Android

Google TV, iOS Cihazlara Geliyor

iPhone'daki Google Play Filmler uygulamasının bir fotoğrafı

Google Play Filmler ve TV uygulaması, iPhone’da Google TV olacaktır.
Fotoğraf: Floransa İyon / Gizmodo

Google, görünüşe göre, ABD’li yetişkinlerin üçte ikisinin TV’de ne izleyeceklerini ilk önce telefonlarında aradıklarını ve bu nedenle nihayet Google TV uygulamasını iPhone kullanıcılarının kullanımına açtığını yakın zamanda, şirket içinde yürütülen araştırmalarla keşfetti. Şirket ilan edildi bugün iOS cihazlar için Google TV’yi piyasaya sürdüğünü söyledi. Google TV, yakında Google Play Filmler ve TV olarak bilinen uygulamanın yerini alacak. Uygulama mağazası.

iOS’ta Google TV, iOS’ta olduğu gibi aynı avantajların çoğuna sahip olacak Android. Tıpkı oturma odanızda Google TV’yi açarken yaptığınız gibi, uygulamalar arasında nelerin trend olduğunu görmek için giriş yapabilecek ve yüklediğiniz farklı uygulamalar arasında içerik arayabileceksiniz. Bir şeyi izledikten sonra, onu derecelendirebilirsiniz ve Google, size bir şeyler önerdiği için bu derecelendirmeyi dikkate alacaktır. Bunu yaptığınızda, diğer Google TV cihazlarındaki sonuçlarınızı da etkilediğini unutmayın.

iOS'ta Google TV'nin bir fotoğrafı

iOS’ta Google TV.
resim: Google

Google TV’nin iPad ve iPhone’da olması, artık platform ne olursa olsun izleme listenizi yönetebileceğiniz anlamına gelir. kullanmama rağmen pleksi ve İzlemem gerekenleri bulmak için Sadece İzle, şovlar, filmler ve bunların nerede yayınlandıkları hakkında sekmeleri tutmak için Google TV’nin izleme listesini kullanıyorum. Artık bu listeye, birincil Android cihazım olan iPhone 13 Pro’dan veya bir cihazla donatılmış televizyonumdan erişebiliyorum. Google TV’li Chromecast.

Google TV’li bir Chromecast’iniz veya başka herhangi bir uyumlu cihaz veya TV’niz varsa, artık uzaktan kumanda için koltuk minderlerini kazmanıza gerek yok. iOS uygulaması Android ile aynı yerleşik sanal uzaktan kumandaya sahiptir, böylece aynı WiFi ağında olmanız koşuluyla TV’nize bağlanmak ve kontrol etmek için üzerine dokunabilirsiniz. Uygulama ayrıca kullanıcı adlarını ve şifreleri yazmak için akıllı telefonunuzdaki klavyeyi kullanmanızı sağlar. Ve bunu Google Asistan’a erişmek için kullanabilirsiniz; bu, akıllı ev ekosistemine bağlı kalmakta ısrar eden birçok Android kullanıcısıyla aynı evi paylaşıyorsanız yardımcı olabilir.

Google has always been particularly keen on making its features available to iOS users. But this move to bring Google TV to the iPhone is more than just an olive branch of cooperation between platforms. It seems more like a part of Google’s daha büyük planlar Google TV’yi, akış hizmetleri ve diğer ilgili uygulamalar için her şeyi yakalamanın ötesinde, bir tür merkezileştirilmiş ana merkeze dönüştürmek. Sonuçta, çok platformlu uyumluluk sunmak, evdeki birinin bir şey bulmak için Google’ı kullanmasını sağlar ve önemli olan da bu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu