Google, Apple’ın Chromebook Güncellemesindeki Kolaylığını Taklit Ediyor

Google, Apple'ın Chromebook Güncellemesindeki Kolaylığını Taklit Ediyor

Bir Chromebook'un fotoğrafı

En son Chrome OS güncellemesi Chromebook’unuzu biraz daha Apple-y hissettirecek, çünkü Chrome OS’nin bazı yeni özellikleri, yanınızda bir Android telefona sahip olmanıza bağlı. Google bugün duyurdu Chrome OS M103, beta sürümünde birkaç ay kaldıktan sonra resmi olarak kullanıma sunuluyor. Özellikler içerir Google’dan beri bekliyoruz CES’te alay etti, ve beklediğimiz biri bir yıldan fazla.

Bir kez aldığınızda Güncelleme, Chrome OS’nin Telefon Hub’ı, fotoğrafları doğrudan Android cihazınızdan indirmenize izin verir. Bu görüntüleri buluta yüklemeden cihazlar arasında aktarmayı kolaylaştıracaktır. Microsoft tarafından geliştirilen Telefon Hub’ı bir şeyler yapmanıza izin verdiğinden, bu özellik Android cihazlara sahip Windows 10/11 kullanıcıları için zaten mevcuttur. benzer.

Telefon Merkezi fotoğraf aktarımı özelliğinin işlenmiş bir ekran görüntüsü

Yeni Phone Hub güncellemesi, fotoğrafları Android cihazınızdan Chromebook’unuza kolayca aktarmanıza olanak tanır.
resim: Google

M103 güncellemesi ayrıca Wi-Fi kimlik bilgilerini Nearby Share aracılığıyla paylaşma özelliğini de sunar. Nearby Share, Wi-Fi Direct kullanarak Android ve Chrome OS arasında dosya, fotoğraf ve müzik paylaşmanıza izin vermesi açısından Apple’ın AirDrop’una benzer. M103 güncellemesiyle, Android telefonunuzda birkaç dokunuşla Wi-Fi ağ kimlik bilgilerini uyumlu bir Chromebook’a aktarabilirsiniz.

Wi-Fi ağlarını Chrome OS ve Android arasında paylaşmak için akıllı telefonunuzda eşleştirme işlemini başlatmanız gerekir. İçinde Ayarlar paneli, üzerine dokunun Ağ ve İnternetseçme kablosuz ağve bağlı olduğunuz ağa dokunun. öğesine dokunun. Paylaşmak Cihaz şifrenizi girmek ve QR kodunu açmak için simge. Bunun altında etiketli bir düğme göreceksiniz. Yakında. Chromebook’unuzla bağlantıyı başlatmak için buna dokunun. Telefonunuz daha sonra ağ adını ve şifreyi silecek ve Chromebook’unuzun sizin için oturum açmasını sağlayacaktır.

Bu yazın sonlarına kadar mevcut olmasa da Google, iPhone ve Apple’ın HomePod’u gibi cihazlar arasında dokun ve kur mekanizmasını anımsatan bir özellik için bir güncelleme de sağladı. Hızlı Çift sonunda yolda (geçen Mayıs ayından beri bekliyoruz) ve bir çift Bluetooth kulaklığı Chromebook’unuza dokunarak bağlayabilmenizi sağlayacak. Çalıştığında, iPhone’da bir çift AirPods bağlamak isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencereyle aynı şekilde eşleştirmek isteyip istemediğinizi soran bir açılır bildirim göreceksiniz. Bluetooth LE’nin büyüsünün getirdiği sinerji.

Yerleşik işbirliği

Chrome OS için tamamen yeni olmasa da, Google’ın ekran görüntüsü Bu son güncellemede resmi olarak herkese sunulacak. Screencast, kopyalanmış videoları kaydetmenize, kırpmanıza ve paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca, bir sunum yapıyormuş gibi ekrana yazmanıza olanak tanır ve ardından güvenli bir şekilde saklanması için Google Drive’a yüklenir.

Güncelleme şimdi Chromebook’lara yayılıyor olmalıdır. altında cihazınızın güncellenip güncellenmediğini kontrol edebilirsiniz. Chrome OS hakkında seçenek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.