Android

Google Pixel Tablet 2023’te Geliyor Android 13 Çalıştırıyor

Google Piksel Tableti

Google’ın Pixel Tableti 2023’te geliyor
resim: Google

Google, Google I/O sırasında başka bir tablet piyasaya sürmeyi planladığı düşünüldüğünde, tabletler söz konusu olduğunda “dene, tekrar dene” atasözünü kalpten alıyor gibi görünüyor. Ancak bu, işleri sarsmadığı anlamına gelmez. Şirketin kısa ömürlü olmasına karşın Piksel Listesi Şirketin I/O konferansında tanıtılan gizemli tablet Chrome OS’yi çalıştırdı, Android tarafından destekleniyor.

Bu işletim sistemi takası, Slate’in manevi halefini karşı karşıya getirecek Samsung’un Galaxy Tab cihazlarıNesli tükenmekte olan Android tablet türleri arasında yer almasına rağmen ticari ve kritik başarı elde eden . Samsung’un dayanıklılığı, iPad üzerinden pazar payı kazanmak için zorlu bir mücadelede Chrome OS rakiplerine karşı kazanımlar gördüğünden, Android destekli daha fazla birimin vahşi doğaya girişini teşvik ediyor olabilir.

Google’ın (üçüncü taraf OEM’ler tarafından üretilen) Nexus cihazlarından bu yana ilk kez Android tablet pazarına yeniden girmesi bazıları için sürpriz olabilir. Bir noktada, iPad’in bu muadillerinin ana cazibesini yitirdiği ve dönüştürülebilir Chromebook’lara veya ayrılabilir klavyeli tabletlere geçişin kaçınılmaz olduğu görülüyordu. Google, Bluetooth bağlantı sorunları da dahil olmak üzere yazılım hataları tarafından geri alınan umut verici bir cihaz olan Pixel Slate ile 2018’de çalıştı. O zamanlar Android uygulamalarının iyi ölçeklenmemesine yardımcı olmadı. Sonunda Google, Pixel Slate’i durdurdu ve bir devam filmi yayınlama planlarını rafa kaldırdı.

Şimdi tablet sorununa farklı bir açıdan yaklaşıyor ve yapı taşları zaten yerinde. Şirket, yakın zamanda tabletlerdeki deneyimi iyileştirme çabalarını yeniden ateşledi ve test sürecinde Android 12L, özellikle büyük ekranlı cihazlar için yaklaşan bir güncelleme. İki sütunlu bir düzen ekler, ana UI öğelerinin konumunu ayarlar ve geliştiricilere daha büyük paneller için optimize edilmemiş uygulamalar için mektup kutusu üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

Google, yakında çıkacak olan bu Android tablet hakkında bize fazla bir şey söylemedi, yalnızca I/O etkinliğinde kısaca tanıtıyor. Pixel 6, Pixel 6 Pro ve Pixel 6a’ya güç veren tescilli çip olan Google Tensor’da çalışacağını ve Galaxy Tab’ın Samsung’un Galaxy akıllı telefonlarının bir ortağı olması gibi, bu akıllı telefonlar için bir yardımcı cihaz olarak tasarlandığını biliyoruz. .

Tabletin, yazı yazarken paylaşabildiğimiz tek görüntüsü, Pixel ailesinin geri kalanını beceriksizce fotoğraflıyor, arduvazın bir köşesinde solo kamera ve hoparlör ızgarası yarıkları gibi görünüyor. Meslektaşım Florence Ion, Material You widget’larını çalıştıran tabletin bir görüntüsünü gördü ve duygularını özetlemek için “baştan çıkarıcı” kelimesini kullandı. Google, cihaza “Piksel tablet” adını verir. Buradaki küçük harfe dikkat edin; bu ad nihai olmayabilir, ancak tablet kesinlikle Pixel ailesinin bir parçası olacaktır. Adı ne olursa olsun Google, cihazı 2023’te piyasaya sürmeyi umuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu