Eski Taklit

Eski Taklit - Örnekten önce

Ne zaman kademeli olarak eski sistemleri yenileriyle değiştirmek, yeni dünyayı eskisinden temiz bir şekilde izole etmek mümkün olmayacaktır. A Geçiş Mimarisi yeni dünyanın “ışıkları açık tutmak” için veri (veya başka bir etkileşim) sağlamasını gerektirir.

Durum bu olduğunda, yeni sistem mevcut (çoğunlukla örtük) bir sözleşmeyi karşılamalı ve bu nedenle yeni sistem bir Eski Taklit haline gelmelidir.

Nasıl çalışır

Eski sistemin teknik mimarisini ve hedef mimari vizyonunu keşfederek ve mevcut ve gelecekteki iş süreçlerini anlayarak, sorunun parçalara bölünmesine izin vererek dikişler keşfedilebilir ve kullanılabilir.

Legacy Mimic modeli, bu dikişler için bir etkinleştiricidir ve farklı sıralama yaklaşımları için seçenekler yaratır ve bunların bir imasıdır.

Bir Legacy Mimic genellikle Yolsuzlukla Mücadele Katmanı Eric Evans’ın Etki Alanına Dayalı Tasarım kitabından desen. Oyunda benzer güçler var Yolsuzlukla Mücadele Katmanı‘nin amacı şudur:

İstemcilere kendi etki alanı modeli açısından işlevsellik sağlamak için bir ayırma katmanı oluşturun. Katman, diğer sistemde çok az veya hiç değişiklik gerektirmeyen mevcut arayüzü aracılığıyla diğer sistemle konuşur. Dahili olarak katman, iki model arasında gerektiği gibi her iki yönde de çevirir.

benzer bir Yolsuzlukla Mücadele Katmanı Eski Mimic’in uygulaması genellikle Hizmetler, Bağdaştırıcılar, Çevirmenler ve Cepheler kullanır.

Yaygın olarak gördüğümüz en az 2 tür mimik vardır ve bunların en kolay açıklamaları hizmet sağlama veya tüketme şeklindedir.

A Servis Sağlayıcı Mimik eski bir arabirimin arkasında yeni bir uygulamayı kapsüller. Eski bileşenler, eski arabirimi kullanarak onunla etkileşime girebilecek ve bu yeni uygulama ile işbirliği yaptıklarını bilmeyecektir.

A Hizmet Tüketici Mimik mevcut eski arayüzlerini kullanarak henüz değiştirilmemiş eski sistemlerle işbirliği yapacaktır. Yine bu etkileşim eski sisteme şeffaf olacaktır.

Ne Zaman Kullanılır

Bu farklı türdeki taklitleri daha fazla göstermek için bu şekil, 3 iş sürecini – Satış, Lojistik ve İş Performansını destekleyen monolitik bir eski sistemi göstermektedir.

Göz önünde bulundurulan bir seçenek, Değer Akışlarını Çıkarın Lojistik yeteneği için. Bunu yapmak, aşağıdaki gibi bir geçiş mimarisiyle sonuçlanabilir:

Legacy Mimic - Mimik, acl ve olay durdurma ile örnek

Yeni lojistik sisteminin satışların gerçekleşmesini işlemesi için, Olay Durdurma teklif edildi. Bu örnekte Olay Durdurucu, bir Hizmet Sağlayan Taklit örneğidir – eski arayüze uygundur (eski olayların tüketimi).

İş Performansı sürecinin işlemeye devam etmesi için, yine Legacy Mimic modelinin kullanılması önerilir, ancak bu sefer Hizmet Tüketen Mimik olarak. Gerekli lojistik metrikleri eski raporlama veritabanına kopyalayacaktır (eski veritabanının şemasına ve semantiğine uygun olarak).

Bu bileşenlerin her ikisi de sistemin hedef mimarisi içinde kalıcı olmayacaktır – bunlar geçişlidir.

Mevcut Lojistik Ortak Sisteminin hala entegre olması gerekir, bu nedenle yeni Lojistik sistemi tarafından bir Yolsuzlukla Mücadele Katmanı kullanılır. Bu kalıcı olacağından, bir taklit (veya geçiş) olarak kabul edilmez, ancak Yolsuzlukla Mücadele Katmanı yeni Lojistik Sisteminin etki alanı modelinin, o harici sistem tarafından kullanılan model tarafından tehlikeye atılmaması için kullanılır.

Legacy Mimic - Mimikler ve ACL içeren dizi diyagramı

Bu sayfa aşağıdakilerin bir parçasıdır:

Eski Yer Değiştirme Modelleri

Ana Anlatı Makalesi

desenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.