Android

Google Killing Duo, Özelliklerini Meet’e Getiriyor

Google Duo'nun bir fotoğrafı

Duo, Google Meet olacak.
Fotoğraf: Floransa İyon / Gizmodo

İnsanların Google’ın bir şeyleri istemeden öldürmesiyle ilgili yaptığı tüm şakalardan rahatsız oluyorum. Sanırım bunun nedeni ekosistemin o kadar derinlerinde olmam ki, bu tür genellikle doğrudan değişir beni etkile. Google’ın en son suikast hedefi, şu anda Meet ile tek bir görüntülü arama uygulamasında birleştirilen Duo’dur. Beni hayal kırıklığına uğrattığı kadar, bir başka harika neden bu kadar çok olduğuna dair bir örnek Google Tarafından Öldürüldü espriler.

Bugün, Google, Duo’nun zamanında ölümü için geçiş planını bir süre sonra ortaya koydu. Blog yazısı güncellemeyi detaylandırıyor. Android’deki ve başka yerlerdeki Duo uygulaması, önümüzdeki haftalarda sanal arka planlar ve birkaç katılımcıyla bir görüntülü toplantı koordine etme ve planlama yeteneği de dahil olmak üzere Meet benzeri özellikler alacak. Altyazılar da kullanılabilir hale gelecek ve görüntülü aramalar 100’e kadar katılımcıyı kapsayacak şekilde genişletilebilecek.

Google, bu yılın sonlarına kadar Duo’yu resmi olarak Meet’e çevirmeyecek. Olduğunda, Android cihazınızdaki deneyim ve Google Asistan liderliğindeki akıllı ekranlar çok farklı olmamalıdır.. Görüşme geçmişiniz, kişileriniz ve mesajlarınız devam edecek ve yeni bir uygulama indirmeniz gerekmeyecek.

Yeni Google Meet’in önizlemesi, Android’de Duo’nun yerini aldığı zamanki gibi görünecek.
gif: Google

Eskiden Google Meet, bilgisayarınızdan veya Chromebook’tan oturum açabileceğiniz uygulama olduğu için profesyonel ayarlar için ayrılmıştı, Google Duo ise mobil ortamda kullanım içindi. Google’ın Duo’sunun bazı avantajları arasında grup araması, eğlenceli efektler ve diğer hattaki kişi açamadığında görüntülü mesaj bırakabilme özelliği vardı. Google Duo’yu sık sık Android’in Apple’ın FaceTime sürümü olarak tanımladım, ancak onu çoğunlukla yakın ailemle arayüz oluşturmak için kullandım ve başka hiç kimseyle bağlantı kurmadım – sorun buydu.

When I told my husband about Google’s upcoming changes to Duo, his immediate response was, “finally.” It made no sense for Google to have two different video chat apps between its platforms.

The company seems to have realized this, too. Javier Soltero, head of Google Workspace, told The Verge “Gerçekten önemli olan, insanların hangi aracı, hangi amaçla, hangi durumda kullanacaklarına dair seçimi nasıl yaptıklarını anlamaktır.” Google, insanların Google hesaplarına veya Gmail adreslerine göre çalıştığını gördü. İki video uygulamasını birleştirerek, şimdi ihtiyacınız olan tek şey, iletişim kurulacak adres, başka bir şeyden ziyade. Apple’ın FaceTime’ının arkasındaki altyapıya benzer.

Google Duo tamamen ortadan kalkmıyor – en azından ruhen değil. Geri kalan özellikleri, daha önce bahsettiğim eğlenceli kısımlar da dahil olmak üzere yeni Meet’te toplanacak. Ayrıca, görüntülü arama yapmak için WhatsApp gibi üçüncü taraf sohbet uygulamalarına olan bağımlılığı da azaltır. Google Duo’nun iOS’ta kullanılabilir olmasına rağmen, iPhone veya iPad kullanan herhangi bir arkadaşınızı veya aile üyesini indirmeye ikna etmek zordu bir diğer Android cihazımı veya Google akıllı ekranımı aramak için uygulama. İleride birbirimizden tek ihtiyacımız olan ilgili Google hesaplarımız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu