Google Tech, Akıllı Telefonların Sağlığınız Üzerindeki Etkisine Bakıyor

Google Tech, Akıllı Telefonların Sağlığınız Üzerindeki Etkisine Bakıyor

Google logolu bir tabelanın altında akıllı telefona bakan bir adam.

Dr. Nicholas Allen tarafından yürütülen dijital sağlık çalışması, akıllı telefonlarla olan ilişkimizi değerlendirecek.
Fotoğraf: Sean Gallup (Getty Resimleri)

Oregon Üniversitesi araştırmacıları Google Dr. Nicholas Allen, Google Sağlık Araştırmaları aracını kullanarak dijital refah üzerine bir çalışma yürütmek için şunları söyledi: bugün bir Google blog yazısı.

Nicholas Allen Oregon Üniversitesi’nde psikoloji profesörü, okulun Dijital Ruh Sağlığı Merkezi’nin direktörü ve teknolojinin sağlığımızla nasıl kesiştiğine dair bu yeni araştırma projesinin baş araştırmacısı. kullanılarak veriler toplanacaktır. Google Sağlık Çalışmaları uygulaması Bu, sıradan insanların saygın kurumlardan insan sağlığı çalışmalarına katılmasını sağlar. Bu çalışmalar çeşitli tıbbi durumlarla ilgili verileri içereceğinden, Google, uygulamanın kullanıcıların girdikleri hassas verileri kontrol etmesine izin vereceğini söylüyor. Bu yeni çalışma, akıllı telefonların zihinsel sağlık üzerindeki etkisine odaklanacak.

Allen blog yazısında, “Günümüzün akıllı telefonları, sosyal medyası ve dipsiz içerik akışlarıyla, çoğu, bu ürünlerin ruh sağlığı ve esenliği için kötü olması gerektiğine inanarak teknolojiyi kınamakta hızlıdır” dedi. “Ancak yalnızca bu potansiyel olarak zararlı etkilere odaklanmak tüm hikayeyi anlatmıyor. Ayrıca, bu araçların sunduğu tüm avantajlardan yararlanmamıza ve aynı zamanda risklerini yönetmemize de yardımcı olmuyor.”

Google Health Studies uygulaması, araştırmacıların, Allen’ın gönderide oldukça öznel olarak tanımladığı, önceden var olan kendi kendine rapor anketleri metodolojisinden uzaklaşmalarına olanak tanır. Bunun yerine uygulama, pasif ve sürekli algılama teknolojisini kullanarak “insanların telefonlarını nasıl kullandıklarına dair doğrudan, nesnel ölçümler” toplayabilecek. Fitbit verileri bir katılımcıya da gönderilebilir’takdir yetkisi. Araştırmacılar, Google Health Studies uygulamasının, benzer konularda önceden var olan çalışmalardan daha büyük bir örneklem toplamalarına ve ekran süresinin uykuyu nasıl etkileyebileceği gibi zihinsel sağlık ve telefon kullanımı arasındaki daha fazla ilişkiyi analiz etmelerine izin vereceğine inanıyor.

Çalışma dört hafta sürecek ve 27 Mayıs’ta kayıt için açılacak – bu özel araştırma projesinde yalnızca Android cihazları olan ABD’li yetişkinler yer alabilir. Google Sağlık Araştırmaları iddiaları Gizlilik Bildirimi Çalışmaya uygunluk, izin, çalışma verileri ve belirli üçüncü taraf uygulamalardan alınan veriler gibi yalnızca minimum miktarda kullanıcı verisi toplamak için. Google, araştırmaya katılanların kimliklerini korumak için Gizmodo’ya bir e-postada uygulama aracılığıyla toplanan verilerin kullanıcıların kimliğini kaldırdığını açıkladı. Daha sonra şifrelenir ve istatistiksel analiz için araştırmacılarla paylaşıldığı bir bulut sürücüsüne yüklenir. Google ayrıca, kullanıcıların çalışmadan çıkabileceğini de söyledi.

Google Health Studies’in kapsamlı gizlilik önlemlerini birleştirmek, Google’ın Gizlilik Bildiriminde araştırma verilerini satmayacağını ve sizi reklamlarla hedeflemek için kullanmayacağını açıkça belirtmesidir. Google’ın bu uygulama için kullanıcı güvenliğine olan ilgisi oldukça kurşun geçirmez görünüyor; bu, geçmişte en iyilerinden bile harika. sağlık uygulamalarının sorunları var gizlilik ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.