CSS4’e İhtiyacımız Var mı?

Faydalı Alternatif Metin Yazma

Jen Simmons büyüttü ilginç teklif CSS Çalışma Grubu için bu hafta:

CSS 4’ü Tanımlayalım Web sitesi yapanların dünyasının, resmi olarak “CSS 4” ve daha sonra “CSS 5” vb. tanımlayan CSS Çalışma Grubundan büyük ölçüde yararlanacağı son zamanlarda birkaç kez gündeme geldi.

Bu, yüzdürülmekte olan fikrin hemen ardından geliyor. Nicole Sullivan ve PPK tarafından daha önce ve daha sonra daha ayrıntılı olarak tartışılmıştır. Chris Coyier.

Fikir, onun detektörleri olmadan değildir. Louis Lazaris bunun neden kötü bir fikir olduğunu düşündüğünü yazdı ve bazı iyi noktalara değindi:

[Developers] yukarıda bahsettiğim araçlar için heyecanlanacaksınız – yeter ki bu araçlar onlar için lezzetli bir şekilde pazarlansın…Düşündüğünüzde, Flexbox ve Grid Layout gibi özellikler etrafında meydana gelen pazarlama hamleleri de aynı derecede değerliydi. Flexbox’tan önce CSS3 için gerçekleşen genel pazarlama bile bir şeydi.

Ancak genel olarak, CSS’de çalışan bir çoğumuz, dilin (özellikle yeni özelliklerin alınmasının), büyük bir “çarpma” sürümünün sağlayacağı pazarlama zorlamasından fayda sağlayacağını düşünüyor gibi görünüyor. kesinlikle teknik bir tanım olsun. Asıl soru şu: CSS4’ü nasıl tanımlarız? Ne dahildir ve ne kesinti yapmaz?

Kendi adıma, bir dizi yeni spesifikasyonun “CSS4” olarak paketlenmesinin, yaygın tarayıcı desteğine rağmen çoğu bunlardan habersiz olan geliştiriciler arasında farkındalığı ve alımı artırma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum. CSS ışık hızında hareket ediyor ve çeşitli destek aşamalarında çok sayıda modül olduğundan, rehberlik olmadan ne öğrenileceğine öncelik vermek zor olabilir. Bunu sağlamanın kimin işi olduğu başka bir soru, ancak tartışma henüz bitmedi. Bu tartışmanın nasıl ilerlediğini görmekle ilgileniyorum.

Devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.