CSS’nin Durumu 2021

Faydalı Alternatif Metin Yazma

Muhtemelen CSS ile çalışmak için daha iyi bir zaman olmamıştı. Birkaç yıl öncesine göre elimizde çok daha fazla araç var. Kaydırmalı yakalama, Hareket Yolu, Seviye 5 Medya Sorguları ve CSS işlevleri min(), max() ve clamp() son bir veya iki yılda beni heyecanlandıran CSS özelliklerinden sadece birkaçı, ancak bunlar bile etraftaki vızıltılarla karşılaştırıldığında eski moda kapsayıcı sorgularıveya LCH renkleri, Örneğin. Değişimin hızına ayak uydurmak zor olabilir, ancak bir geliştirici olarak sahip olunması gereken en önemli özelliklerden birinin merak olduğunu söyleyebilirim. Bu, yeni araçları ve özellikleri geldikleri anda hemen benimsemek (ve yetişmeye çalışırken kendinizi yakmak) anlamına gelmez. Bir şeyi yapmanın daha iyi bir yolu olabileceği ihtimaline açık olmak ve ihtiyaç duyulduğunda onu objektif olarak değerlendirebilmek demektir.

İtiraf etmeliyim ki, onları kullanmak için hiç bir nedenim olmadığı için radarımın altından kalkan pek çok CSS özelliği var. Sorun değil, çünkü biliyorum ki, bir şeyi uygulamanın en iyi yolundan emin olmadığım bir zaman geldiğinde, şüphesiz hızlı bir arama yoluyla ihtiyacım olanı bulacağım ve o zaman öğrenme fırsatım olacak. .

Tarayıcı satıcılarının ve teknik özellik yazarlarının, geliştiricilerin her gün kullandığı araçlar ve özellikler hakkında iyi bir fikir edinmeleri yararlıdır, böylece neye öncelik vereceklerini bilirler. Bu şekilde, umarım çok özlenen özelliklere daha hızlı kavuşuruz. Anketler, endüstrinin geniş bir resmini elde etmenin bir yoludur ve yıllık CSS anketinin durumu tam da bunu sağlamayı amaçlamaktadır. Bu ankete katıldığımda, kaç tane CSS özelliğinden haberdar olmadığıma şaşırdım, bu da beni Google’da aramama ve birkaç şey öğrenmeme yol açtı!

Hiçbir anket mükemmel değildir ve katılımcıların havuzuna bağlı olarak, sonuçlarda her zaman bir dereceye kadar yanlılık kodlanmıştır. Görüş yelpazesinin sektörde çalışan birçok farklı insanı temsil etmesi önemlidir, bu nedenle mümkün olduğunca çeşitli bir kitleyi yakalamak çok önemlidir. Bu nedenle, herhangi bir derecede CSS ile çalışıyorsanız sizi bugün ankete katılmaya teşvik ediyorum – fikriniz önemlidir.

Ankete katılın →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.