Android

İşletmelerin Android Uygulama Paketlerini Kullanması İçin En Önemli 9 Neden

Android uygulama paketleri ilk olarak 2018’de Google tarafından kaydedildi ve o zamandan beri altın kriter olarak hizmet etti. Android Uygulaması geliştirme. Bu yeni geliştirme yöntemi, yaratıcılar için çok daha basit yönleri getirdi.

Daha önce içerik oluşturucular, çeşitli araçlar için çeşitli API sürümlerini hedefleme, çeşitli araçlar için kullanıcı arayüzünü kontrol etme vb. gibi uygulamalar oluştururken farklı sorunlarla karşılaşıyordu. Ancak yeni Android Uygulama paketlerinin açılmasıyla birlikte bunlar google play store’da yürürlüğe girdi.

Android Uygulama paketleri tarafından Android paket yöneticisine göre sağlanan muazzam avantajlardan biri, içerik oluşturuculara Dinamik Teslimattan yararlanma kapasitesidir.

Android Uygulama Paketi nedir?

Android App Bundles, Google tarafından 2018’de tanıtılan yeni, resmi bir açıklama düzenidir ve bir uygulamayı geliştirmek ve yayınlamak için atası Android Paket Yöneticisi’ne kıyasla çok daha verimli bir yol sunar.

Android App Bundle’lar, uygulamanın çeşitli araç biçimleri arasında dağıtılması ve başlatılması için Google’ın onayladığı yoldur.

Google Android App Bundle’ı Kullanmanın Faydaları

1. Boyut Küçültme

Android paket yöneticisinin (.apk) en önemli sorunlarından biri, taşınabilir uygulamalar oluşturmaya veya yalnızca uygulama kapsamını azaltmaya uygun değildi. Ancak Android App Bundles’ın başlamasıyla birlikte daha küçük boyutlu uygulama geliştiriliyordu.

Bu, kullanıcının telefonunun bileşimine göre istediği kod ve rezervlerin engellenmesiyle gerçekleştirildi. Düzenli olarak, içerik oluşturucular, Android paket yöneticisine kıyasla android uygulama paketi ile %20’lik bir koruma kapsamı kaydettiler.

2. Artan uygulama yüklemeleri ve azaltılmış kaldırma işlemleri

Bir uygulama boyutu, indirme hacmini büyük ölçüde etkiler ve uygulama, rakiplerine kıyasla görev için çok büyükse, o uygulamanın kaldırılması kaçınılmazdır. Bu kadar kullanışlı bir yöntemin arkasındaki ana amaç, araçların sınırlı bir depo kapasitesine sahip olması ve bu kadar büyük, gerçek dışı uygulamaların aracın işlevselliğini engelleyebilmesidir.

Boyut korumanın bir dalgalanma etkisi olarak, uygulamanın açılış hacimleri artar. Formüle edilen uygulamalar küçükse, istenen güncellemeler de küçük olacaktır, bu nedenle güncel uygulamaları ve sınırlı kaldırma işlemlerini iyileştirecektir.

3. Daha yüksek verimlilik

Uygulama paketi geliştirme, içerik oluşturucuların yalnızca uygulamanın tüm kodunu, arşivlerini ve rezervlerini içeren uygulama antikalarını formüle etmelerini kolaylaştırır. Bu, Google play’in bunu bizim için otomatik olarak gerçekleştireceği için, erişilebilen her cihaz için uygulamaların büyümesini geçersiz kılar. Uygulama geliştirmede verimlilik, Android App Bundles kullanılarak büyük ölçüde artırılabilir.

4. Daha hızlı indirmeler

Android Uygulama paketinin yardımıyla, uygulamanız her araç için Google tarafından değiştirilecektir. Bu, ek Kodun ve gereksiz yedeklerin indirilmesini kısıtlayacaktır. Bunların hepsi, bir girdapta, uygulamanın daha hızlı indirme hızlarıyla sonuçlanacaktır.

5. Artan mühendislik hızı

Android App Bundles’ın sağladığı bir sonraki önemli fayda, bir uygulama oluşturma hızını artırmasıdır. Canlı ve otonom modüllerin birleştirilmesinden tasarlanmasına, test edilmesine ve tanıtılmasına kadar sayısız özellik ile. Tek bir gölgelik altında sunulan tüm bu özellikler, yaratıcılar için muazzam bir gelişme hızı sağlar

6. Azaltılmış manuel çaba

Android App Bundle’lar, API’leri ilişkilendirmekten yeniden yapımları birleştirmeye ve rezervleri artırmaya kadar bir dizi görevi otomatikleştirir; bu tür birçok görev, Uygulama paketleri kullanılarak otomatikleştirilebilir. Örneğin, büyüme gerçekleştirildiğinde, bağlantısı otomatik olarak belirli bir Slack tüneline yüklenir ve dağıtılır.

7. Güvenlik için ana ceza.

Google Play, uygulamada oturum açmayı seçerek ana cezaya karşı korunmanızı sağlar. Bu öğeyi kullanın ve Google’da bireyselliğinizi doğrulayarak ve yeni bir yükleme anahtarı alarak kaçırdığınız ipucunu elde edebilirsiniz.

8. Kod yeniden düzenleme kolaylığı

Kodu yeniden düzenleme, uygulamanız gelişmeye ve ihtiyacı anlamaya başladığında mobil uygulamanın özelliklerini büyütmek için oldukça basit ve kullanışlıdır.

9. Dinamik teslimat etkin

Uygulama paketleri, dinamik dağıtım olarak öğrenilen yeni bir teoriye bizi dahil etti. Cihaz elemanları (örneğin, AR/VR), kullanıcının ülkesi veya cihazın sürümü gibi özellikler üzerine kurulan bina döneminde bağımlı özellikler sunulabilir. Kullanıcılara ayrıca, fakültenin, yükleme süresi yerine isteğe bağlı bir yöntemle özellikleri başlatması sağlanır. Artık ihtiyaç duymadıkları öğeleri kaldırabilirler.

Android Uygulama Paketleri Nasıl Oluşturulur ve Dağıtılır?

Farklı APK’lar ve uygulama paketleri, uygulamanızın tüm protokollerini etkileyen bir yayınlama düzenidir. Bu nedenle, bir araca hemen dağıtılamaz. Android stüdyosunun yardımıyla, onaylanmış bir uygulama paketi olarak bir program oluşturmak, yalnızca birkaç tıklamayla halledilebilir!

Uygulama paketleri oluşturmak için şu adımları izleyin:

Aşama 1: Android Studio 3.2 veya üstünü indirerek başlayın. Uygulama paketleri oluşturmanın en kolay yoludur.

Adım 2: Bir kök modül, denetleme kodu ve APK’lar için yardımcılar ve isteğe bağlı olarak özellik modüllerini güçlendirerek Play Özellik Teslimatı için yardım ekleyin.

Aşama 3: Şimdi, Android Studio’yu kullanarak bir Android App Bundle oluşturmaya başlayın. Hata ayıklama/çalıştırma biçiminizin iyileştirilmesi ve ‘APK’yi uygulama paketinden dağıtma’ alternatifinin atanması yoluyla uygulamayı uygulama paketinden bağlı bir araca dağıtabilirsiniz.

Adım-4: Uygulama paketinizi test etmek ve dağıtmak son aşama olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Hindistan’daki en iyi Android Uygulama Geliştirme Şirketi hangisidir?

Ans. Piyasada, iOS ve Android gibi web ve mobil uygulama geliştirme satış noktalarında faaliyet gösteren çeşitli makul Android uygulama geliştirme şirketleri bulunmaktadır.

2. Android için en iyi program hangisidir?

Ans. Java, C++, C#, HTML vb. gibi birçok programlama dili vardır.

3. Python, mobil uygulamalar için iyi midir?

Ans. Python, web ve mobil uygulamalar oluşturmak için muazzam olan bir açık referans programlama dilidir.

Son sözler

Fortune, hepimiz için görünen bir demet var ve bunun bilincinde yaşamamız şart! Tabii ki android uygulama paketlerinin servet fiyaskosunun yaşandığı alan olduğunu size ifşa edebilirim. Hala herhangi bir karışıklık veya şüpheniz varsa, Android programcılarını işe al.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu