmek için, her türlü mobil uygulama konusunda deneyimli ve kendini kanıtlamış bir geliştirme yaklaşımına sahip bir şirket kiralamanız gerekir.

  Mobil uygulama geliştiricileri ayrıntılı bir geliştirme planı oluşturur, kullanıcı dostu bir arayüz oluşturur, gerekli tüm kurulabilir yazılım paketlerini derler ve uygulamayı desteklemek için uygun arka uç hizmetlerini uygular. Uygulamanın kendisi, geliştirme sürecinde titizlikle test edilir.

  Uygulamamızı başlatmak için hangi platformu hedeflemeliyiz: Android veya iOS?

  Son yıllarda iOS ve Android uygulama geliştirme şirketleri, birden fazla platformu destekleyen uygulamalar geliştirmeye karar verdiler. Günümüzde Android ve iOS platformları önemli bir pazar payına sahiptir. Ancak, platformlar arası uygulamalar şu anda trend.

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Başa dön tuşu