Google’ın En Utanç Verici Ürün Hatalarından 12’si

Google'ın En Utanç Verici Ürün Hatalarından 12'si

Şimdi başarısız bir sosyal ağ numarasına geldik…Sayımı kaybettim. Google+, şüphesiz Facebook’u ele geçirmek için en iddialı girişimdi. Ortaya çıkışı, kısmen Orkut (başka bir başarısız sosyal uygulama), Buzz ve Google Friend Connect’in kapanmasına yol açtı. Sonunda pazara girmeye kararlı olan Google, Android, YouTube ve Chrome kullanıcılarını tek bir platforma çekme umuduyla tüm kaynaklarını Google+’ya akıttı.

Google+, arkadaşlarınızla iletişim kurmak, fotoğraf göndermek ve haber bulmak için kullandığınız tek uygulama olan bir sonraki Facebook olmak istedi. Ana sekmelerini Profil, Hangouts, Fotoğraflar, Çevreler, Akışlar (arkadaş grupları) ve daha fazlası şeklinde düzenledi. Akışlar, kategorilere ayrılmış insan grupları olan Çevreler için Facebook haber güncellemeleri gibiydi (bir bakıma alt dizinler gibi). Görüntülü grup sohbetleri ve grup metin mesajlaşma seçenekleri de vardı. Ne yazık ki, Google+ hiçbir zaman rakipleri gibi büyümedi ve iki önemli veri sızıntısı kapanmadan önce.

Sonunda başarısız olmasına rağmen, platform Google’ın önceki çabalarından daha uzun süre hayatta kaldı ve yedi yıllık bir çalışmanın ardından 2019’da ortadan kayboldu. Google+’dan geriye kalan tek şey, tahmin ettiğiniz gibi kurumsal iletişim için bir uygulama olan ve gelecek yıl kapatılacak olan Google Currents.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.