PHP

Laravel veya Symfony Uygulamaları ile Bir PHP Performans İzleme Aracı Kullanarak Yavaş İstekler Nasıl Bulunur?

3. Sitenizin Yavaş İsteklerinin Temel Sebepleri Ne Olabilir?

Yavaş bir site, sayfaların yüklenmesi o kadar uzun sürer ki, sayfaları ziyaret eden kullanıcılar sayfaların yüklenmesini beklemekten vazgeçebilir.

Sitelere giden kullanıcıların önemli bir kısmı performans sorunları nedeniyle sitelerden ayrılırsa, siteler daha fazla kullanıcıyla etkileşim kurma fırsatlarını kaybeder.

Daha fazla kullanıcıya sahip olmak, genellikle sitelerin finansal açıdan uygun olmasına yardımcı olmak için daha fazla gelir elde etmek anlamına gelir.

Bir geliştirici olarak, geliştirdiğiniz sitelerin performans sorunlarını umursamıyorsanız, sitenizin sahip olabileceği ve kullanıcı etkileşimi kaybına neden olabilecek önemli bir sorunu görmezden geliyor olabilirsiniz.

Sonuç olarak, projenin finansal uygulanabilirliğinden ödün verebilirsiniz. Proje sahasının çok yavaş olmasına neden olan performans sorunları nedeniyle bir projenin ölmesi çok yazık olur.

Bu nedenle, çok geç olmadan site hızını etkileyebilecek performans sorunlarıyla ilgilenmeniz acildir.

Şahsen, bu sorunu olan siteler gördüm. Site sahipleri, siteyi canlı tutmak için gerekli olan barındırma ve geliştirici çalışmaları gibi site masraflarını karşılayacak kadar para kazanamadıkları için bu projelerden vazgeçtiler.

Google, site sayfası sorunlarını dizine eklemeyi durdurdu ve siteler, Google Arama’dan trafik almayı durdurdu.

Yani sorumlu bir geliştirici olarak, üzerinde çalıştığınız sitelerin çözdüğü performans sorunlarını en kısa sürede, örneğin bu makaleyi okuduktan hemen sonra tespit edip düzeltmek size kalmıştır.

3. Sitenizin Yavaş İsteklerinin Temel Sebepleri Ne Olabilir?

Performans sorunları olan bir site, bu sorunların nedenlerini araştırmak için biraz zaman ayırmanızı gerektirir.

Site performans sorunlarının birçok nedeni olabilir. Genellikle, performans sorunları iki bölüme ayrılabilir.

Bir kısım sayfaların yapısı ile ilgilidir. Örneğin site sayfalarında kullanılan HTML, CSS, JavaScript ve görsellerin verimliliği böyledir.

Diğer kısım ise site sayfalarına hizmet veren sunucu taraflı uygulama ile ilgilidir. Örneğin durum budur:

1. Site kodunun çalıştırdığı veritabanı sorgularının CPU yükü ve hızı.

2. Sayfalar için sıklıkla oluşturulan HTML kodunu almak veya sık yürütülen veritabanı sorgularının sonuçlarını almak için önbelleğe alma kullanımı.

3. Her isteğin her istekte tekrar tekrar çok fazla kod yürütmesini sağlayan kitaplıkların ve çerçevelerin veya yöntemlerin karmaşıklığı.

4. Site sayfalarına hizmet veren sunucu makinelerinin arka planında çalışan ağır işlemler, yüksek CPU yüküne neden olabilir.

Yetkin bir geliştirici olarak tüm bu ve bahsetmediğim diğer hususları araştırmanız gerekir çünkü bu çok karmaşık bir problemdir.

4. Scout Uygulama Performans İzleme Aracını Kullanarak Sitenizin Yavaş İsteklerini Nasıl Bulabilirsiniz?

Bu karmaşıklık düzeyindeki sorunları bulmak ve düzeltmek çok zamanınızı alabilir. Sadece ilk soruşturma sürecini yapmak aylar bile sürebilir.

PHP Classes sitesinin geliştiricisi olarak bu benim kişisel deneyimim. 1 yılı aşkın süredir sitenin kodunda ve altyapısında birçok performans sorununu çözüyorum.

Neyse ki, PHP uygulamanızı geliştirmek için Laravel veya Symfony çerçevelerini kullanırsanız size çok zaman kazandırabilecek iyi bir çözüm var.

Scout, PHP dahil birçok Web programlama dilini destekleyen bir uygulama performansı izleme uygulamasıdır. Laravel veya Symfony kullandıysanız, uygulamanızı oluşturmak için yavaş istek sorunlarını çözmek için düzeltilmesi gereken kodu bulmak için iyi bir destek sağlar.

O yüzden şimdilik denemenizi öneririm İzci Başvuru İzleme PHP desteği ile. 14 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. Bu süre, yavaş istek sorununa neden olan PHP kodunu hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olmak için bu özelliği test etmeniz için yeterli olacaktır. sadece şuraya git Ücretsiz deneme için izci kaydı sayfasından ücretsiz olarak denemeye başlayabilirsiniz.

hakkında daha fazla konuşacağım İzci Başvuru İzleme sonraki haftalarda. Şimdilik, sizi şu adrese giderek denemeye davet ediyorum. Ücretsiz deneme için izci kaydı sayfa, bu uygulamanın avantajlarını ödemeden yaşayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu