En Çok Kullandığım Android Studio Kısayol Tuşları

En Çok Kullandığım Android Studio Kısayol Tuşları

Her şeyden önce, ben bir Android Studio kısayol tuşları adamı değilim çünkü onları basitçe hatırlayamıyorum. Genellikle, gerçekleştirmek istediğim görevleri aramak için menüye giderim veya fareye sağ tık yaparım.

Ancak, her gün kullandığım ve onsuz yaşayamayacağım 5 Android Studio kısayol tuşu var. Bu sadece benim 9 aylık Android geliştirme deneyim.

Bu kısayol tuşunu bilmeden önce bunu yapıyorum

İle birlikte Kontrol + / kısayol tuşu, bunu yapıyorum

My_Most_Used_Android_Studio_Shortcut_Keys_02.gif

Tam eşdeğer kısayol tuşu olmalıdır Kontrol + Üst Karakter + /. Fazladan tuşa basmayı gerektirdiği için beni yavaşlatıyor. Böylece, Kontrol + / benim için yeterince iyi.

2. Bildirime gidin (Control + B)

Onun yerine sağ tıklayın -> Git -> Bildirimler veya Kullanımlar

My_Most_Used_Android_Studio_Shortcut_Keys_03.gif

sadece kullanıyorum Kontrol + B.

My_Most_Used_Android_Studio_Shortcut_Keys_04.gif

Bunu geliştirmem sırasında bir şekilde çok yapıyorum, özellikle kullandığım harici kütüphane API’sini anlamaya çalışıyorum.

3. Geri / Önde Gezin (Control + Alt + Sol/Sağ Ok)

Visual Studio’da (üzerinde çalışırken C# programlama geliştirme), bu küçük geri ve ileri simge düğmelerini çok kullanıyorum. Android Studio’da da bu düğmeler vardır, ancak varsayılan olarak etkin değildir.

Android stüdyosunda bu arka/ön gezinme simgesi düğmelerini etkinleştirmek için, Görünüm -> Görünüm -> Araç Çubuğu

My_Most_Used_Android_Studio_Shortcut_Keys_05.gif

Bu kısayol tuşu – Control + Alt + Sol/Sağ Ok düğmelere tıklamak yerine çok daha hızlıdır. Bu yüzden bu araç çubuğunu açmıyorum.

Control + Alt + Sol Ok geriye doğru gezinme ve Control + Alt + Sağ Ok ileri navigasyondur.

Her nasılsa, bu kısayol tuşu – Control + Alt + Sol/Sağ Ok hiçbir yerde belgelenmemiştir. Resmi belgelerde bulamıyorum burada sen de yapabilir misin?

4. Refactor -> Yeniden Adlandır (Üst Karakter + F6)

çok yaptığım için Sağ Tıkla -> Yeniden Düzenleyici -> Yeniden Adlandır..bu kısayolu hatırlamanın benim için daha iyi olduğunu düşünüyorum.

My_Most_Used_Android_Studio_Shortcut_Keys_06.gif

Yukarıda yapmak yerine, sınıf/işlev adını seçip/vurgulayabilirim ve Kontrol + F6. Bunu çok yapıyorum çünkü doğru bir isme sahip olmanın yaratıcılığın olmazsa olmazı olduğuna inanıyorum. temiz kod.

Bu kısayolu gerçekten sevmiyorum, çünkü F6 çok uzak. Genelde fonksiyon tuşundan oluşan herhangi bir kısayol tuşu hoşuma gitmez.

5. Farkı Göster (Kontrol + D)

Çok kullandığım bir başka kısayol tuşu Kontrol + D GitHub deposundaki farkı göstermek için. Bu benim yaygın uygulama GitHub’a herhangi bir şey yapmadan önce kodumu gözden geçirmek için.

android_studio_share_to_github_13.png

sorun şu Kontrol + D kısayol tuşu yalnızca siz içerideyken çalışır Taahhüt sekmesi. Örneğin, içinde olduğunuzda Proje sekmesi, artık çalışmıyor. Ancak, yine de yapabilirsiniz Sağ Tık-> Git -> Farkı Göster farkı görmek için

Çözüm

İşte bu kadar. Başka yararlı kısayol tuşları olduğunu biliyorum ama dürüst olmak gerekirse, yukarıdaki ilk 5 kısayol tuşu dışında bunları pek kullanmıyorum. Yeni bir şey bulduğumda bu blog yazısını güncel tutacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.