Android

Google, Google I/O 2022’de Geliştiriciler için ne duyurdu?

Google I/O, Google’ın en büyük yazılım değişikliklerini ve güncellemelerini yayınlamak için gerçekleştirdiği yıllık bir etkinliktir. Google I/O 2022, 11-12 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleştirildi ve beraberinde bazı önemli değişiklikler getirdi.

Etkinlik, Android içerik oluşturucuları için bazı olağanüstü ifadeleri kapsıyordu:

 • Android uygulama geliştirmeyi daha basit hale getirmek için heyecan verici benzersiz özellikler
 • Giyilebilir uygulamalardaki gelişmeler ve büyük ağlar için büyüme
 • Android Studio ve Jetpack Oluşturma Geliştirmeleri
 • Gözden geçirilmiş bir Google cüzdanı
 • Google I/O 2022’de Geliştiriciler için Önemli Duyurular

  Google I/O, sürekli olarak büyük ölçüde geliştirici odaklı bir sergi olmuştur. Google’ın I/O oluşturucu açılış konuşması sırasında ve sonrasında yaptığı çok önemli açıklamaları burada bulabilirsiniz.

  1. Android 13 Beta

  Şu anda, bir sonraki Android 13 beta da hazır. Uygulamalarınızı, taşınabilir cihazlarla eşleştirme ve medya kayıtlarını kullanma için gelişmiş onaylar, gizliliği koruyan resim seçici ve yeni bildirim onayı gibi en modern gizlilik ve güvenlik özellikleri için bir araya getirebilirsiniz.

  Temalı uygulama simgeleri ve uygulamaya özel diksiyon yardımı gibi özelliklere erişerek uygulamanızı daha güçlü hazırlayabilirsiniz.

  Ayrıca, Bluetooth LE Audio ve HDR bant gibi yeni kriterleri takip ederek gelişebilirsiniz. Android 13 Beta’yı bazı özel katlanabilir, tablet ve telefonlarda deneyebilirsiniz.

  2. Jetpack Oluşturma

  Google, esnek bir parametre olan Font Padding’i geliştirerek en ünlü hatalardan biriyle ilgilenen Jetpack Compose 1.2 Beta’yı başlattı. Bir yapılandırma içinde daha kesin metin hizalaması sağlar, bu nedenle Google bu önemi yanlış bir şekilde koymayı ima eder.

  Jetpack Compose 1.2 ayrıca indirilebilir karakterleri açarak Google Fonts’u bir aksilik halinde incelemenizi sağlar. Ayrıca basit bir formatla yedek karakterler üzerinde anlaşabilirsiniz.

  Günümüzde Jetpack Compose, Android’in metin büyüteci widget’ına yardımcı oluyor. Önceki sürüm, yani Compose 1.1.0, metin boşluklarını atamak için bu büyüteci aldı. Ve son baskı, Seçim Konteynerindeki büyüteci destekliyor.

  Ayrıca, büyüteci, Görünümlerdeki Android büyüteci ile aynı işlemlere ve modlara uyacak şekilde geliştirdi. Çeşitli var Android uygulama geliştirme şirketleri en son trendlerle güncel kalır. En iyi android uygulama geliştirme hizmetleri için onlara ulaşabilirsiniz.

  3. Android Stüdyosu

  Google ayrıca Android uygulama geliştirme için kullanılan araç setinde bazı yeni iyileştirmeler yayınladı. Bir Kanarya deşarjı olan Android Studio Electric Eel ve Beta’da olan Android Studio Dolphin olmak üzere iki Android Studio lansmanı var.

  Android Studio Dolphin, içerik oluşturucuların tasarım Müfettişi ile kompostlanabilirlerin ne sıklıkla yeniden oluşturulabileceğini test etmelerini sağlar. Bir dizi yeniden kompozisyon, birleştirilebilir bir optimize etmenin mümkün olduğunu ima eder.

  Ayrıca Dolphin, içerik oluşturucuların animasyonları hızlı bir şekilde ayırt etmesine ve temizlemesine yardımcı olan bir Animasyon Koordinasyonu yöntemi içerir. Ayrıca, içerik oluşturucuların çeşitli ekran kapsamları için formüle edebilmeleri için MultiPreview ek açıklamasını geliştirir.

  Diğer okta, Android Studio Electric Eel, kompostlanabilirlerin ne zaman ve hangilerinin yeniden oluşturulacağını dikkate alan bir yeniden düzenleme vurgulayıcıyı vurgular.

  4. Çarpıntı 3

  Google ayrıca I/O 2022 etkinliğinde Flutter 3’ün açılışını yaptı. Grubun platformlar arası uygulama geliştirme paketi, Linux ve macOS için yakın zamanda oluşturulan yardımlarla gelişiyor.

  Ayrıca Firebase entegrasyonu, Casual Games Toolkit’teki geliştirmeleri güçlendirir, Apple Silicon Mac’lerde daha hızlı toplama hızlandırır ve farklı işlevsellik ve ürün özelliklerini güçlendirir.

  Ayrıca, Google’ın Material You aim terminolojisiyle ilgili yeterli yardımı alacaksınız. Flutter 3 ayrıca Dart SDK 2.17’nin patlamasıyla birlikte bulunur.

  5. Büyük Ekranlar ve Katlanabilirler

  saat Google G/Ç 2022, Google, Android 12L’yi, yani tabletler ve katlanabilirler gibi daha büyük ağları kullanıma sundu. Bunlar, çoklu görev, sistem kartından sütun tabanlı yapılandırmalar ve bölünmüş ekran yöntemi gibi özellikler için daha fazla ekran alanına sahiptir.

  Android 13’teki gelişmeler, uyarlanabilir UI’ler oluşturmak ve oluşturmak için harika bir macera sunuyor.

  Google, standart düzenler olarak bilinen üç başlangıç ​​yapılandırması önerir. Büyük ağlarla programların başlatılmasına yardımcı olurlar.

 • beslemek
 • yardım paneli
 • liste detay görünümü
 • Bunlar, ana amaç vakaları için başlangıç ​​programlarıdır. Çeşitli araçlar için alana dayalı olarak kullanıcı arayüzünüzü yenilemenize yardımcı olan yeni kesme noktaları şunlardır:

 • genişletilmiş
 • orta
 • taşınabilir
 • Bu önceden belirlenmiş dersleri Jetpack Window Manager 1.1 arşivinde keşfedebilirsiniz. Jetpack DragAndDrop arşivi, sürükleyici UI’ler oluşturmak için başka bir olağanüstü arşivdir. Çekmeyi ve indirmeyi daha etkili hale getirmek için size yardımcı dersler verir. Aşağıdakilerden biri, bileşenlerin sezgisel olarak karıştırılmasına yardımcı olan Slidingpanelayout’tur.

  6. Sağlık Bağlantısı

  Google ayrıca, Android cihazlarda sağlık verilerini hızlı ve güvenli bir şekilde analiz etmek için yeni bir forum olan Health Connect’i ilan etti. Samsung Health, Google Fit ve Fitbit’in kavradığı şey Google ve Samsung’un işbirliğidir.

  Kullanıcılar izin verdiğinde Health Connect, Android cihazındaki tüm uygulamalardan kanıt alır ve verileri cihazdaki bir veri deposunda saklar. Kullanıcılara eksiksiz veri ve sağlık verilerinin anlaşılmasını sağlar. Artık Health Connect’e Jetpack Health API aracılığıyla Alpha’da erişilebilir.

  7. Ateş Üssü

  Google I/O 2022’de Firebase ekibi, Firebase Uzantısı koşullarının ilk çıkışını yaptı. İçerik oluşturucuların protokolleriyle genişletmelerin işlevselliğini geliştirmelerini sağlar. Ayrıca, Typesense, RevenueCat, Stream ve Snap tarafından başlatılan ödeme işleme, sorgulama ve ticaret için mevcut üçüncü taraf genişletmeleri şu anda Firebase Emulator Suite’te mevcuttur.

  Firebase, başlamak istediği taahhüdü azaltmak, Crashlytics’ten sinyaller almak, uygulamalarda isteğe bağlı oturum açma zararlı sorunları ve Flutter’ın potansiyel olarak daha fazla çarpmasını sağlamak için Crashlytics yardımını revize etti.

  8. Google Cüzdan

  Google, 2011’de ilk cüzdan uygulamasını duyurdu. Birçok değişikliğe uğradı ve sonunda 2018’de Google Pay’e dönüştü. I/O 2022’de Google, eski cüzdanını geri getirmek için gözden geçirilmiş, yeni bir Google Cüzdan ilan etti.

  Yepyeni Google Cüzdan uygulaması, biniş kartları, inanç menüleri, aşı kartları, bonus kartları vb. gibi önceden ayarlanmış bazı izin türlerine açıklama ekler.

  Alt Çizgiler

  Bir ton lüks yazılım değişikliği ve güncellemesiyle Google, I/O 2022’de yeterli yardımı sağladı. Android, Firebase ve Flutter’daki geliştirmeleri ve iyileştirmeleri uygulamalarınıza yansıtabilir, iyileştirme prosedürünü ek, sorunsuz ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Herhangi bir karışıklık var, Android uygulama geliştiricisini işe al.

  SSS

  1. Google I/O nedir?

  Ans. Google I/O, arama canavarı Google tarafından düzenlenen yıllık bir içerik oluşturucu komitesidir. Bu toplantıda, içerik oluşturucular, Google ekosistemi için farklı yardımlar sağlamak için ölen yazılım güncellemelerini ve geliştirmelerini anlıyor.

  2. Google I/O 2022 ne zamandı?

  Ans. Google I/O 2022, 11 Mayıs Salı ile 1 Çarşamba arasında gerçekleştirildi

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Başa dön tuşu