En İyi 8 Çok Yönlü Android Uygulama Geliştirme Çerçevesi

En İyi 8 Çok Yönlü Android Uygulama Geliştirme Çerçevesi

Android çok yönlüdür ve ayda yaklaşık 1,5 milyar indirilen en popüler işletim sistemlerinden biridir. Şu anda Android Uygulama Geliştirme Çerçeveleri nedeniyle özelleştirilmiş uygulamalar oluşturmak için en iyi işletim sistemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Şimdiye kadar sergilenen ve 2022’de %87’den fazla büyüyen en büyük pazar payına sahip.

Bu nedenle geliştiricilerin çoğu, özelleştirilebilir özellikler sunduğu için Android uygulamaları oluşturmayı tercih ediyor. Android işletim sisteminin sürekli büyümesi, birçok Android geliştirme aracının icat edilmesine yol açmıştır. Android geliştiricilerinin genellikle kendileri için doğru platformu seçmeye çalıştıkları çok çeşitli En İyi Android çerçeveleri olduğu için.

Dikkate Almanız Gereken En İyi 8 Android Çerçevesi

Bu makale, projelerinizden herhangi biri için sizi doğru yöne yönlendirmenize yardımcı olacaktır. İşte uygulama geliştirme projeniz için düşünebileceğiniz en iyi 8 Android çerçevesinin bir listesi.

1. Corona SDK’sı

İlk olarak 2009’da piyasaya sürülen Corona SDK, Android, Android TV ve Kindle Fire için uygulamalar oluşturmaya yönelik en popüler Android uygulama çerçevesidir. Aynı zamanda en popüler çapraz platform çerçevelerinden biri olan çerçeve, Lua’yı yazmak için kullanır ve geliştiricilere daha fazla kontrol sağlar.

2. Temyiz Titanyum

Titanium SDK (Appellatory Titanium), tek bir JavaScript kod tabanı kullanarak Android uygulamaları geliştirmek için açık kaynaklı bir platformdur. En iyi mobil geliştirme çerçevesi, platformlar arası mobil uygulamalar oluşturmak için mevcut kodun yüzde 60 ila yüzde 90’ını yeniden kullanmasıyla bilinir.

En iyi Android uygulama geliştiricilerine göre, Titanium SDK kullanılarak oluşturulan bir mobil uygulama, Android menü düğmesi, Cocoa UI öğeleri gibi işletim sistemi merkezli kontroller ve platforma uygun bildirim yöntemleri gibi donanıma özgü özelliklerden yararlanabilir.

3. jQuery Mobil

jQuery Mobile, çok çeşitli akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar ile çalışma hedefiyle oluşturulmuş, dokunmatik olarak optimize edilmiş bir mobil JavaScript çerçevesidir. PhoneGap ve Worklight gibi diğer mobil geliştirme çerçeveleriyle birlikte çalışabilir ve Android, iOS, Blackberry, WebOS ve Symbian için benzersiz tema tabanlı uygulamalar oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, jQuery sözdizimine zaten aşina olan geliştiriciler için öğrenmesi kolaydır.

jQuery Mobile çerçevesinin diğer kaynaklara ve araçlara minimum bağımlılığı nedeniyle, Android uygulama çerçevesi size platformdan bağımsız UI widget’ları sağlar, kod tabanını otomatik olarak herhangi bir cihaz ekranına ölçeklendirir ve oluşturulan uygulamayı hızla çalıştırır.

4. Telefon Boşluğu

Apache Cordova’nın arkasındaki ekip tarafından oluşturulan PhoneGap çerçevesi, web geliştirme yeteneklerini (HTML, CSS ve JavaScript) kullanarak bir uygulamadan yardım almanızı sağlayan açık kaynaklı bir Android uygulama mimarisidir. En iyi özelliği, birkaç dakika içinde uygulamalar oluşturabilmenizdir. Bu Android uygulama çerçevesi hakkında daha fazla bilgi için resmi PhoneGap yardım referansına bakın.

Android uygulama geliştirme çerçevelerinin bu karşılaştırması, mobil uygulama geliştiricilerinin zorlu çalışmasını kolaylaştırmaya ve uygulamanızı mümkün olan en kısa sürede başlatmanıza olanak sağlamaya yardımcı olur, yine de şunu savunuyoruz: Android Uygulamaları Geliştiricisi İşe Alın daha iyi sonuçlar için.

5. İyonik

Ionic, geliştiricilerin Ionic Package kullanarak bulutta yerel uygulama ikili dosyaları oluşturup sunmasına olanak tanıyan ve platform bağımlılığı veya karmaşık oluşturma aşamaları olmadan kodlamadan uygulama mağazası başlatmaya geçmelerine olanak tanıyan bir Android geliştirme aracıdır.

Aynı zamanda birkaç kişiden biri Android mobil geliştirme Geliştirme sürecinin nasıl gittiğini takip etmek için canlı etkinlik modülleri içeren tek bir paylaşılan gösterge panosundan tüm Ionic uygulamalarınızı izlemenize ve yönetmenize olanak tanıyan çerçeveler.

6. Sencha Dokunuşu

2022’deki en büyük Android çerçevesidir ve bunun nedeni daha sonra tartışacağımız kapsamlı veri paketidir. Sencha Touch, evrensel mobil uygulamalar oluşturmak için en gelişmiş Android çerçevelerinden ve araçlarından biridir.

Bu en iyi mobil uygulama geliştirme çerçevesi, mükemmel performansın elde edilmesine yardımcı olan gelişmiş donanım hızlandırma algoritmaları uygular. Görsel olarak çekici uygulama deneyimleri geliştirmenize yardımcı olan elliden fazla yerleşik UI yerel teması ve bileşeniyle birlikte gelir.

7. Yerli Tepki Ver

Facebook tarafından oluşturulan React native, artık piyasadaki bir dizi büyük mobil uygulamada kullanılmaktadır. React Native, Android ile aynı UI yapı parçalarını kullandığından, bir React Native uygulaması ile Java ve Objective-C ile oluşturulmuş bir uygulama arasındaki farkı söylemek neredeyse zordur.

React native ile ilgili en güzel şey, Android uygulamaları geliştirmek için en popüler programlama dili olan Java ile yazılmış olmasıdır. Bu, öğrenilebilirlik eğrisini büyük ölçüde azaltır.

8. Çarpıntı

Flutter Uygulama Geliştirme diğer çerçevelere kıyasla benzersiz bir yöntemle platformlar arası uygulamalar oluşturmak için en büyük Android uygulama geliştirme çerçevelerinden biridir ve Google tarafından tasarlanır ve sürdürülür. Dart programlama dilinde yazılmıştır ve yalnızca bir kod tabanına sahiptir. Materyal tasarımına ve Cupertino stiline benzeyen grafikler için Flutter, Skia adında bir 2D işleme motoru kullanır. Ayrıca, bu en iyi mobil uygulama geliştirme çerçevesi, sınıfının en iyisi çalışırken yeniden yükleme özelliğine sahiptir ve uygulamayı yeniden başlatmaya gerek kalmadan sorunsuz test yapılmasına olanak tanır.

Kapanış Düşünceleri

En iyi Android çerçevesini seçiyorsanız, bu tamamen karmaşık bir süreç olacaktır. Bir şirket için en iyi çekimi bulmak, başka bir şirket için mükemmel sonuç vermeyebilir. Her çerçeve için bir uygulamanın en iyi özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir ve bundan sonra iş hedeflerinize odaklanabilirsiniz.

SSS

Kotlin bir Android çerçevesi mi?
Kotlin, birkaç yıl önce android uygulama geliştirme sahnesine giren yeni bir programlama dilidir. Kotlin’i yerel Android uygulama geliştiricileri için daha da çekici kılan şey, daha basit sözdizimi ve Java ile birlikte çalışabilirliğidir. Kotlin’in durumunda, daha basit sözdizimi, daha az kod ve daha hızlı geliştirme anlamına gelir.

Kotlin Android için en iyisi mi?
Mobil uygulamaların başlangıcından bu yana geliştiriciler binlerce uygulama oluşturmak için Java kullanıyor. Ancak Google, Mayıs 2019’da Kotlin’in Google Play Store’daki Android uygulamaları için tercih edilen programlama dili olduğunu duyurdu.

React Native, Flutter’dan daha mı iyi?
Flutter, bir uygulama oluşturmak için en hızlı çapraz platform çerçevelerinden birine ait olsa da, geliştirme hızı React Native’den daha düşüktür. Sorun şu ki, Flutter ile çalışırken Android ve iOS sistemleri için farklı kod dosyaları eklemek önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.