Google TV, Düzgün Bir Resim İçinde Resim Modu Alıyor

Google TV, Düzgün Bir Resim İçinde Resim Modu Alıyor

Google TV'de bir PiP fotoğrafı

Google TV’deki resim içinde resim modu hayallerimi gerçekleştiriyor.
resim: Google

Sizi bilmem ama çocukluğumda elektronik mağazasında en sevdiğim gösteriler, duvarda resim içinde resim yeteneklerini sergileyen televizyonlardı. Aynı anda iki farklı kanalda iki TV şovunu ayarlayabilmek çok fütürist bir fikir gibi geldi. 90’ların rüyası, Google TV’nin bir sonraki sürümünde yaşıyor. TV’ler için Android 13 Beta başlatılan Günler önce Google G/Ç bu hafta başladı. Google, geliştirici konferansının ikinci gününü, bu yaz Google TV ve Android TV OS’ye nelerin geleceği hakkında daha fazla bilgi sunmak için kullandı.

Resim içinde resim, Android 8’den başlayarak uzun yıllardır Android akıllı telefonlarda mevcuttur. Google yalnızca şimdi yeteneği tamamen genişletmek Android’in TV arayüzüne. Sadece benbir Android’de ike telefon veya tabletaynı anda iki ayrı uygulamayı kullanabileceksiniz: ekranın çoğunu kaplayan ve ikinci köşede mevcuttur. Google, geliştiricileri kendi temiz tutma API’si Ekranda gezinmeniz gereken arayüzün kritik bölümlerinin üst üste binmesini önlemek için.

Diğer yeni benekler TV’ler için Android 13 Beta’daki özellikler çoğunlukla küçüktür. Birincisi, belirli bir uygulamadan yayın yapmaya başlamak için akıllı telefonunuzdaki Google TV uygulamasını kullanabileceksiniz, böylece izleyecek bir şey bulmak için TV uzaktan kumandasıyla uğraşmanıza bile gerek kalmayacak. Beta ayrıca, geliştiricilerin Google TV veya Android TV ile Chromecast’iniz gibi cihazların farklı ses kaynaklarını tanımlayabilmesi için uygulayabileceği AudioManager adlı yeni bir API içerir. Google’ın eklediği mevcut bir API’nin uzantısıdır. Android 13 Beta üzerinde tıpkı resim içinde resim özelliğinin akıllı telefon öncelikli özelliğinin bir uzantısı olması gibi.

TV açıkken sık sık uykuya dalarsanız (bu her gece benim!), Google, MediaSession adlı yeni bir API tanıttı. Geliştiriciler, HDMI durum değişikliklerine daha iyi tepki vermek için bunu Google TV uygulamalarına uygulayabilir. TV’yi kapattığınızda (veya çok uzun süre dışlandıktan sonra otomatik olarak kapanır)Google TV’nin etkin olduğu cihazınız, yayın yapacak ekran olmadığını algılar ve bu nedenle de kapanır.

TV’lerine erişmek için farklı giriş yöntemlerine güvenen kişiler için, TV’ler için Android 13 Beta, InputDevice API’sinin bir parçası olarak farklı klavye düzenlerini destekler. Oyun geliştiricileri, QWERTY arasında geçiş yapmak için bu özelliği kullanabilir ve AZERTY klavyeler. Erişilebilirlik ihtiyacı olanlar için de Google TV, uygulamalar ve arayüz arasında sesli açıklamaları etkinleştirecek.

Bu değişiklikler henüz Google TV’de yayınlanmadı, ancak bu yıl şirketin bir sonraki Android sürümünü tamamladığı zaman olacaklara bir bakış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.