CSS

Komisyonda Emisyon Yok: Toronto Web Performans Buluşmasından Videolar

Bu ayın başlarında, özel bir yeşil temalı baskısında konuşma zevkine sahibim. Toronto Web Performans Buluşması (internet üzerinden). Toplamda üç kişi konuşuyorduk ve her biri web geliştiricileri olarak çevresel etkimizi nasıl azaltabileceğimiz konusunda farklı bir görüşe sahipti.

Web Performansı ve Gezegen

Ferşad İran Dili web performansının sitemizin karbon emisyonlarıyla nasıl bir ilişkisi olduğundan ve sitelerimizi daha çevreci hale getirmek için yapabileceğimiz somut eylemlerden bahsetti. Onun makalesi COP26 web sitesini analiz etme CSS Püf Noktaları için kendi makaleme ilham vermeme yardımcı oldu web sitesi karbon bütçeleri.

Fershad’ın konuşmasını izleyin →

Slaytlara bakın →

Daha Yeşil Bir Web Oluşturmak

Kendi konuşmam, web sitemizin çevresel etkisini azaltma konusundaki daha geniş bağlam, paydaşları bunu bir öncelik haline getirmeye nasıl ikna edebileceğimiz ve bireysel eylemin neden önemli olduğu hakkındaydı. Ayrıca, daha geniş bir topluluğun parçası olarak web sitelerimizi daha yeşil yapmanın ötesinde yapabileceğimiz şeylerden de bahsettim.

Konuşmayı izle →

Slaytlara bakın →

Görüntülerin Karbon Ayak İzi

Jon A. Særetås web’deki görüntülerden ve bunların çevresel etkilerini nasıl azaltabileceğimizden bahsetti. Konuşmasında gerçekten ilginç veriler ve çoğu zaman dikkate almadığımız bazı şaşırtıcı ayrıntılar vardı – dosyamızın çoğunun süresiz olarak bulutta yaşıyor olması, yani kaynakları tüketmeye devam etmesi gibi.

Jon’un konuşmasını izleyin →

Slaytlara bakın →

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu