Edtech İşletmeniz İçin Artırılmış Gerçekliği Nasıl Kullanırsınız?

How to Use Augmented Reality for Your Edtech Business

Dijital olarak gelişen bu çağda geleneksel eğitimin modası geçti. Yeni teknolojiler eğitim sistemini tamamen değiştiriyor. Artırılmış gerçeklik, eğitim sistemini geliştirmeye yönelik yeni bir yaklaşımdır. AR aynı zamanda mühendislik, imalat ve uzay araştırmaları gibi sektörlerdeki Ar-Ge gibi ticari uygulamalarda da kullanılmaktadır. Nasıl olduğuna daha yakından bakalım AR uygulama geliştirme eğitim sistemine yardımcı olabilir.

Artırılmış gerçeklik tam olarak nedir?

Artırılmış gerçeklik, mevcut bir ortamda ses, video ve grafikleri kaplar. Görüntüleri mevcut ortama bindirmek için dört temel bileşen kullanır: kameralar ve sensörler, işleme, yansıtma ve yansıma.

Bu bileşenlerin her biri farklı bir amaca hizmet eder. Örneğin kameralar ve sensörler, dijital içeriği kullanıcının görüşünün üzerine yerleştirmeden önce iki nesne arasındaki mesafeyi hesaplar. Projeksiyon ve yansıma, kullanıcının gördüklerinin üzerine sanal bilgileri bindirir. Bunu projenizde uygulamak için Android uygulama geliştiricilerini işe alabilirsiniz.

Eğitimde artırılmış gerçekliğin faydaları

AR uygulaması geliştirmenin eğitim için sağladığı bazı avantajlara bakalım.

Erişilebilir öğrenme materyalleri

Ders kitapları, fiziksel modeller, posterler ve basılı kılavuzların tümü artırılmış gerçeklikle yer değiştirebilir. Taşınabilir ve düşük maliyetli öğrenme materyalleri sağlar. Sonuç olarak, eğitim daha mobil ve erişilebilir hale geliyor.

Özel ekipman yok

Artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklikten farklı olarak pahalı donanım satın alımlarını gerektirmez. Hedef kitlenin çoğunluğu AR teknolojilerini kullanabilir.

Öğrenci anlaşması

AR uygulama geliştirme öğreniminde, etkileşimli ve oyunlaştırılmış öğrenme, öğrenciler üzerinde önemli bir olumlu etkiye sahip olabilir. Onları ders boyunca meşgul eder ve öğrenmeyi eğlenceli ve basit hale getirir.

İşbirliği yetenekleri

Artırılmış gerçeklik uygulamaları, sınıf çeşitliliği ve kesinti için sayısız fırsat sunar. Takım çalışması becerileri, tüm öğrencilerin aynı anda öğrenme sürecine katıldığı etkileşimli derslerle gelişir.

Etkili öğrenme süreci

Eğitimde AR uygulaması geliştirme, öğrencilerin konuyu görselleştirmelerine ve kendilerini konuya tamamen kaptırmalarına izin vererek daha iyi sonuçlar elde etmelerine yardımcı olur. Öğrenciler bir şey hakkında teori okumak yerine onu kendi gözleriyle eylem halinde görebilirler.

deneysel bilgi

Eğitimin yanı sıra profesyonel eğitim, artırılmış gerçeklikten önemli ölçüde yararlanabilir. Örneğin, saha içi koşulların doğru bir şekilde yeniden üretilmesi, belirli bir iş için gerekli olan pratik becerilerde ustalaşmaya yardımcı olabilir.

Verimlilik eğitimi

Başka insanları tehlikeye atmadan veya bir şeyler ters giderse milyonlarca dolarlık zararı riske atmadan kalp ameliyatı veya uzay mekiği operasyonları yapabildiğinizi hayal edin. AR bunu mümkün kılar.

uyarlanabilir

AR, tek bir yaş grubu veya eğitim düzeyi ile sınırlı değildir, okul öncesi eğitimden üniversiteye kadar tüm eğitim seviyelerinde ve hatta iş yerinde etkin bir şekilde kullanılabilir.

Artırılmış gerçeklik çalışmalarının eğitimde uygulanması

AR, Genişletilmiş Gerçeklik (XR) konseptinin bir bileşenidir ve VR ve MR teknolojilerinden oluşur. Artırılmış gerçeklikte gerçek dünya ortamını artırmak için metin, ses efektleri, grafikler ve multimedya kullanımları. Başka bir deyişle, AR, gerçek dünyanın grafik temsilinin üzerine dijital içeriği katmanlayarak yakın çevremizin gelişmiş bir versiyonunu sağlar. Projeniz için Android uygulama geliştiricileri kiralayabilirsiniz.

AR öğrenme donanımı, popüler PokemonGo oyununu oynamak için akıllı telefon kameraları kadar basit olabilir. Bununla birlikte, Google Glass, Dream Glass ve Vizux Blade gibi AR gözlüklerindeki donanım, AR’yi tüketicilere ulaştırmak için daha uygun olabilir.

Bununla birlikte, AR içeriği, halen öncelikli olarak belirli bir AR donanımı satıcısı için geliştirilen AR yazılımı kullanılarak oluşturulur. Bir AR donanım kiti ile birlikte satılır. Eğitim ve öğretimde artırılmış gerçeklik, geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir ve kullanıcıların gerçek zamanlı talimatlarla hareket halindeyken öğrenmelerine olanak tanır.

Artırılmış gerçekliğin eğitimde başarılı bir şekilde uygulanması

İşte eğitimde artırılmış gerçekliğin birkaç mükemmel örneği.

Çocuklar için AR uygulaması geliştirme

Çocukların artırılmış gerçeklik gibi çığır açan teknolojileri erken benimsediği bir sır değil. AR satıcıları, PokemonGo’nun başarısından ilham alan, çocukların kitap okuma, sanata ve posterlere bakma, bilim öğrenme ve sınıf laboratuvar deneyleri yapma şeklini değiştirecek uygulamalar geliştiriyor.

Örneğin,

Akılda kalıcı kelimeler AR, popüler PokemonGo çocuklarına benzer şekilde çalışır ve sınıflarda dolaşarak harfleri bulur ve doğru kelimeyi tahmin eder. İlkokulda yeni kelimeler öğrenmenin en keyifli yolu olabilir.

Sınıf

Artırılmış gerçeklik uygulamalarının doğrudan sınıfta kullanılması, muhtemelen eğitimde artırılmış gerçeklik için en popüler uygulamadır. Bu durumda, bir konuyu açıklama, materyalin görsel bir temsilini sağlama ve öğrencilerin bilgilerini uygulamalarına izin verme konusunda öğretmene yardımcı olabilirler.

Özellikle, bir AR uygulaması geliştirme, kimya, geometri, zooloji, dilbilgisi ve hatta programlama dahil olmak üzere hemen hemen her konu içindir. Bu, yaptığınız zaman yapılabilir. Android uygulama geliştiricilerini işe alın projeniz için.

Örneğin,

Assemblr EDU, öğrencilerin yalnızca ders kitaplarına, çizimlere ve diyagramlara dayandığı geleneksel öğrenme sistemlerinden ayrılır. Öğretmenler artık sınıflarını sürükleyici bir 3D ve artırılmış gerçeklik deneyimine dönüştürebilir. Öğrencilerin materyalle büyük bir merak ve anlayışla ilgilenmelerini sağlar.

Uzaktan Eğitim

Öğrenciler, artırılmış gerçeklik kullanarak sınıfın dışında bile öğrenebilirler. Ayrıca, AR destekli eğitim materyalleri çevrimiçi öğrenmeyi daha verimli hale getirebilir.

Örneğin,

Wonderscope, artırılmış gerçekliğin çocuk eğitiminde nasıl kullanıldığını örnekliyor. Ve öğrencilerin fiziksel olarak derse katılmadıkları zamanlar için etkili bir araçtır. Uygulama, çocukların yeni kitaplarla ilgili ilgisini ve heyecanını seçerek hikayeleri cihazın ekranında hayata geçiriyor.

Eğitim pazarlaması

AR teknolojileri, pazarlama ve reklamcılık eğitiminde muazzam bir potansiyele sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok üniversite, kayıtları artırmak ve yeni öğrencilerin kampüste gezinmesine yardımcı olmak için artırılmış gerçeklik turlarını zaten kullanıyor.

Örneğin,

Scranton Üniversitesi, pazarlama kampanyasını desteklemek için artırılmış gerçeklik tekniklerini kullandı. İnsanlar telefonlarını Layar uygulamasıyla bir postere doğrulttuklarında, AR destekli bir animasyon görebiliyorlardı.

Çözüm:

Artırılmış Gerçeklik, tüm öğrenme deneyimini geliştirerek geleneksel eğitim sistemini dönüştürme potansiyeline sahiptir. Ayrıca, diğer birçok sektör de AR teknolojisinin kullanımından yararlanabilir. Daha fazla değerlendirme için, danışın Android uygulama geliştirme hizmetleri AR projeleriniz için.

SSS

Artırılmış gerçeklik her sınıf öğretmenine nasıl yardımcı olabilir?
AR, öğretmenlerin öğrencilere soyut kavramları kavramalarında yardımcı olmalarını sağlar.

Sanal gerçekliğin eğitimsel öğrenme üzerindeki etkisi nedir?
Sanal gerçeklik, öğrencilere başka türlü mümkün olmayan akılda kalıcı ve sürükleyici deneyimler sunarak eğitimi iyileştirme potansiyeline sahiptir.

AR’yi uygulamaya koymak zor mu?
İyi AR ve VR uygulamaları oluşturmak şu anda zor, ancak her zaman profesyonel Android geliştiricilerinden yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.