CSS { Gerçek Hayatta }

Faydalı Alternatif Metin Yazma

2020’nin kötü bir yıl olduğunu hepimiz biliyoruz. Yine de, hedeflerimi ve başarılarımı (kişisel ve profesyonel) yansıtmak için yıl sonu değerlendirmemi yazma geleneğini sürdürmek zorunda hissediyorum. Bir şeyleri yazmak, çoğu zaman çok az anlamlı olan bir yılı anlamlandırmaya yardımcı olabilir. Şahsen benim için ve şüphesiz birçoğunuz için de, geçtiğimiz 12 ay boyunca kendimi arafta sıkışıp kaldığım ve pek bir şey başaramadığım birçok kez oldu. Bu yüzden bunu önemli anları ve küçük kazanımları kutlamak için yazıyorum (ayrıca kendime bunların var olduğunu hatırlatmak için). Ancak sakla ayrıca kabul eder onun yıl sonu yazısı), bu, yılın düşük ışıklarının olmadığı anlamına gelmez. Bu yılki en büyük kazancınız bunu atlatmak olduysa, kendinizi kötü hissetmeyin. Benim için ve sayısız başkaları için aynı.

Bu siteyi yeniden tasarlama ve yeniden platform oluşturma

Yılın başındaki hedefim bu blogu yeniden canlandırmaktı ve Ocak ayının başlarında ona yeni bir görsel işlem uyguladım. Büyük bir yeniden düzenleme yapmayı ve aynı anda veya en azından yılın başlarında Eleveny’de yeniden platforma koymayı amaçladım, ancak sonunda Kasım 2020’ye kadar bunu yapmadım. biraz yazdım yeni teknoloji yığını ve bazı kararlar hakkında.

yazı

Bu blog için toplam 30 gönderi yazdım, artı bir gönderi CSS Püf Noktaları Tailwind ve özel özelliklerle tema oluşturma. En popüler yayınım (sayfa görüntüleme açısından) şuydu: Kodlama Göreviniz İçin Neden Zamanım Yok, kodlama zorluklarının insanları işe almanın iyi bir yolu olmadığının birçok nedeni hakkında bir rant. Birçok insan için sinir bozucu görünüyordu!

Gelecek yıl, eğer yapabilirsem, diğer siteler için birkaç misafir yazısı daha eklemek istiyorum. Özellikle CSS Hileleri için yazmak her zaman bir zevktir.

Konuşuyorum

konuşmam gerekiyordu CSS Günü Bu, kariyerimin şimdiye kadarki en heyecan verici konuşma fırsatı olurdu. Ayrıca bazı web geliştirme kahramanlarım ve meslektaşlarımla şahsen tanışmayı dört gözle bekliyordum. Söylemeye gerek yok, bu olay olmadı ve ne yazık ki 2021’de de olmayacak. Umarım CSS Günü gelecekte geri döner ve orada konuşmak için başka bir fırsatım olur, ancak bu arada sorulduğum için minnettarım.

Bir önceki yıla kıyasla etkinliklerde ve konferanslarda konuşmayı biraz kısmak niyetindeydim ve 2020’de çoğu etkinliğin çevrimiçi olması gerçeği, konuşma fırsatlarını kovalamaya daha az meyilli hissetmemi sağladı. Benim için konuşmak son derece zor bir iştir, etkinliklerde kurduğum arkadaşlar ve bağlantılar sayesinde buna değer. Bu unsur, çevrimiçi etkinliklerde neredeyse tamamen eksik ve çoğunlukla, yüz yüze atmosferin ve anında geri bildirimin ödülü olmadan hazırlık çalışmasını yorucu buluyorum.

Bununla birlikte, bu yıl birkaç çevrimiçi etkinlikte konuşmaya davet edilmekten onur duydum ve kabul ettiğim etkinlikler %100 değerliydi. Tarafından yürütülen iki etkinlikte konuşma ezici kesinlikle kişisel bir kariyer vurgusuydu. Ekip, çok sayıda etkileşimle harika bir çevrimiçi konferans deneyimi oluşturmak için çok çaba sarf etti. Umarım hayat nihayet normale döndüğünde yüz yüze konuşma şansım olur.

Öğrenme

2019’un sonlarında şu adreste Lead Front End Developer olarak yeni bir işe başladım. Atom Parçası, yani 2020 iş yerinde öğrenmenin harika bir yılı oldu. Dahili ön uç çerçevemizi ve süreçlerimizi geliştirmeye çalışmanın ve birçok işyeri gibi bazı zorlu projeleri tamamlamanın yanı sıra, tamamen uzak bir ekip olarak çalışmayı öğrenmek zorunda kaldık. Nasıl adapte olduğumuzdan ve sürdürdüğümüz iletişim düzeyinden büyük gurur duyuyorum.

Kişisel web geliştirme çalışmalarıma ve yan projelerime gelince, bu yıl CSS’de oynamayı sevdiğim şeyler özel mülkler, Hareket Yolu, degradeler ve 3B dönüşümler. Ben de kullanmaktan gerçekten zevk alıyorum GSAP özellikle animasyon için ScrollTrigger Eklenti. Bu, Radiohead şarkısını temel alan bir 3D kaydırma animasyonu yapmak için çok zaman harcamakla sonuçlandı. Tuhaf balıklar: muhtemelen şimdiye kadar yaptığım en çok zaman alan demo!

Kalemi Gör
Tuhaf balıklar
Michelle Barker tarafından (@michellebarker) üzerinde kod kalemi.

inanılmaz Alex Trost harika haber bülteninde bunu öne çıkardı, ön uç at.

mentorluk

Bu yıl hem işte hem de dışında biraz mentorluk yaptım. Bazı harika sohbetler yapmış ve bazı (umarız yardımcı olur!) kaynaklar paylaşmış olsam da, bunun daha iyi olmam gereken bir şey olduğunu hissediyorum. Bunu zorlaştıran şey, tavsiyenin ne kadar “başarılı” olduğunu bilmemek, ki bunu bir dereceye kadar kabul etmeniz kaçınılmazdır. Birinin ilerlemesini etkileyebilecek birçok faktör vardır ve mentorluk bunlardan sadece biridir. Ancak dinlemek, hepimizin geliştirebileceği bir beceridir.

Tam bir günlük çalışmanın ardından çevrimiçi olarak akşam mentorluk seansları düzenlemek bazen oldukça yorucu olabiliyor, bu yüzden doğru dengeyi tutturmak için çalışmam gerekiyor.

Kişisel hayat

Tüm bu pandemi durumunun iyi tarafı (eğer buna böyle diyebilirseniz), evden çalışmak, ekrandan uzaktaki etkinliklere öncelik vermem için beni daha fazla teşvik etti. Oğlum bu yıl okula başladı ve evden çalışmak, işe başlamadan önce onu okula götürebileceğim anlamına geliyor.

Yıllar önce bir grupta bateri çalıyordum. Çok uzun zamandır oynamıyorum ama bu yıl kendime bir elektronik kit aldım ve her gün aşağı yukarı oynadım. Bu bir can simidi oldu ve bunu yaptığım için çok mutluyum. Ayrıca bu yıl daha çok pişiriyorum. Bu yapmaktan zevk aldığım ama daha önce pek zamanım olduğunu hissetmediğim bir şey. Oğlum doğduğundan beri, web geliştirme ve web geliştirme hakkında yazı yazmak dışında herhangi bir hobiye vaktim olmadığını hissediyorum, ki bunu günlük işim için de yaptığım gibi, en sağlıklı yaşam tarzının tarifi olmayabilir. Yani bu, sonunda bir tür denge bulduğum yıl.

2021 hedefleri

Önümüzdeki yıl için kendime büyük hedefler koymuyorum. Öğrenmek istediğim şeyler hakkında bazı fikirlerim var, ancak işlerin beni nereye götürdüğünü görmekten de mutluyum ve işim beni farklı bir yere götürürse kendimi çok fazla hırpalamam. Bu yüzden çoğunlukla hedeflerim işleri kolaylaştırmak, yazmaya devam etmek ve yaratıcı şeyler yapmaya devam etmek. Yeni Yılın Kutlu Olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.