İsteğe bağlı Uygulama Geliştirme için neden Android tercih ediliyor?

Why Android is preferred for on-demand App Development

Akıllı telefonlar ve tabletler bir vızıltı yaratıyor. Alışverişten ofis işlerine kadar neredeyse tüm işleri akıllı telefonlar üzerinden yapmak artık önlenebilir bir olgu. Bu nedenle, akıllı telefonların ve tabletlerin evrimi, mobil uygulamaların artmasına neden olmuştur. Hangi akıllı telefonlar sayesinde, isteğe bağlı Uygulama Geliştirme özelliğine sahip mobil uygulamalar popülerlik kazanıyor.

Google ve Apple, mobil uygulama geliştirme endüstrisindeki en büyük rakiplerden ikisidir. İsteğe bağlı uygulama geliştirme, kurumsal uygulamalar, oyun uygulamaları, mesajlaşma uygulamaları ve sosyal medya uygulamaları, mobil uygulama geliştirmenin çehresinde devrim yarattı. Daha fazla kullanıcı Android cihazlarını tercih ettiğinden, isteğe bağlı uygulama geliştirme de iOS yerine Android kullanıyor.

Statista’ya göre, 4,68 milyardan fazla mobil cihaz ve bu cihazlarda çalışan yaklaşık 5 milyon uygulama var. çok büyük değil mi Bu nedenle, isteğe bağlı uygulama geliştirmenin yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. İsteğe bağlı uygulamaların artan kullanımı, hayatımızı daha kolay ve daha rahat hale getirdi.

Bu makale, diğer işletim sistemlerine kıyasla isteğe bağlı uygulama geliştirme için Android’in neden en çok tercih edildiği hakkında kullanıcılara temel bilgiler vermeyi amaçlamaktadır. Önce isteğe bağlı uygulamalar hakkında bilgi edinelim.

İsteğe Bağlı Uygulamalar nedir?

İsteğe bağlı uygulama, son kullanıcıları hizmet sağlayıcılarla ilişkilendiren uygulamaları ifade eder. İsteğe bağlı uygulamalar arabulucu olarak kabul edilebilir. İsteğe bağlı uygulamalar, servis sağlayıcıyı aramak ve yanıt beklemek için harcanan süreyi azalttı. Bu, kullanıcılara hızlı bir şekilde hizmet verilmesine yardımcı olur ve böylece işi daha az yatırımla geliştirir.

İsteğe Bağlı Ekonomi Kavramını Kim İcat Etti?

Uber, isteğe bağlı ekonominin mucidi olarak kabul edilebilir. İlk olarak, son kullanıcılar için yararlı olduğu kanıtlanan isteğe bağlı araç çağırma hizmetlerini icat ettiler. Artık hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde isteğe bağlı birçok mobil uygulama var.

Android’i İsteğe Bağlı Uygulama Geliştirmede Birincil Tercih Yapan Nedenler

Android uygulamaları, küresel pazarda aslan payı olarak kabul edilir:


Herhangi bir mobil uygulama geliştirmeden önce, uygulamanın ihtiyacını ve son kullanıcıların uygulamadan ne beklediğini anlamak çok önemlidir. Google PlayStore’daki Android uygulamalarının kullanıcıları, Apple iOS mağazasındaki uygulamaları kullananlardan daha fazladır.

Statista’ya göre 2018’de iOS uygulamalarının sayısı 2 milyon, Android uygulamaları ise yaklaşık 2,1 milyon. Bu nedenle, kullanıcı sayısı Android için daha fazladır ve bu da onu isteğe bağlı uygulama geliştirme için mükemmel bir seçim haline getirir.

Google’ın Android için Kolay Uygulama Politikaları vardır:

Google, uygulamaların yayınlanması ve Android için reddedilme gibi uygulama politikalarında hoşgörülüdür. İnceleme süresi de daha kısadır ve geliştiricilerin katı kurallara uymaları da gerekmez. Bu nedenle, büyük bir talep var ve şirketler Android geliştiricilerini işe al.

Özelleştirme Kolaydır:

İsteğe bağlı uygulamalar, son kullanıcıların gereksinimleriyle uyumludur. İşlevler dönüşmeye devam ediyor ve bu nedenle Android Uygulama Geliştirme Şirketi iOS’a kıyasla Android için daha iyi özelleştirme sunar. Uygulamalar kolaylıkla değiştirilebilir ve uygulama tutma yüzdesi muazzam bir şekilde artar.

Çoklu Diller Desteklenir:

İsteğe bağlı uygulama, B2C modelini temel alır ve çoklu dil desteğinin güçlü özelliğine sahiptir. Android aynı anda 100 dili desteklerken, iOS yalnızca 34 dili destekler. Bu aynı zamanda Android’i isteğe bağlı uygulama geliştirme için iOS’a kıyasla daha iyi bir seçenek haline getirir.

Android cihazlarda sağlanan daha fazla Bellek:

İsteğe bağlı uygulama geliştirme için Android’i seçmenin temel nedenlerinden biri, daha fazla bellek sağlamasıdır. Uygulamaların büyük boyutu, Android kullanırken endişe yaratmayacaktır. Bir mikro SD kart kullanarak da bellek sorunlarını yönetebilirsiniz.

Toplama

İsteğe bağlı uygulamalar son yıllarda popülerlik kazanıyor. Güvenilirlik gibi birçok özelliği son kullanıcılara sağlamış ve kazançları da artmıştır.

 • Android, hem müşterilere hem de geliştiricilere en iyi avantajlardan bazılarını sağlar ve bu nedenle isteğe bağlı uygulama geliştirmede kullanılabilir
 • Android de Google tarafından desteklenmektedir ve herkes onu kullanır. Bu aynı zamanda Android’i isteğe bağlı uygulama geliştirme için ideal bir seçim yapan nedenlerden biridir.
 • Android, birden çok dili destekler ve iOS’tan daha fazla belleğe sahiptir.
 • Android’de, her şeyi kolay ve kullanışlı hale getiren bir Google Asistan avantajı vardır.
 • Uygulamaların değiştirilmesi, Android’de iOS’a göre daha kolay hale gelir.
 • SSS

  2022’de bir uygulama geliştirmenin maliyeti nedir?
  2022’de mobil uygulama geliştirme maliyeti, uygulamanın türü, geliştirme platformları, geliştiricinin konumu, mobil uygulamanın karmaşıklığı, uygulama özellikleri vb. gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Ortalama olarak, size maliyeti 5.000 ila 1 ABD Doları arasındadır. 00.000.

  Ne tür uygulamalar talep görüyor?
  İsteğe bağlı hizmet uygulamalarının türleri:

 • Yemek teslimi. Gıda dağıtım uygulamaları son birkaç yılda önemli ölçüde arttı.
 • Perakende. Perakende ve e-Ticaret, isteğe bağlı ekonomi ile büyük ölçüde bozulan bir başka sektördür.
 • Bakkal.
 • Güzellik.
 • Sağlık hizmeti.
 • Taksi.
 • Müşteri uygulaması özelliği.
 • Servis sağlayıcı uygulaması özelliği.
 • 2022’de ne tür uygulamalar talep ediliyor?
  Tüm uygulamalar arasında, bilinmesi gereken en iyi 6 isteğe bağlı uygulama şunlardır:

 • Kurye teslimatı. İsteğe bağlı kurye uygulamaları insanlara çeşitli şekillerde yardımcı olabilir.
 • İlaç teslimatı. İlaç teslimatı şu anda oldukça popüler olan bir hizmettir.
 • Moda uygulamaları.
 • Güzellik hizmeti uygulaması.
 • İsteğe bağlı sağlık hizmetleri.
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.