Flutter Uygulaması Geliştirmek İçin En İyi 10 Harika İpuçları ve Püf Noktaları

Top 10 Amazing Tips and Tricks for Flutter App Development

Flutter, platformlar arası mobil uygulamalar oluşturmak için gerekli araçları içeren açık kaynaklı bir geliştirme kitini (SDK) ifade eder. SDK, kullanıma hazır widget’lar, komut istemi araçları, test, entegrasyon için API’ler ve daha fazlasını içerir. Ayrıca Flutter, iOS ve Android uygulamalarının mükemmel bir performansla oluşturulmasına olanak tanır.

SDK, zayıf tasarım, performans ve güvenlik sorunları dahil olmak üzere diğer platformlar arası teknolojilerin ana sorunlarını yenmeyi başardı. Flutter uygulamaları da yerel uygulamalardan neredeyse ayırt edilemez. Bu blogda, tüm çalışma sürecini geliştirmeye yardımcı olacak en iyi Flutter ipuçlarını, püf noktalarını ve tekniklerini tartışacağız. Flutter uygulama geliştirme Hizmetler.

Flutter uygulama geliştirmenin avantajları

Flutter’ın yalnızca popülerliğini değil, aynı zamanda bir çapraz platform uygulaması tasarlama ihtiyacını belirleyen şaşırtıcı avantajlarından bazıları şunlardır:

Azaltılmış pazara sunma süresi

Flutter, geliştiricilerin birden çok platform için ortak kod parçalarından yararlanmasına olanak tanır. Geliştirme sürecinde geçen süreyi olumlu etkiler. Bu nedenle, Flutter uygulama geliştirme hizmetlerinden yararlanma, uygulamanızı kısa sürede pazara sunmanıza olanak tanır.

Uygulama geliştirme maliyeti

Platformlar arası bir çözüm veya hizmet, geliştiricilerin, kodun işletim sistemine daha fazla çevirisini kullanarak çeşitli platformlar için ortak bir kod oluşturmasını sağlar. Ancak kişisel gelişim ile birlikte işletmeler iki farklı uygulama için ödeme yapmak zorunda kaldı. Böylece iOS uygulama geliştirme maliyetlerinden %30-50 oranında tasarruf sağlar veya Android uygulama geliştirme maliyetleri. Bu nedenle Flutter, minimum uygulanabilir ürün (MVP) geliştirmek için ideal bir çözümdür.

En iyi Flutter ipuçları ve püf noktaları

Kısa sürede harika bir giriş ekranı oluşturun

Uygulamanızın etkileyici bir giriş ekranı yoksa panik yapmayın. Flutter’daki Giriş Ekranı, onu en fazla 10 dakika içinde oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu özellik, kullanıcıların başlatıcıda bir giriş ekranı oluşturmasına olanak tanır. Örneğin, uygulamanın fikrini paylaşabilir ve piyasaya sunabilirsiniz. Bu widget, tasarımcının emrinde harika tasarımlarla özelleştirilebilir. Ayrıca, tasarımlar periyodik olarak gelişmeye devam ediyor. Bu nedenle, uygulamanın ana ekranına kişisel bir dokunuş katmak istiyorsanız, Android uygulama geliştiricilerini işe alın ısmarlama bir giriş ekranı tasarımı ve geliştirme deneyimi oluşturmak için bizimki gibi güvenilir bir uygulama geliştirme şirketinden.

Şaşırtıcı Flutter kod parçacığı

Verimliliğinizi artırmak istiyorsanız, Flutter Code Snippet, yaygın olarak kullanılan Flutter sınıflarını ve yöntemlerini oluşturmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, streamBldr ve singleChildSV kısayolunu yazarsanız, sırasıyla StreamBuilder Widget ve SingleChildScrollView Widget’ı kolayca oluşturabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılar Android Studio veya VSCode’da Flutter snippet’inden yararlanabilir.

Font Awesome ile çekici Simgeler oluşturun

Geliştiriciler, okunması kolay, basit ve güzel uygulama simgeleri oluşturmak için Flutter için Font Awesome’i kullanabilir ve kısa sürede harika simgeler oluşturabilir. Özel gereksinimler için tasarımcılarla görüşebilirsiniz ve onlar size uçtan uca Flutter uygulama geliştirme hizmetleri konusunda yardımcı olacaktır.

get.it kullanarak bağımlılığın avantajlarından yararlanın

Uygulamanız zamanla büyüdüğünde, belirli bir süre sonra, uygulamanızın mantığını Widget’larınızdan ayrılmış sınıflara koymanız ve ardından gerektiğinde bağımlılık olarak enjekte etmeniz gerekir. Kodu daha iyi organize edip test etmeyi, hata ayıklamayı ve yönetmeyi kolaylaştırdığından, pencere öğelerini doğrudan bağımlılıklardan korumak için ideal bir uygulamadır. Ancak geliştiriciler, bu nesnelere UI kodlarından erişmenin bir yolunu gerektirir. get_it işlevi, Flutter ve Dart projeleri için bazı ek faydaları olan basit bir Hizmet Bulucudur. Kullanıcılar, kullanıcı arayüzünüzdeki nesnelere erişmek için InheritedWidget veya Provider’ı da seçebilir.

Singleton Tasarım Modelini kullanarak verileri yeniden kullanın

Singleton, yürütme boyunca eylemi kontrol etmek için bir sınıfın yalnızca bir örneğinin gerekli olduğu durumlarda çoğunlukla tercih edilir. Ancak dikkatli kullanılmadığında kolayca yanılabilir. Geliştiriciler, Singleton tasarım desenini kullanarak verileri yeniden kullanabilir.

Dartfmt kullanarak kodlarınızı biçimlendirin

Sonda Virgül (, ) eklemek harika bir uygulamadır çünkü geliştiricilerin dartfmt kullanarak kodları biçimlendirmesine yardımcı olur. Bundan sonra, dartfmt gibi özellikler sayesinde kod biçimlendirmenin neden olduğu birçok zorluğu kaydedebilirler.

Spread Operatörünü kullanarak temiz kodlar yazın

Dart 2.3 bazı şaşırtıcı özellikler getirdi ve bunlardan biri Tek Operatör olarak biliniyor. Koşullu UI pencere öğeleri sırasında, özellikle de koşullu UI pencere öğelerini iç içe yerleştirdiğinizde yararlı olan harika bir özelliktir.

Sertifikalı Android uygulama geliştiricilerimiz, aynı projeler üzerinde çalışan diğer geliştiriciler tarafından anlaşılması kolay ve okunabilir, temiz ve iyi biçimlendirilmiş bir kod tabanı sağlamalarını sağlar. Bu nedenle, Native Android geliştirme hizmetleri, Android giyilebilir uygulama geliştirme hizmetleri veya Flutter uygulama geliştirme hizmetleri gibi ihtiyaçlarınıza ve referanslarınıza göre Android uygulama geliştiricilerini işe almak çok önemlidir.

Tekrarlamayı en aza indirmek için özel bir uzantı oluşturun

Kod yazarken aynı kodları tekrar tekrar yazmaktan kaçındığınızdan emin olun. Ayrıca geliştiriciler aynı işlevi çeşitli yerlerde tekrarlamamalıdır. Örneğin, Flutter HTML etiketlerini tam olarak desteklemediğinden kullanıcı arayüzünde görüntülenmek için HTML etiketlerini dönüştürmeniz gerekiyorsa, gerektiğinde kullanılan özel bir uzantı yöntemi oluşturmak için aynı kodları çeşitli yerlerde tekrarlamanız gerekir.

Cascade Operatörü Double Dot’u kullanarak Kodu Azaltın

Dart, tek bir nokta (.) operatörüyle birlikte gelir. Çift nokta (..) operatörü, kademeli bir operatör olarak iyi bilinir. İkincisi, aynı nesne üzerinde birden çok yöntem çağrısı yapıldığında kodun azaltılmasına ve yazma süresinden tasarruf edilmesine yardımcı olur.

Verimli hata ayıklama için Performans Yerleşimini kullanın

Performans Yerleşimi, her çerçevenin oluşturma süresini gösterir. Aynı zamanda GPU zamanı (Raster Thread) ve en altta UI zamanı (Ui Thread) bulunur. Geliştiricinin UI grafiğinde kırmızı bir çubukla karşılaşması durumunda Dart kodu çok pahalıdır. Benzer şekilde, GPU grafiğinde kırmızı bir dikey çubuk görürlerse, sahnenin oluşturulması çok pahalıdır.

Özet

Bu blogda, kolay bir uygulama geliştirme süreci için harika Flutter ipuçlarını ve püf noktalarını tartıştık. bir uzman arıyorsanız Android uygulama geliştirme şirketi ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi anlayabilen, yardımcı olmak için buradayız.

Bugün bizimle bağlantı kurun.

SSS

Flutter uygulama geliştirmenin en iyi özelliği nedir?
Flutter’ın “Hot Reload” özelliği, mevcut uygulama durumunu kaybetmeden uygulanan değişiklikleri hızlı bir şekilde görmenizi sağlar. Artan geliştirme hızı nedeniyle Flutter uygulama geliştirmesini birkaç kat daha hızlı yapan şey tam olarak budur.

Flutter uygulama geliştirme için yeterli mi?
Evet! Siz de özelleştirilmiş bileşenler oluşturabilirsiniz. Flutter’da etkileyici ve kişisel bir özel UI öğesi oluşturmak kolaydır. Ayrıca geliştiriciler, hem iOS hem de Android üzerinde çalışmalarını sağlayabilir. Flutter’ı gelişmiş, özel UI tasarım özellikleriyle mobil uygulama geliştirme için ideal bir seçim haline getirir.

Flutter kullanarak herhangi bir uygulama geliştirebilir miyiz?
Flutter, platformlar arası bir çözüm anlamına gelir; bu, birden çok platformda çalışan tek bir kod tabanıyla uygulamalar oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Flutter uygulama geliştirme hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Android uygulama geliştiricilerimizle bağlantı kurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.