Google Pixel 6a Yaz Çıkış Tarihi, 7/7 Pro Muhtemelen Sonbaharda

Google Pixel 6a Yaz Çıkış Tarihi, 7/7 Pro Muhtemelen Sonbaharda

Pixel 7, 7 Pro ve Pixel Buds Pro'nun bir fotoğrafı

Google, Pixel Buds Pro ile birlikte Pixel 7 ve 7 Pro’yu zaten açıkladı.
resim: Google

Google I/O 2022 açılış konuşmasında Google, şüphelendiğimiz şeyi resmen onayladı: Ufukta yeni Pixel akıllı telefonlar var ve çok yakındalar. Orta seviye Google Pixel 6a, bu yaz raflarda yerini alacak ilk ürün olacak. Bu yılın ilerleyen saatlerinde Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu da bekleyebilirsiniz. Ancak Google, bu yıl daha sonra geleceği gerçeğinin ötesinde, ikincisi hakkında fazla bilgi sunmadı, bu nedenle Pixel 6a ile ilgili ayrıntıların o zamana kadar yapılması gerekecek.

Google’ın, ne kadar uzakta olduklarına bakılmaksızın, tüm yıl boyunca büyük donanım sürümlerini tek bir konferansta toplu olarak duyurduğunu görmek ilginç. Google, iki akıllı telefon sürümüne ek olarak, Google I/O açılış konuşması sırasında Pixel Buds Pro, Pixel Watch ve Pixel Tablet ile dalga geçti, ancak bu sonuncusu en az 2023’e kadar piyasaya sürülmeyecek. Google açıkça görmenizi istiyor. Pixel donanımı, mirasını interneti endeksleme üzerine inşa eden bir şirkette acemi bir fikirden daha fazlası olarak. Pixel, Google’ın ortam bilgi işlem vizyonunun bir parçasıdır ve akıllı telefonunun, Google’ın evinizdeki her şeyin merkezinde olmasını ister.

Pixel 6a: iPhone SE için geliyor

Üç Pixel 6a ünitesinin fotoğrafı

Pixel 6a renk dizisi.
resim: Google

Google I/O’nun akıllı telefon duyurularından ilki, 28 Temmuz’da 450 $’a resmi olarak piyasaya sürülen Pixel 6a’dır. Telefon, amiral gemisi selefi olan telefon ile bir tasarım dilini paylaşıyor. Piksel 6 ve 6 Proarkaya bakan tüm kamera bileşenlerini barındıran arkadaki polarize kamera çubuğuna kadar.

Pixel 6a, önceki nesillere kıyasla bilgi işlem için farklı bir yaklaşım benimsiyor. Google, Qualcomm gibi üçüncü taraf bir yonga üreticisinden orta seviye işlemciye varsayılan olarak geçmek yerine, kendi bünyesindeki Tensor CPU’su Titan M2’yi seçti. Bu şekilde, Pixel 6a, 5G modem ve güvenlik mimarisi de dahil olmak üzere premium Pixel 6’ya benzer yeteneklere sahiptir ve A serisini başarılı bir akıllı telefon modeli haline getirmeye yardımcı olan tüm kamera akıllılarından bahsetmiyorum bile. Google ayrıca işlemcinin Pixel 5a’daki Qualcomm Snapdragon 765G’den beş kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Apple’ın stratejisine benzer. iPhone SESon zamanlarda, amiral gemisi iPhone 13’ün içindeki aynı işlemci olan A15 Bionic çipine bir darbe aldı.

Bu işlemci değişikliğiyle birlikte dikkat edilmesi gereken başka özellikler de var. Samsung’dakinden biraz daha küçük olan 4400mAh pil var. Galaxy A53 5GPixel 6a’nın büyük olasılıkla rekabet edeceği. Google, yerleşik Aşırı Pil Tasarrufu moduyla pilin 72 saate kadar dayanabileceğini söylüyor.

Ayrıca Pixel 6a’da onu tam anlamıyla orta seviye bir telefon tutan 6 GB bellek var. 128 GB depolama alanına sahip olacak ve WiFi 6e, Bluetooth LE, eSIM ve temassız ödemeleri destekleyecek. Verizon kullanıcıları için Google, Titan M2 çipinde hem 5G hem de mmWave desteğini listeler.

Kulaklık jakını geri almak için sabırsızlanan son ses temizleyicilerinden biri olup olmadığınızı düşünmeniz gereken büyük bir serseri var. Pixel 5a’nın aksine Pixel 6a, bağlı kulakiçi kulaklıklarınız için 3,5 mm’lik ek parçaya sahip değildir. Şu anda TikTok’ta çok popüler olduklarını biliyorum, ancak geri kalanımız gibi yedekte bir adaptörle alttaki USB-C bağlantı noktasından takmanız gerekecek!

Üç Pixel 6a cihazının ön yüzünün bir resmi

Material You arayüz stilleriyle Pixel 6a’nın ön tarafı.
resim: Google

Pixel 6a’nın kamera özellikleri

Google’ın Pixel akıllı telefonlarındaki kameralar, genellikle şirketin algoritmayı daha azıyla daha fazlasını yapacak şekilde ayarlaması nedeniyle en iyilerinden biri olarak övülür. Bu özellikle Pixel A serisinde geçerlidir. Bir amiral gemisi Pixel cihazının tüm özelliklerini alamayacaksınız, ancak A serisi, düşük ışıkta çekim durumlarını benzer fiyatlı rekabetten biraz daha iyi idare etme konusunda bir geçmişe sahiptir.

Google, telefonu önizlerken Pixel 6a’nın kamera sistemini ortaya çıkardı. Çift arka kamera sistemi, yani telefonun Samsung’un Galaxy A53 5G’de sunduğundan daha az lense sahip olacağı anlamına geliyor. Pixel 6a, optik görüntü sabitlemeli (OIS) birincil 12 MP Sony IMX363 kameraya ve ikincil 12 MP Ultra Sony IMX386 ultra geniş kameraya sahip olacak. Öne bakan kamera aynı zamanda geniş açılı bir sensördür: 84 derecelik görüş alanına ve sabit odak özelliklerine sahip 8 MP Sony IMX355. Google, Pixel 6a’nın Pixel 6’daki gibi yüz bulanıklaştırma, sihirli silgi ve Gerçek Tonlu çekim özellikleriyle ayarlanacağını söylüyor.

Okuduklarınızı beğendiyseniz, 21 Temmuz’dan itibaren Pixel 6a için ön sipariş verebilirsiniz. Akıllı telefon 28 Temmuz’da satışta olacak. Doğrudan 450 dolara mal olacak, bu da Samsung ve Apple’ın fiyatlarıyla hemen hemen aynı. ilgili orta seviye telefonlar.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde: Pixel 7 ve 7 Pro

Pixel 7 ve 7 Pro'nun farklı renklerini gösteren bir fotoğraf

Google’ın Pixel 7 ve 7 Pro renderları.
resim: Google

Google ayrıca geliştirici konferansını bir sonraki amiral gemisini ortaya çıkarmak için bir fırsat olarak kullandı. Ciddi tedarik sorunlarına rağmen Pixel 6, hem Pixel 4’ü hem de Pixel 5’in toplu satış rakamlarını aştı. Aslında, gazetecilerle kapalı bir oturumda, donanımdan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Rick Osterloh, kıtlık olmasaydı şirketin muhtemelen daha fazla Pixel 6 birimi satacağını söyledi.

Her neyse, Google, Pixel 7 ve 7 Pro ile tekrar altın peşinde gibi görünüyor. Bu yüzden yutturmaca makinesini erken başlatıyor. Ancak, Pixel 7 ve 7 Pro’nun yeteneklerinden ziyade yalnızca ilgili görünüm ve hissini sergiliyor. Telefonların arkalarında önceki modellerle aynı kamera çubuğunun olacağını biliyoruz, ancak kamera çubuğu cam yerine alüminyum olacak.

Google ayrıca Pixel 7’nin yeni nesil Google’ın Tensor işlemcisine sahip olacağını söyledi. Konuşma tanıma, fotoğrafçılık yetenekleri ve şirketin amiral gemilerini yapmak için ayarladığı şeylerin çoğunda daha fazla “ağır AI atılımları” getirmeli.

Pixel 7 ve 7 Pro’nun bu yılın sonuna kadar çıkması beklenmiyor. Genellikle sonbaharda daha önemli bir donanım olayıyla birlikte piyasaya sürülür ve genellikle bir sonraki Android sürümünün tam sürümüyle aynı zamana denk gelir. Google’ın bir sonraki amiral gemisinin teknik özellikleri ve Android 13 ile nasıl çalıştığı hakkında bu yılın ilerleyen aylarında daha fazlasını duymayı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.