Google Street View Uygulaması Güncellemesi, Waze Apple Music’i Aldı

Google Street View Uygulaması Güncellemesi, Waze Apple Music'i Aldı

Bir yerin 2021'de nasıl göründüğünü gösteren Google Haritalar'ın ekran görüntüsü

Google’ın Sokak Görünümü, tıpkı DeLorean gibi sizi zamanda geriye götürebilir.
resim: Google

15 yıl sonra, Google Street View, nereye gittikleri hakkında fikir edinmeye çalışan insanlar için fiili hedef haline geldi. Street View olmasaydı, otelimin nerede olduğunu veya tren istasyonuna girmek için caddeyi hangi taraftan geçeceğimi merak ederek, yabancı yerlerde dolaşarak sayısız gün ve gece geçirirdim.

15. yılını kutlayan bu vazgeçilmez Google özelliğinin şerefine doğum günü Bu hafta şirket, şehirde dolaşmak için Sokak Görünümü’ne güvenen herkes için bir dizi yeni, yararlı özellik sunuyor. İlk önemli bit, Google’ın geçmiş Sokak Görünümü verilerini hem özelliğin hem de iPhone ve Android uygulamaları. Masaüstü tarayıcılarda uzun süredir var olmasına rağmen, artık mobil cihazlarda kullanılabilir olması bir nimet. Bazen, bir yerin, örneğin inşaat vinçleri ve teslimat kamyonlarıyla kaplanmadan önce nasıl göründüğüne atıfta bulunmanız gerekir.

TarihiTüm Sokak Görünümü verileri bugün dağıtılmaya başlanacak, ancak bu biraz zaman alabilirt resmen varmadan önce cihazlarınızda. Seçenek, iOS ve Android cihazlarda açılır ve size “daha ​​fazla tarih görme,” Gözetlediğiniz alanın en son fotoğrafının yanında.

Yakınınızda 360 derecelik bir kameranız varsa (Çocuğumun görüntülerini çekmek için bir Insta360 One RS kullanıyorum) Google’ın Sokak Görünümü’ne de katkıda bulunabilirsiniz. Yeni Sokak Manzaralı Stüdyo “360 görüntü dizilerini hızlı ve toplu olarak yayınlamak için ihtiyacınız olan tüm araçları” almak için başlatabileceğiniz web tabanlı bir uygulamadır. Google bu tür şeyleri daha önce yapmış olsa da (birkaç yıl önce Big Sur’a yaptığım ziyaretin 360 derecelik bir fotoğrafını açıkça Google Haritalar’a yüklediğimi hatırlıyorum), bu, şirketin haritasını çıkaramadığı bazı yerel ayarları kitle kaynağına almasına yardımcı olacaktır. . Uyumlu Sokak Görünümü kameralarının bir listesini bir Google Destek sayfası.

Sokak Görünümü kamerasının fotoğrafı

Google’ın yeni Street View kamerası
Fotoğraf: Google

Kameralardan bahsetmişken Google, özellikle Street View için yeni bir kamera piyasaya sürüyor. İçinde Blog yazısışirket yazıyor:

Bu yeni kamera, bütün bir Street View arabasına entegre ettiğimiz tüm güç, çözünürlük ve işleme özelliklerini alıyor ve onu kabaca bir ev kedisi boyutunda olan ultra taşınabilir bir kamera sistemine indirgiyor. Ancak ev kedilerinden farklı olarak, uzak adalara, dağların tepelerine kadar veya yerel kasaba meydanında bir gezintiye götürülmeye hazırdır.

Maceracı ev kedileri olan arkadaşlarımın farklı olmak için yalvaracağını söyleyeceğim. Ama dalıyorum! Yeni Street View kamerası şu anda pilot modda ve şirket bunu gelecek yıl tamamen kullanıma sunmayı planlıyor. Kamera biraz filmdeki bir karaktere benziyor. Duvar-E ve ağırlığı 15 kilodan az. Aynı zamanda “son derece özelleştirilebilir”. Google, teçhizata lidar tarayıcılar gibi ekstra bileşenler kolayca takabilir. Street View kamerası herhangi bir araca da sığabilir ve bu da şirketin harita verilerini toplamak için kullandığı olağan araç filosunun dışına çıkmasını kolaylaştıracaktır.

Waze, Apple Music’i alıyor

Bu Street View yıldönümüyle doğrudan aynı zamana denk gelmese de Google, diğer haritalar uygulamasında bir güncelleme yayınladı. Waze ilan edildi uygulaması aracılığıyla resmi olarak Apple Music’i desteklediğini söyledi. Artık, derlenmiş çalma listeleri ve Apple Music radyosu dahil olmak üzere Apple Music içeriğini doğrudan Waze Audio Player’dan dinleyebilirsiniz. Uygulama, listenin bir parçası olarak Deezer, Spotify, NPR, iHeartRadio, Pandora, YouTube Music ve Amazon Music’e katılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.