Hızlı Komut Satırı İpucu: Aynı Uzantıya Sahip Birden Çok Dosya Oluşturun

Faydalı Alternatif Metin Yazma

Komut satırına aşina iseniz, muhtemelen şu komutu kullanarak yeni bir dosya oluşturabileceğinizi de bileceksiniz. touch emretmek. Örneğin, bu komut yeni bir index.html geçerli dizininizdeki dosya:

touch index.html

Birden fazla dosya oluşturmaya ne dersiniz? Elbette, hepsini tek bir komutta yapabiliriz:

touch index.html styles.css index.js

Aynı uzantıya sahip birden fazla dosya söz konusu olduğunda, elbette yukarıdaki yöntemi kullanabiliriz. Peki ya 10, 20, 100 veya daha fazla dosya oluşturmak istiyorsanız? Bu biraz sıkıcı olabilir.

Mevcut iş akışımda kullanıyorum Rahibeler bir şablonlama dili olarak ve genellikle şablon bölümlerinde onlarca, hatta yüzlerce bileşenle çalışıyorum. Geliştirme planlama sürecimizin bir parçası olarak Atom Parçası, geliştirme ciddi bir şekilde başlamadan önce bu dosyaları önceden oluşturmayı seviyoruz. Bu, birkaç geliştiricinin aynı dosya adlandırma kurallarını kullanarak proje üzerinde aynı anda çalışabilmesi ve bunlara beslenmesi gereken verileri planlamak için bileşen dosyalarına yorumlar ekleyerek çalışabilmesi içindir.

Aynı uzantıya sahip birden fazla dosya oluşturmanız gerekiyorsa, aşağıdaki kod satırı kesinlikle bu işlemi hızlandırır. Kıvrımlı parantez içindeki içeriği virgülle ayrılmış dosya adları listenizle değiştirin ve .njk istediğiniz dosya uzantısına sahip uzantı:

touch {hero,lightbox,form,another-component}.njk

Bu komut, aşağıdaki Nunjucks dosyalarını oluşturur:

hero.njk
lightbox.njk
form.njk
another-component.njk

Umarım bu, benim için yaptığı gibi size biraz zaman kazandırır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.