Android

Google’ın Pixel Watch Gerçek ve Bu Yıl Daha Sonra Geliyor

Pixel Watch'ın bir fotoğrafı

Pixel Watch: Yakında size yakın bir bileğe geliyor.
resim: Google

Sonrasında böyle birçok sızıntılar ve dalgaları bol spekülasyon, Google sonunda Pixel Watch’ın varlığını duyurdu. Şirket, Google I/O 2022 açılış konuşması sırasında bununla dalga geçti, ancak henüz elinize alamayacaksınız. Pixel Watch, bu yıl içinde yenilenen Pixel serisinin geri kalanıyla birlikte piyasaya sürülecek.

Android hayranları nefeslerini tutmuş bu akıllı saati bekliyor. Google tanıtıldıktan sonra OS 3 giyin geçen yılki geliştirici konferansında, insanlar bunun ufukta Google liderliğindeki yeni saatlerin olduğu anlamına geleceğini ummuştu. Ama şimdiye kadar sadece SAMSUNG Wear OS 3’ün (hibrit) bir sürümünü çalıştıran değerli bir akıllı saat sundu.

Yine de tam Pixel Watch ayrıntılarının bu yıl içinde gelmesini beklemeniz gerekecek. Google, saatin ne tür benzersiz özellikleri paketleyeceğini ve diğer Android akıllı saatlerle nasıl ilişkili olacağını henüz söylemedi ve Fitbit destekli sağlık tekliflerinin tam genişliğini veya ne tür pil ömrü olduğunu hala bilmiyoruz. övünecek. Google, saat için özel silikon ürettiğini söylese de, performansı hakkında ortaya çıkarılacak daha çok şey var.

Pixel Watch ile tanışın

Piksel saatin arkasından bir fotoğraf

Pixel Watch sensörler içerecek, ancak bu yıl piyasaya sürülmesine kadar ayrıntıları bilemeyeceğiz.
resim: Google

Google’ın açıklamasına rağmen, Pixel Watch’ın fizikselliğinin nasıl olacağından tam olarak emin değiliz, ancak çok sayıda görüntümüz var. Google, Pixel Watch’ın dairesel, kubbeli bir tasarıma sahip olduğunu bize gösterdi. Ayrıca çıkıntılı bir dokunma tepesine sahiptir ve şasi geri dönüştürülmüş paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Saat kayışlarının nasıl çalışacağı ve ne kadar kalın veya ince olacağı belli değil. Google’ın renderlarında saatin kendisi ince görünüyor, ancak birkaç hafta önce restoran sızıntısı, gerçek saat gövdesinde bir miktar kalınlık olacağını ima ediyor. Google ayrıca saatin çeşitli renklerde geleceğini de açıkladı, ancak nihai tekliflerin ne olacağı belli değil. Yalnızca Pixel 7’nin arka görünümüyle eşleşeceklerini biliyoruz.

Pixel Watch, gelişmiş bir Google Wear OS deneyimi sunacak. Google’a göre, arayüz “akışkan ve gezinmesi kolay” hissetmelidir. Ayrıca, muhtemelen bileğinizi kaldırdığınızda widget’ların ve diğer ekran komplikasyonlarının nasıl görüneceğini ifade eden “her zamankinden daha kolay anlaşılır” olmalıdır. Pixel Watch’ın arayüzünün nasıl görüneceğine dair bazı ekran görüntüleri var ve Galaxy Watch 4 ile karşılaştırıldığında estetik açıdan belirgin bir fark var.

Ekranda akıllı ev kontrolleri bulunan piksel saatin bir fotoğrafı

Bir Android akıllı saatin üzerinde beklediğim akıllı ev kontrolleri.
resim: Google

Diğer Wear OS saatleri gibi, Pixel Watch da temassız ödeme, Google Haritalar üzerinden yol tarifi ve Samsung’un hala üzerinde çalıştığı Google Asistan’a erişim sunacak. Google ayrıca, Google Home uygulamasının cihaz başına geçişlerinin uzantılarına benzeyen akıllı ev kontrollerini de sergiledi.

Tam Fitbit entegrasyonu

Pixel Watch’ın diğer kayan yazı özelliği, Fitbit ile derin entegrasyonu olacak. Google’ın 2021’de FitBit’i resmi olarak satın almasının ardından bunun nasıl olacağını görmeyi bekliyorduk. Donanımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Rick Osterloh, Fitbit deneyiminin “bu cihaza entegre edileceğini” söyledi.

Pixel Watch, sürekli kalp atış hızı izleme ve uyku takibi de dahil olmak üzere Fitbit’in akıllı saatlerinin ve fitness takipçilerinin halihazırda yaptıklarının çoğunu yapabilecek. Pixel Watch, egzersiz yaparken Aktif Bölge Dakikalarını da sayar ve muhtemelen akıllı telefonunuzdaki bir uygulama aracılığıyla belirleyeceğiniz kişisel fitness hedeflerinize göre ilerlemenizi takip eder. Ancak, bunun Fitbit veya Google Fit uygulaması aracılığıyla mı olacağını hala anlıyoruz.

Piksel saat takarken egzersiz yapan bir kişinin fotoğrafı

Egzersiz yaparken Pixel Watch bileğinizde böyle görünecek.
resim: Google

Soru kalırsa bu tüm Pixel Watch yapacak. Saatle birlikte hangi sensörlerin geleceğinden veya diğer sağlıklı yaşam odaklı özelliklerin özelliklerinden emin değiliz.

Google ayrıca, geçmiş Android akıllı saatlerinin ana sorunlarından biri olan Pixel Watch içindeki işlemciyi doğrulamadı. Google, Pixel telefonlarındaki Tensor CPU gibi özelleşirse, Qualcomm’un orta seviye çiplerinde çalışan son nesil alt Android akıllı saatlerden daha iyi pil ömrü sunabilir. Ayrıca, saate öncekilerden çok daha hızlı komut verebilmeniz için cihazdaki Asistan özelliklerini kolaylaştırmaya da yardımcı olabilir.

Pixel Watch yalnızca Android ve Pixel cihazlarla uyumludur. Yaklaşan Pixel 7 ve 7 Pro amiral gemisi cihazlarının yanı sıra tamamen açıklanmasından önce hala aylarımız var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu