Flutter 3.0 Güncellemesi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Everything You Need to Know About Flutter 3.0 Update

Flutter, heyecan verici özelliklerle şaşırtıcı güncellemeler sunarak kullanıcılarını asla hayal kırıklığına uğratmayan açık kaynaklı bir UI yazılım geliştirme kitidir (SDK). En son Flutter 3.0 güncellemesi, geliştiricilerin platformlar arası uygulamaları son derece etkili bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olur. bariz ki Flutter uygulama geliştirme hizmetleri son birkaç yılda daha fazla popülerlik kazandı ve birinci sınıf geliştiriciler tarafından rekabetçi, son derece üretken uygulamalar oluşturmak için seçildi.

İşletmeler gelişmişi yeniye tercih ederken, Google Flutter’ın daha heyecan verici ve faydalı özelliklerle gelen yeni sürümü 3.0’ı duyurdu. Flutter başlangıçta mobil uygulamaları destekledi, ancak daha sonra Windows’u destekledi ve şimdi macOS ve Linux sistemlerini de destekleyen bir güncelleme yayınlıyor.

Başlangıçta Flutter, platformlar arası, açık kaynaklı bir UI geliştirme çerçevesi olarak tanıtıldı, ancak şimdi çeşitli platformlar için uygulamalar geliştirmek için en çok tercih edilen ve programcı dostu araç takımı haline geldi. Platform, arka arkaya yayınlar sağlayarak kullanıcılarını her zaman şaşırtmıştır ve bu en son Flutter güncellemesinin tamamı, üretkenliği artırmak için canlandırıcı destekle donatılmıştır ve donatılmıştır.

Flutter’ın en son sürümü hakkında bilinmesi gereken çok fazla bilgi var ve bu makalede Flutter 3.0’da bulunan tüm yeni özellikleri ve yükseltmeleri tartışacağız. başlayalım.

Flutter 3.0 sürümünün yeni özellikleri

11 Mayıs 2022’de piyasaya sürülen Flutter 3.0, Flutter geliştiricilerine tek bir kod tabanı kullanarak altı farklı platform için yerel arayüzler oluşturma avantajı sağlar. Bu yeni güncelleme, geliştiricilere benzersiz bir fikir verdi ve yeni fikirleri tamamen erişilebilir bir pazarda uygulamak için yeni başlayanlar sağladı.

İşletmeler artık android uygulama geliştiricileri işe al Bu çerçeve platformlar arası uygulama geliştirme hizmetleri için çeşitli güncellemeler başlattığından Flutter uzmanlığı ile. Bu güncellemeler, Flutter’ın Linux ve macOS için istikrarlı desteğini, çok ihtiyaç duyulan performans iyileştirmelerini ve diğer web ve mobil güncellemelerini içerir.

Ayrıca, bazı kırılma varyasyonları da dahil olmak üzere, Windows’un eski sürümlerini desteklemek için bazı bırakmaları da öğreneceğiz. Her birini ayrıntılı olarak tartışalım.

Mobil uygulama geliştirme için Flutter güncellemeleri

Flutter’ın yeni güncellemesi, mobil cihazlarda birçok yeni iyileştirme içeriyor android uygulama geliştirme hizmetleri. Flutter geliştiricilerinin mobil kullanıcılarına çekici ve sorunsuz bir deneyim sunması kolaydır. Güncellemeler şunları içerir:

Katlanabilir mobil destek

Flutter’ın yeni sürümündeki yeni entegre özellikler ve widget’lar, geliştiricilerin katlanabilir cihazlarla canlı bir deneyim sunmalarını kolaylaştırıyor. Microsoft liderliğindeki işbirliği sayesinde artık mümkün. MediaQuery, cihaz özelliklerinin durumunu ve sınırlarını göstermek için Görüntüleme Özelliklerini içerir. DisplayFeatureSubScreen widget’ı, çerçevenin varsayılan iletişim kutuları ve açılır pencereleriyle de bütünleşir. Bu özellikler, Flutter’ı son derece duyarlı ve tüm bu yönlerden haberdar kılar.

Yenileme hızı için kolay iOS sürümü ve desteği

iOS uygulama sürümü, Flutter tarafından oluşturulan IPA komutuna yeni seçimler eklenerek kolaylaştırılmıştır. Ayrıca Flutter 3.0, iPhone 13 Pro ve iPad Pro gibi iOS cihazlarda ProMotion ekranları dahil olmak üzere değişken yenileme hızlarını destekleyecektir. Daha önce iPhone cihazlarının yenileme hızı 60 Hz’di ve şimdi 120 Hz’yi aştı. Animasyonlar sırasında kullanıcılara gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sağlayacaktır.

32-bit iOS/iOS-9/iOS-10 gün batımında

Şubat 2022’de Google Flutter 2.10 kararlı sürümü ile Flutter, 32 bit iOS cihazlara ve iOS 9 ve iOS 10 sürümlerine sağlanan desteği geri aldı. Bu köklü değişikliğin iPhone 4S, iPhone 5 ve 5C ile birlikte 2., 3. ve 4. nesil iPad cihazları üzerinde büyük etkisi oldu. Bu en son Flutter sürüm 3.0, bu iOS cihazlarını ve farklı sürümlerini destekleyecek son kararlı sürüm oldu.

Gradle sürümü için güncelleme

Flutter uygulama geliştirme hizmetleri sırasında oluşturulan tüm dosyalar, Gradle ve Android Gradle Eklentilerinin en yeni sürümüne sahip olacaktır. Geliştiricilerin devam etmekte olan herhangi bir projeleri varsa, manuel olarak Gradle için 7.4 ve Android Gradle Eklentileri için 7.12 sürümlerine sahip olmaları gerekir.

Web uygulamaları için Flutter güncellemeleri

Web uygulama geliştirme hizmetleri için Flutter geliştiricileri tuttuğunuzda, tüm süreç için aşağıda belirtilen güncellemeleri kullanabilirler. Güncellemeler şunları içerir:

Günlük oyun araç seti

Çoğu geliştirici, Flutter’ı yalnızca bir uygulama çerçevesi olarak görür, ancak donanım hızlandırmalı grafik desteğinin avantajlarından yararlanan sıradan oyun geliştirme için geniş bir topluluk sunar. Flutter, Flame gibi açık kaynaklı oyun motorları sağlar. Oyun araç seti, tüm oyun uygulaması geliştirme sürecini kolaylaştırmak için en iyi uygulamalar, öğreticiler, kaynak kodu ve Flutter temasına dayalı bir demo langırt oyunundan oluşur.

Web uygulaması yaşam döngüleri

Flutter web uygulaması, uygulamanın önyükleme prosedürünü barındırma HTML sayfasından izleme komutunu alma kapasitesi sağlayan yeni bir yaşam döngüsü API’sine sahip olacaktır. Ayrıca, uygulamanın yeteneklerini ve performansını belirlemek için Deniz Feneri’nden yararlanır. Açılış ekranları, düz HTML etkileşimli açılış sayfaları ve yükleme göstergesi gibi çeşitli kullanım durumlarında kullanılabilir.

Görüntü kod çözme

Flutter’ın en son güncellemesi, web’in otomatik olarak ayırt etmesini sağladı ve ayrıca yedekleme için tarayıcılarda ImageDecoder API’sini kullanıyor. Bugün, Edge, Chrome, Opera, Samsung Browser ve daha fazlası dahil olmak üzere neredeyse tüm Chromium tabanlı tarayıcılar API’yi zaten içeriyor. Bu API, ana iş parçacığından eşzamansız olarak görüntü kodunu çözmek için tarayıcının görüntü kodeklerini kullanır. Görüntü kodunu çözmeyi, ana iş parçacığının engellemesini kaldırmayı ve önceki görüntüler tarafından oluşturulan tüm gereksiz dosyaları silmeyi hızlandırır.

Performans geliştirmeleri

Kısmi yeniden boyama, açık kaynaklı katkıda bulunan knop’un yardımıyla Android cihazlarda etkinleştirilecek. Ayrıca, bazı temel durum senaryoları için opaklık animasyonlarının performansı iyileştirilir. Flutter 3.0, çizim işlemlerinin maliyetine göre görüntülerin işlenmesinin karmaşıklığını tahmin etmeye yardımcı olacak bir yöntem sunacaktır. Ek olarak, Flutter uygulamasının performansını engellemeden bellek kullanımını azaltmak için bir mekanizma olarak kullanılır.

Özet

Flutter uygulaması geliştirmenin diğer güncelleme özellikleri arasında çeşitli masaüstü platformlarına, evrensel ikili dosyalara, Dart 2.17’ye, firebase desteğine, malzeme 3 desteğine ve daha fazlasına erişim yer alır. Tanınmış bir uygulama geliştirme şirketinden Flutter uygulama geliştirme hizmetleri mi arıyorsunuz? Yardım etmek için buradayız.

Bugün bizimle bağlantı kurun.

SSS

Flutter’ın en büyük avantajı nedir?
Flutter’ın en büyük avantajı, geliştiricilerin aynı anda iOS ve Android platformlarında çekici uygulamalar oluşturmasına yardımcı olan çapraz platform geliştirmedir. Ek olarak, Flutter programlama, yerel geliştirmeden daha fazla zaman ve para tasarrufu sağlar.

Flutter’da hangi programlama dili kullanılıyor?
Flutter platformuyla geliştirmek için geliştiriciler, programlama dili olarak Dart’ı seçerler. Dart, Ekim 2011’de Google tarafından oluşturuldu, ancak son birkaç yılda çok gelişti. Bugün, ön uç geliştirmeye odaklanıyor ve kullanıcılar mobil ve web uygulamaları oluşturmak için onu seçebiliyor.

Flutter tam yığın mı?
Flutter tamamen ön uçtur ve tam yığın, etkili bir web uygulaması geliştirme süreci için ön uçtan arka uca ve DevOps’a kadar her şeyi içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.