İş Listesi: Geliştiriciler için Proje Yönetimi

İş Listesi: Geliştiriciler için Proje Yönetimi

Dır-dir iş listesi yazılım geliştirme ekibinizin ihtiyaçları için doğru proje yönetimi aracı mı? Backlog’un özelliklerini, fiyatlandırmasını, artılarını ve eksilerini inceleyerek bunu anlamanıza yardımcı olacağız.

Okumak: En İyi 5 Proje Yönetimi Sertifikası

Backlog Nedir?

Backlog, yazılım geliştirme ekiplerini bir kuruluştaki BT, pazarlama ve tasarım gibi diğer departmanlarla bir araya getirerek premium ürünleri hızlı bir şekilde piyasaya sürmeye yardımcı olabilecek proje yönetimi yazılımıdır. Yazılım, bu amaca, şimdi daha ayrıntılı olarak tartışacağımız izleme, görev yönetimi, işbirliği, sürüm kontrol özellikleri ve daha fazlasıyla ulaşır.

Backlog Proje Yönetiminin Özellikleri Nelerdir?

Backlog, yazılım geliştirme ekiplerinin kolayca işbirliği yapmasına, verimliliği artırmasına ve yüksek kaliteli ürünleri daha hızlı ortaya çıkarmasına yardımcı olacak eksiksiz bir dizi özellik ile birlikte gelir. Aşağıda, Backlog’un en iyi tekliflerinden bazıları yer almaktadır.

Proje Yönetimi

Proje ilerlemesini izlemek Backlog ile çok kolay. Proje yöneticileri, hantal ve zaman alıcı elektronik tablolara ve e-posta zincirlerine güvenmek yerine, fikirleri tartışarak, görevleri düzenleyerek ve ilerlemeyi tek bir yerde izleyerek projeleri yönetmek için İş Listesi’ni kullanabilir.

Backlog, işi görselleştirmek ve önceliklendirmek için Gantt çizelgelerine ve Kanban panolarına sahiptir. Derinlere dalmadan hangi görevlerin tamamlandığını, hangilerinin üzerinde çalışıldığını ve hangilerinin ayarlanması gerektiğini bir bakışta görebilirsiniz. Geri bildirimde bulunabilir ve diğer ekip üyeleri ve müşterilerle görüşmeler başlatabilir, düzenlemeler yapabilir ve kodunuzun hemen yanında yeni görevler oluşturabilirsiniz.

Rol tabanlı erişim denetimi, gerektiğinde erişim vermenizi sağladığından, konuşmalara kimlerin dahil olacağı konusunda da çok fazla denetime sahipsiniz. Backlog ile görevleri yönetmek için de ofisinizde olmanıza gerek yok. Yerel iOS ve Android uygulamalarıyla, çevrimiçi çalışma alanınızla otomatik olarak eşitlendiğinden, nerede olursanız olun görevler oluşturabilir, güncelleyebilir ve bunlar hakkında yorum yapabilirsiniz.

Eğitimimizde Kanban hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Proje Yöneticileri ve Geliştiriciler için Kanban’a Genel Bakış. Gantt çizelgeleri ve bunların yazılım geliştiricilere ve programcılara nasıl yardımcı olabileceğiyle ilgileniyorsanız, şuraya göz atın: Gantt Grafiklerine Genel Bakış.

Görev yönetimi

Backlog kullanırken kritik görevlerin çatlaklardan kayma olasılığı daha düşüktür. Proje yönetimi aracı, nelerin vadesinin geldiğini, nelerin ertelendiğini ve nelerin ele alınması gerektiğini tek bir görünümde görerek görevlerinizin nerede olduğunu anlamanıza olanak tanır. Büyük ana görevleri, işlenmesi daha kolay olan alt görevlere bölebilirsiniz. Ayrıca, işi devretmek ve projeleri daha hızlı tamamlamak için ekip üyelerine alt görevler atayabilirsiniz.

İş Listesi Görev Yönetimi

Ekip üyeleri, plakalarında ne zaman yeni bir görev olduğunu tam olarak bilmek için bildirimleri kullanabilir. Ve eğer bir yorumda bahsedildiyse, Backlog’un bildirim sistemi de bunu onlara bildirecektir. Backlog’un görev yönetimini desteklediği diğer yollar şunları içerir:

 • Ekip üyelerinin son teslim tarihlerinin ve görev aciliyetinin farkında olması için teslim tarihleri ​​yayınlama yeteneği.
 • Müşterilerin ve ekip üyelerinin bir sorunun nerede olduğunu bilmelerini sağlayan sorun durumları (açık, devam ediyor, çözülüyor, kapalı).
 • Belirli görevlerden hangi ekip üyelerinin sorumlu olduğunu görmek için atanan filtreleme.

İşbirliği

İletişim, herhangi bir yazılım projesinin başarısının anahtarıdır ve Backlog, çok sayıda işbirliği özelliği aracılığıyla onu geliştirir. Ekip üyelerine bilgilere erişme, bunları paylaşma ve düzenleme gücü veren wiki’lerde işbirliği yapabilirsiniz. Çalışma alanınıza erişenler için kullanıcı rolleri belirleyebilir, ayrıca müşteriler ve kuruluşunuzun haberdar olması gereken diğer üyeleri için gerektiği şekilde konuk hesapları oluşturabilirsiniz.

İş Listesi İşbirliği Aracı

Backlog, e-posta veya ayrı bir mesajlaşma uygulaması kullanmak yerine, yazılım içinde soruları yanıtlayarak, yorum bırakarak ve geri bildirim sağlayarak ekibinizle konuşmanıza olanak tanır. Slack gibi başka bir mesajlaşma uygulaması kullanırsanız, tüm toplantılarınızı tek bir yere getirmek için Backlog ile entegre olur.

Bildirimler ve dosya paylaşımı yetenekleri ekleyin ve Backlog ile yerinde işbirliği yapmak için başka araçlar kullanmanıza gerek yok.

Geliştirme ekibiniz için işbirliği araçları mı arıyorsunuz? En iyi seçimlerimizden bazılarıyla birlikte iki harika derlememiz var:

Hata izleme

Geliştirici ekibiniz, Backlog’un hata izleme özellikleri sayesinde hataları kolayca yakalayabilir, atayabilir, önceliklendirebilir ve düzeltebilir. Hangi planı seçtiğinize bağlı olarak, İş Listesinin hata izleme sürecinin her yönüne nasıl yardımcı olabileceği aşağıda açıklanmıştır; Ödül ve Girişim planlar:

 • yakalama – İş Listesinin başlık, açıklama ve ekler için alanlar aracılığıyla yapmanıza izin verdiği, hatanın tüm kritik ayrıntılarını belgelemek. Ayrıca özel alanlar da ekleyebilirsiniz.
 • önceliklendirme – Bazıları diğerlerinden daha acil olduğundan ve ekibin daha fazla dikkat etmesi gerektiğinden, tüm hatalar eşit oluşturulmaz. Biriktirme listesi, hataları önceliklendirmenize ve atamanıza ve ayrıca ortaya çıktıkça yenilerine yer açmak için son tarihleri ​​ayarlamanıza olanak tanır.
 • izleme – Kod güncellemeleri, yorumlar, hedeflenen bildirimler vb. aracılığıyla ekibinizi bir hatanın durumu hakkında hızlandırabilirsiniz.
 • serbest bırakma – Araç, geliştiricilerin içeriden yeni git dalları oluşturmasına izin verdiği için, İş Listesinden çıkmadan hata düzeltmelerini yayınlayabilirsiniz.

İş Listesi Sorun Takibi

Özellikle hata takibine ayrılmış özel bir araç arıyorsanız, aşağıdaki eğiticimize göz atın. En İyi Hata İzleme Yazılımı ve Araçları.

Sürüm Kontrolü

Backlog aynı zamanda sürüm kontrolü herhangi bir kod değişikliğini izlemeyi kolaylaştıran yazılım. Kod değişikliklerini resmi hale getirmeden önce önerebilir, dosyalar arasındaki farkları görmek için değişiklikleri karşılaştırabilir, çekme istekleri hakkında yorum yapabilir, gerçekleşen taahhütlerin tam listesini alabilir, SVN ve Git ile tam entegrasyon sayesinde özel depolar kurabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Entegrasyonlar

İş Listesi, proje yönetimi aracının işlevselliğini daha da genişletmenize yardımcı olan birkaç üçüncü taraf uygulamasıyla bütünleşir. Kendi entegrasyonlarınızı ve eklentilerinizi oluşturmak için Backlog’un zengin API’sini de kullanabilirsiniz.

İş Listesi, aşağıdaki üçüncü taraf uygulamalarla entegre olur:

 • kakao
 • E-posta İçe Aktarıcı
 • Google E-Tablolar İçe Aktarıcı
 • iCal Senkronizasyonu
 • Jenkins
 • Jira İthalatçısı
 • Lambda Testi
 • Microsoft Ekipleri
 • Nulab Geçişi
 • kırmızı mayın
 • Gevşek
 • Daktilo
 • Web kancası

İş Listesi Fiyatlandırması

İş yığını, her büyüklükteki kuruluşa ve bütçeye uygun beş fiyatlandırma planında sunulur. Aylık ve yıllık faturalandırma mevcuttur. İkincisini seçin ve yüzde 16 indirimden yararlanın.

 • Özgür – Kullanırken hiçbir ücret ödemezsiniz. 10 kullanıcı, bir proje ve 100 MB depolama alanı sağlar.
 • marş – Ayda 35 dolar. 30 kullanıcı, beş proje ve 1 GB depolama alanı sağlar.
 • Standart – En popüler İş Listesi teklifi aylık 100$’dır. Size sınırsız kullanıcı, 100 proje, 30 GB depolama alanı ve Gantt çizelgeleri sunar.
 • Ödül – Ayda 175 dolar. Sınırsız kullanıcı ve proje, 100 GB depolama, Gantt çizelgeleri ve özel alanlar.
 • Girişim – Sınırsız proje ve depolamaya sahip özel bir sunucu sunar. Fiyatlandırma için Backlog ile iletişime geçmeniz gerekecek.

Çitin üzerindeyseniz ve özelliklerini ilk elden deneyimlemek için Backlog’a bir şans vermek istiyorsanız, Başlangıç, Standart ve Premium planlar için 30 günlük ücretsiz denemeye başlayabileceğinizi belirtmekte fayda var.

Backlog’un Artıları ve Eksileri nelerdir?

Backlog’un güçlü ve zayıf yönleri nelerdir? İşte artıları ve eksilerinin hızlı bir özeti.

İş Listesi Artıları

Bunları Backlog Project Management’ın geliştiriciler için en büyük avantajlarından bazıları olarak görüyoruz:

  • bu Özgür sürüm, ücretsiz bir PM seçeneği arayanlar için şaşırtıcı derecede sağlamdır.
  • Çoğu, piyasadaki diğer proje yönetimi seçeneklerine kıyasla oldukça uygun olan, ihtiyaçlarınıza uygun çok çeşitli fiyatlandırma planları.
  • PM yazılımı konusunda deneyimli olmayan yeni başlayanlar için kullanıcı dostu ve sezgisel, kapsamlı işe alım sürecini gereksiz kılar.
  • Merkezi kontrol paneli aracılığıyla tek bir bakışta projelere hızlı bir genel bakış sunar.
  • Popüler araçlar ve yazılımlarla sağlam sayıda entegrasyon, işlevselliğini artırır.
  • Slack entegrasyonu son derece sorunsuz.
  • Gantt çizelgeleri kullanımı kolay, özelleştirilebilir ve oldukça duyarlıdır.
  • Mobil uygulama, hareket halinde olanlar için iyi çalışıyor.
  • Projelerin, hataların ve sorunların kolay takibi.

İş Listesi Eksileri

Proje yönetimi aracı perspektifinden Backlog’un en büyük eksilerinden bazıları şunlardır:

   • Bazı kullanıcılar, farklı düzeylerde görevler ve alt görevler oluştururken ve alt görevler için harcanan süreyi takip ederken sınırlamalardan rahatsız olmuşlardır.
   • Projeler arasında sorunları taşıma zorluğu.
   • Dosya boyutu ve depolama sınırları bazıları için kısıtlayıcı görünebilir.

İş Listesi Proje Yönetim Yazılımı: Karar

Backlog, yazılım geliştiriciler için mükemmel bir proje yönetimi aracı mı? Hayır, artıları ve eksileri olduğu için. Ancak, artıları eksilerinden daha ağır basıyor ve Backlog’un öğrenmesi ve kullanması kolay olması, ayrıca ücretsiz bir sürüm ve denemeler ile gelmesi, onu en azından denemeye değer kılıyor. Elinizdeki göreve daha fazla odaklanabilmeniz için küçük bir öğrenme eğrisine sahip proje yönetimi yazılımı arıyorsanız, Backlog sizin için ideal olabilir.

Okumak: Geliştiriciler için En İyi Proje Yönetim Yazılımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.