JavaScript Projeleri Üzerinde Çalışırken Devam Etmenize Yardımcı Olmanın 6 Yolu – JSManifest

JavaScript Projeleri Üzerinde Çalışırken Devam Etmenize Yardımcı Olmanın 6 Yolu – JSManifest

Kod yazarken kendinizi mutlu, üzgün, yorgun veya motivasyonsuz hissedebilirsiniz. Bunlardan bazıları JavaScript uygulamalarını etkili bir şekilde kodlama becerilerinizi zayıflatabilir. Ancak bu davranışı (deneyimlerime dayanarak) tedavi etmenin ve sizi bunalmış hissetmeden bütün gün kodlamaya devam etmenin yolları var.

Hafta sonları JavaScript’te kodlama yapmak veya en azından kütüphanelerin değişiklik günlüklerini okumak veya YouTube’da JavaScript ile ilgili podcast’leri dinlemek gibi JavaScript ile ilgili bazı etkinliklere katılmak için günde ortalama 15 saat harcıyorum. Bunları bu kadar uzun süre yapmak sağlıksız olsa da, belirtmek istediğim nokta, asla sıkılmak ve Her zaman gün çok çabuk biter gibi hissediyorum, bazı geliştiricilerin hayatlarında ihtiyaç duydukları şey budur – odaklanmış kalmak ve JavaScript uygulamaları yazarken dikkati dağılmamak, sıkılmamak veya bunalmamak. Hafta sonu bittiğinde ben her zaman daha fazla zamana ihtiyacım varmış gibi hissediyorum.

Bu gönderi bazı şeyleri listeleyecek ben daha uzun süreler için kodlayın ve amaç, nasıl yapılacağına biraz ışık tutmaya yardımcı olmaktır. sen görevlerinize odaklanmanızı geliştirmek için bu ipuçlarından bazılarını alabilir.

Bunu söyledikten sonra, “Lütfen bunu benim gibi günde 15 saat kodlama yapın” dediğim bir yazı değil. Günde 15 saat kod yazmanıza gerek yok. Sadece motivasyonsuz, umutsuz veya bunalmış hissetmekten kaçınmanız gerekir. Burada hepimiz yetişkiniz ve en iyi kararı vereceğine güveniyorum 🙂

sen olduğunda olumsuzluk Çalışıyorum, yatma saatine kadar hala kod yazdığım yerde benim gibi olma. Sebeplerim var ama kod yazabildiğime ve hiç sıkılmadığıma memnunum, ki bu doğru zamanda ihtiyacım olan bir şeydi. Ailenle, arkadaşlarınla ​​vakit geçir ve iyi beslen!

JavaScript Projeleri Üzerinde Çalışırken Devam Etmenize Yardımcı Olacak 6 Yol.

1. Geleceğinize Fayda Sağlayacağına İnandığınız Aktif Geliştirmede En Az Bir JavaScript Projesine Sahip Olun

Avi Richards’ın Unsplash’taki fotoğrafı

10/10/10 kuralını beni kontrol altında tutmak ve gülünç derecede daha uzun süre kodlamak için motive etmek için kullanmayı seviyorum. Çalışmadığım zamanlarda aktif olarak geliştirdiğim ve geleceğim üzerinde çok fazla etki sağlayacağına inandığım bir projeye sahip olmayı her zaman severim.

Ancak projenizin geleceğinize fayda sağlayıp sağlamayacağını nasıl anlarsınız?

10/10/10 kuralının tanımları burada ve orada değişiklik gösterse de, her zaman uyguladığım 10/10/10 kuralı şudur:

Bu proje bundan 10 gün sonra tüm zahmetlere değecek mi? Bugünden 10 ay sonra nasıl olur? 10 yıl? Bu kriterlerin üçünü de karşılıyorsa, hayatınız buna bağlı gibi kodlamak için sizi ayakta tutmak için yeterli olmalıdır. Ve yatma vakti geldiğinde, bugünü hafife aldığınız için yarın daha zor kodlayacakmış gibi hissedeceksiniz.

2. JavaScript Podcast’lerini Dinleme

javascript podcast'lerini dinlemek
Juja Han’ın Unsplash’taki fotoğrafı

Kod yazarken arka planda JavaScript ile ilgili podcast’leri dinlemeyi seviyorum. Bu, JavaScript yazarken bir podcast’i açıp arka planda çalışır durumda bırakacağım anlamına geliyor.

Bir şey üzerinde çalışmaya başlamadan önce, genellikle arka planda çalan podcast’e biraz daha fazla dikkat verebilmem için, zihnimin yazmaya hazır olması için yazacağım kod hakkında beyin fırtınası yapmayı severim.

Podcast’leri arka planda dinlemeyi sevmemin nedeni, JavaScript topluluğunda olup bitenlerden haberdar olmama yardımcı olması ve her zaman hakkında yeni şeyler öğrenmemdir. insanlar, teknoloji, koddaki en iyi uygulamalar, vb. Bu tür sosyal deneyimleri kaçırma boşluğunu doldurur. Bu, bazı insanlar için az ya da çok önemli olabilir.

Podcast’ler çabucak geçer ve normalde podcast bittiğinde kendimi üretken hissetmemi sağlar çünkü şimdi tüm bu yeni değerli bilgiler kafamda. Bu, ilerlemem hakkında beni harika hissettiriyor. Beni heyecanlandırıyor. Sonunda spor salonundan ilerleme kaydettiğinizde o harika duyguyu biliyor musunuz ve şimdi durmak istemiyor musunuz? Momentumu devam ettirin.

Dinlediğim podcast’ler normalde merakımı uyandıran şeydir. Ben dinledim Kent C. Dodds ve Ali Spittel İnsanların sahtekarlık sendromu ile nasıl başa çıktıkları, hangi çevrimiçi toplulukların toksik olduğu gibi yaşam hakkında değerli bilgiler kodlayıp öğrenirken (Aslında çok önemli. Etrafınızı pozitif enerjiyle kuşatın ve kendinizi motive ve güçlü tutun Bütün zamanlar), nasıl başarılı oldu, vb. Bu podcast’leri dinlerken akılda tutulması gereken önemli bir şey, bu kişilerin de JavaScript geliştiricileri olduğudur. Deneyimledikleri her şey potansiyel olarak sizin deneyiminiz olabilir.

Dinlediğim diğer bazı önemli olanlar arasındaydı Kent C. Dodds ve Dan Abramov ve Kent C. Dodds ve Swyx. Bunun gibi podcast’ler, başka hiçbir yerde bulamayacağınız bazı değerli bilgileri ortaya çıkarır.

3. İyi Müzik Dinleyin

javascript'te yazarken iyi müzik dinleyin
Unsplash’ta Steinar Engeland’ın fotoğrafı

Bu kulağa saçma gelebilir ama kendimi “badass” hissettiren müzikleri dinlediğimde, kodlamayı harika bir deneyim haline getiren daha iyi kod uygulamaları uyguluyorum.

Kod yazarken müzik dinleyerek birçok olumlu etki meydana gelebilir. Örneğin, dergiden bir araştırma Müzik Psikolojisi 2005 yılında yazılım geliştiricilerin müzik dinlerken artan olumlu ruh halleri, kalite ve verimlilik yaşadıklarını göstermişti. Ayrıca müziğin ruh halinizi değiştirebileceğinden bahseder.

Hüzünlü müzik dinlerken hiç harika bir kodlama deneyimim olmadı. Sadece şunu ortaya koyuyorum.

4. Her Zaman Yakınlarda Bir Fincan Kahve İçmek

javascript yazarken her zaman yakınınızda bir fincan kahve bulundurun
BRUNO CERVERA’nın Unsplash’taki fotoğrafı

Kahve, çeşitli şekillerde daha etkili kodlama yapmanıza yardımcı olur. İlk olarak, kahve tüketimi kanıtlanmıştır. hafıza ve bilişsel işlevi geliştirmek yaşlandıkça zamanla Bu, JavaScript uygulamaları (veya herhangi bir şey gerçekten) sorunları daha hızlı çözebildiğimiz ve gün boyunca görevlere odaklanabildiğimiz için daha da güçleniyor.

Artık kod yazarken kahve içtiğimde kendimi daha uzun süre kod yazarken buluyorum. Daha hızlı yazmama yardımcı oluyor ve kodlamalar arasında kişisel hayatımla ilgili rastgele düşüncelerden kaçınmama belirgin şekilde yardımcı oluyor.

Odaklanmamı ve zihniyetimi kontrol altında tutmama yardımcı oluyor. Kahve tüketimindeki bu etkinin arkasında bazı desteklenmiş bilimler var.

Örneğin, kahve can sıkıcı baş ağrılarını geçici olarak hafifletmeye yardımcı olabilir çünkü vücuttaki iltihabı azaltır. Ama bazen başım ağrıyor itibaren kahve içmek. Bu durumda dehidrasyonun neden olduğu aklıma gelebilir (su HER ZAMAN bu arada baş ağrısını gidermeye yardımcı olur). Kahve dopamin salınımını uyarır, ruh halini iyileştirir ve duygularınızı dengelemeye yardımcı olur bu yüzden gün boyunca daha iyi hissediyorum. Bu aynı zamanda rastgele kişisel düşüncelerin kodlamadan uzak tutulmasının etkilerine de katkıda bulunur. Bu doğal bir ek.

5. Her 30 Dakikada Bir İçme Suyu (Kahve hala geçerlidir)

javascript'te geliştirirken su içmek
Unsplash’ta Steve Johnson’ın fotoğrafı

İşimde insanlar çok su içtiğimi biliyorlar çünkü sürekli yanımda taşıyorum ve su dolduruyorum bunlar şişeler. Günde en az üç tane içiyorum.

Su, bir şeyi korumama yardımcı oluyor iyi ruh sağlığı ve esenlik durumu hangisi sık kahve yudumları ile hayati bir kombinasyon! Bu, muhtemelen tüm makaledeki daha uzun kod yazmanıza yardımcı olan en etkili alışkanlıktır. Buna benim sırrım derdim ama bu aptalca olurdu. Hepimiz bol su içmeliyiz ve her gün en az bir fincan kahve içmeliyiz 🙂

6. Güneş Işığı Alan Bir Pencerenin Yanında Oturmak

javascript yazarken güneş ışığı alan bir pencerenin yanına oturun
Ethan Sykes’ın Unsplash’taki fotoğrafı

Masam tam anlamıyla odamın içindeki penceremin yanında. Sabah uyandığımda, bu pencereden güneş ışığı giriyor. Bilgisayarım kelimenin tam anlamıyla yanında. Göğsümde güneş ışığının içeri girdiği bir pencere varmış gibi. JavaScript, işte geliyorum!

Karanlık alanlarda kodlama yapmamaya çalışın. Duvarlar ve sıralar karanlık olduğunda veya duvarlarda bitki veya resim olmadığında, bunun sağlığınız ve üretkenliğiniz üzerinde depresyon ve kaygıya yol açabilecek zararlı etkileri vardır..

Çözüm

Ve bu yazının sonu burada bitiyor. Umarım değerli bir şey bulmuşsundur ve gelecekte daha fazlasını arayacaksın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.