PHP

Merhaba ux.symfony.com & 4 Yeni UX Bileşeni (Symfony Blog)

Symfony UX’i seviyorum. Ve geçen hafta sırasında Symfony Dünya Çevrimiçibunun hakkında konuşmaktan zevk aldım ve bizi çok heyecanlandıran birkaç yeni şeyi ortaya çıkarın!

Ama önce Symfony UX nedir? neyse? Bu kısa tanıma geldim. (1) bir uyarıcı uygulamanızla entegrasyon & (2) çizelgeleri oluşturma, görüntüleri kırpma ve daha fazlası gibi yaygın sorunları çözmek için ekstra Stimulus denetleyicileri için bir eklenti sistemi.

Symfony UX’in piyasaya sürülmesinden 18 ay sonra, yeni sorunları çözmek için yeni UX paketleri ekliyoruz. Aslında, daha yeni yayınladık dört yeni bileşenler:

Ancak Symfony UX’i ne kadar sevsem de, onun hakkında konuşmak ve tanıtmak konusunda kötü bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Sonuçta, JavaScript araçları görülmek ve oynanmak içindir!

Bunu çözmek için yeni başlattık https://ux.symfony.com: her UX bileşenine dokunmak ve örneklemek için bir oyun alanı. içinde çalışmanın nasıl bir his olduğunu görün <turbo-frame> veya ile gerçek zamanlı sayfa güncellemeleri gönderin Turbo! denemek
Ajax destekli otomatik tamamlama bileşenibkz Twig’de oluşturulan tepki bileşeni
veya deneyin Görüntü Kırpıcı gerçek hayatta.

Biri çoğu ilginç bölümler hakkında Canlı Bileşenler: Sıfır JavaScript ile yüksek düzeyde etkileşimli arayüzler oluşturmanıza olanak tanıyan bir “İsviçre çakısı” kitaplığı. Biz zaten yayınladık birkaç demo oluşturma da dahil olmak üzere bu bileşenin gücünü gösteren CollectionType formlar (ekle/kaldır düğmeleriyle), “bağımlı form alanları” ve gerçek zamanlı form doğrulama tamamen PHP ve Twig yazarak: özel JavaScript gerekmez.

Yeni ux.symfony.com sitesinin kendisi de açık kaynak kodludur ve tüm UX araçları kullanılarak yazılmıştır. Gerçek sorunları çözmenin ardındaki gerçek kodu görmenin başka bir harika yolu.

İyi eğlenceler!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu