Meteor + Web3: Bir NFT Pazar Yeri Oluşturma | tarafından Meteor Yazılım | Haz, 2022

Meteor + Web3: Bir NFT Pazar Yeri Oluşturma |  tarafından Meteor Yazılım |  Haz, 2022
Meteor ile inşa edilen NFT Marketplace

Sonunda burada! Meteor ile oluşturulmuş bir NFT pazar yeri uygulaması. Bu uygulama yalnızca tanıtım amaçlıdır ve Nader Dabit’in öğretici NFT pazaryeri oluşturma hakkında. Buradaki fikir, yeni işlevler eklerken çerçeve olarak Next.js yerine Meteor kullanarak son uygulamasını çoğaltmaktı. Her öğe için bir ayrıntı sayfası ve öğe listesi için sıralama/filtre seçenekleri ekledik. Meteor’u eğlenceli bir şekilde öğrenmek isteyen yeni geliştiricilerin yol boyunca harika bir şeyler inşa etmelerine yardımcı olacak bir şey geliştirmek istedik.

Uygulama, NFT’leri satışa koymanıza, satın almanıza ve hatta isterseniz yeniden satmanıza olanak tanır. Bunu, Ethereum’un üzerine inşa edilmiş Polygon kullanarak yapıyoruz. Yine de, kullanıcıların onunla etkileşime girmesi daha hızlı ve daha ucuzdur. Ayrıca geliştiricilerin, doğrudan Ethereum üzerine kurulursa daha karmaşık olacak uygulamalar oluşturmasına da yardımcı olur.

Ayrıca, uygulamayı oluşturmak için kullandığımız her şey bu:

  • Web uygulama çerçevesi — Meteor (elbette)
  • Sağlamlık geliştirme ortamı — Baret
  • Dosya Depolama — IPFS
  • Ethereum Web İstemci Kitaplığı — ethers.js

Canlı olarak kontrol etmek istiyorsanız, öncelikle Metamask tarayıcı uzantısının kurulu olduğundan ve bir Metamask hesabı oluşturduğunuzdan emin olmalısınız. O zaman gidebilirsin https://meteor-nft-marketplace.meteorapp.com ve onunla oynayın. Veya yerel olarak eylemde görmek isterseniz, projeyi şuradan klonlayabilirsiniz: https://github.com/meteor/examples. Her iki seçenek için de uygulamanın kök klasöründeki README.md dosyasında talimatlar vardır.

Uygulamaya girerken karşınıza çıkan ilk ekran, satılık tüm NFT’lerin listesidir. Örneğin, öğeleri fiyata veya eklenme tarihine göre de sıralayabilirsiniz.

ana sayfa

Uygulamaya bağlantı, Bağlan ekranına gittiğinizde Metamask ile yapılır.

Metamask cüzdanınızla uygulamaya bağlanın

İsterseniz satmak için bir ürün de oluşturabilirsiniz. Oluşturma ekranı, sattığınız ürünle ilgili resim, fiyat ve diğer bilgileri eklediğiniz yerdir. Kullanırız IPFS görüntüleri yüklemek ve kaydetmek için

Yeni öğe oluştur

Seçtiğiniz öğeyle ilgili tüm bilgileri kontrol edebileceğiniz bir Ayrıntılar sayfası oluşturduk. Bunun çalışması için, orijinal Marketplace sözleşmesinde olmayan küçük bir işlev eklememiz gerekiyordu. fetchMarketItem .

Ayrıntılar sayfası

Kullanıcının ayrıca, ana sayfadaki gibi sıralama seçeneğiyle birlikte sahip olduğu veya satılık ürünlere göre filtreleyebileceğiniz kendi sayfası vardır. Bu sayfanın çalışması için, bir kullanıcıdan tüm öğeleri almak için bir işlev oluşturarak orijinal sözleşmeye küçük ince ayarlar eklememiz gerekti.

kullanıcı hesabı sayfası

Lütfen koda bakmak ve onunla oynamak için biraz zaman ayırın. Web3 dünyasına giren sizler için yapıldığı için, kendi pazar sürümünüzü yapın, sözleşmeyi özelleştirin ve daha fazla işlevsellik ekleyin. Ve bunu kullanarak Nader Dabit’in orijinal öğreticisini kontrol etmeyi unutmayın. bağlantı. Umarız bu uygulamayı beğenirsiniz ve gelecekte Meteor + web3 ile neler yapacağınızı görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.