Hiçbir şey Hype Makinesini Daha Fazla Yakıtlandırmak İçin Bir NFT Başlatmaz

Hiçbir şey Hype Makinesini Daha Fazla Yakıtlandırmak İçin Bir NFT Başlatmaz

Hiçbir Şey NFT'nin bir fotoğrafı

NFT’ler moda ve Nothing’in hayran kitlesi istiyor gibi görünüyor hiç bir şey onlarla yapmak. Son zamanlarda Android çevrelerinde çok konuşulan şirket, aşırı alay yaklaşan akıllı telefon lansmanı bugün açıkladı NFT’leri şilin ediyor. Onlar aranmaktadır Topluluk Noktaları Yokve oradalar noktaları “birleştirmeye” ikna etmek için şirketin telefon sürümü.

İlk noktalara Siyah Nokta NFT’leri denir. “Yalnızca topluluk yatırımcılarımız tarafından itfa edilecekler” ve şu anda 12 Temmuz’da Londra’da yapılan Nothing Phone (1) lansmanına altın bir bilet kendi rezervasyonlarını yapmak zorunda konaklama ve uçuşlar).

Sahip olan insanlar şirkete son iki yıl içinde yatırım yapanlar, Siyah Noktalar için uygundur. Nothing Discord topluluğunun “Güçlü Kullanıcıları”, olabildiğince NFT’yi de alabilir. ön sipariş veren herkes Hiçbir Şey Telefonunun (1) ilk 100 birimi aracılığıyla StokX.

TechCrunch NFT’lerin MetaMask gibi cüzdanlar aracılığıyla kullanılabileceğini söylüyor. Ancak NFT’ler 7 Temmuz’da düştükten sonra, en popüler ve aktif NFT pazarlarından biri olan Opensea’da satın alınmak üzere halka açılacaklar. (Ayrıca pek çok sahte Geçmişte.) NFT’lerin şu anda ne kadar fiyatlandırıldığı veya hangi blok zincirinde barındırıldığı belli değil.

Black Dot NFT, ortasında kare bir siyah nokta olan -başka ne var?- dönen, içi görülebilen bir küpün yalnızca bir video klibidir. Hiçbir şeyin hayranları etkilenmiş görünmüyor. En çok yapılan yorumlardan biri Instagram gönderisi NFT’yi duyurmak bunu “utanç verici” olarak nitelendiriyor. Bir diğeri buna “tamamen yararsız bir şey için kaynak israfı” diyor. Aşağıdaki yorum da hepimizin düşündüğü bir duyguyu yansıtıyor. “Zaten NFT’lere mi odaklanıyorsunuz?”

Instagram yorumlarından bir ekran görüntüsü

Biraz daha az geri tepme var heyecanhala var olsa da Gerçek, fiziksel bir akıllı telefondan önce başlatılan dijital bir NFT ile ilgili endişelerini dile getiren bir grup insan. “Bir sürü Hiçbir Şey gibi görünüyor (cinas amaçlı) ve siyah bir noktaya sahip olmanın gerçekten cezbedici bir yanı yok” diye yazıyor. bir kullanıcı.

Discord’un duyguları biraz daha sessiz görünüyor, ancak sohbet odasının yoğun bir şekilde denetlendiğini belirtmekte fayda var. Orijinal NFT duyuru gönderisine “kibar bir gülümseme” kedisi de dahil olmak üzere bazı yaratıcı emoji yanıtları var. Şu anki en popüler emoji, “nopers” kurbağası ve ardından bir iskelet emojisi.

Hiçbir şey, 2020’de şirketten ayrılan OnePlus kurucu ortağı Carl Pei’nin beyni değildir. 2014’te ilk OnePlus lansmanı etrafında oluşturulan hype makinesi ile Nothing Phone (1) arasındaki göze çarpan benzerlikleri fark etmeden edemiyorum, yakında çıkıyor. Bu ayrıcalıklı havanın markaya yardım etmekten çok zarar verip vermeyeceği merak konusu. NFT’ler şu anda internette var oldukları için inanılmaz derecede kutuplaştırıcı bir üne sahip olduklarından.

Ancak NFT bağlantısının Hiçbir Şey’in başarmaya çalıştığı şeyle aynı hizada olması da muhtemeldir. TechCrunch, şirketin blockchain işlemlerini yönetmeye yardımcı olan bir girişim olan Polygon ile ortaklık kurduğuna dikkat çekiyor. şifresini çöz Geçenlerde Polygon’un Büyümeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Arjun Kalsy ile bir röportaj yayınladı ve bu, Nothing ekibinin Web3 hakkında zaten zengin bir bilgiye sahip olduğundan bahseder. Bu, Nothing Phone’un (1) müzayedede zaten mevcut olduğu gerçeğiyle birleştiğinde, bunun bunun için planlanan yörünge olduğuna işaret ediyor gibi görünüyor. özellikle akıllı telefon markası.

Kalsi şöyle devam ediyor:

“Herhangi bir Android veya Apple telefona bakarsanız, bir Google Kimliği veya Apple Kimliği ile giriş yaparsınız ve bir dereceye kadar müşterinin sahibi Apple veya Google’dır, değil mi? Değer buradan geliyor,” dedi Kalsy. “Merkezi olmayan bir dünyada, kullanıcının kontrolü geri almasına yardım etmemiz gerekiyor.”

Hiçbir şeyin yutturmaca makinesini beslemenin bir yolu olarak NFT’leri benimseyen ilk Android akıllı telefon markası olmadığını belirtmekte fayda var. Samsung ayrıca Discord aracılığıyla NFT’ler sunuyor Dijital Samsung’un meta veri deposu stratejisini “test et ve öğren” yaklaşımı olarak adlandırıyor. Ancak Android platformunun en büyük cihaz üreticisi de bu şekilde blok zinciriyle flört ediyorsa, trende ayak uydurmak için daha fazla şirketin gemiye atladığını hayal etmek çok da uzak değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.